Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Dnešní doba nepřeje sexu! Proč? A co se s tím dá dělat?

Dnešní doba nepřeje sexu! Proč? A co se s tím dá dělat?

Dnešní doba nepřeje sexu! Proč? A co se s tím dá dělat?

Magazín: Sex a vztahy | autor: Lucie Feiková | vydáno 10. 03. 2014

Kolikrát za měsíc se s partnerem potkáte pod peřinou? Jednou, dvakrát, třikrát? Vědci z Británie zjistili, že tohle všechno jsou jen lži do kapsy! Lidé se dnes milují méně než před několika lety! Co za tím stojí? Nedostatek času, nechuť nebo prostě jen „únava dobou!?

Není restaurace nebo baru, ve kterém by si pár kamarádek nad sklenkou vína nepopovídalo o frekvenci sexu se svojí polovičkou. A muži? Ti to řeší zase u piva. A možná mnohem víc než ženy. Zdá se, starosti si dělá každý. Že by to byl nový fenomén? Sex totiž pomalu a jistě mizí z ložnic! Máte se bát i vy?

Sex nahradily technologie

Britští odborníci zkoumali téměř 15 000 jedinců a vyšlo najevo, že zatímco počet sexuálních partnerů každého jedince nenápadně roste, v trvalém vztahu je sexuálních styků čím dál méně než před deseti lety! Tehdy se dvojice milovala ještě sedmkrát měsíčně, dnes už je to jen pětkrát. Jak k tomu došlo? Proč už nejsme tolik aktivní? 

Na něhu nezbývá čas!

Autorka studie Kaye Wellingsová z Londýnské Univerzity je přesvědčena, že tento pokles má na svědomí neustále se zhoršující hospodářská krize, s ní spojený stres a potřeba pracovat více. Takže nejen v kanceláři, ale i doma. „Lidé dnes velmi těžce pracují a jsou zaneprázdnění. Už neexistuje hranice mezi domovem a prací. Bereme si notebooky do postele, jsme stále na telefonu. Vyřizujeme poštu, práci si nosíme domů. To dříve nebylo zvykem,“ nechává se slyšet Wellingsová. 

Jarní speciál: Tipy na bytové dekorace, které si zamilujete

Jarní speciál: Tipy na bytové dekorace, které si zamilujete

Paní Zima pomalu odchází a je nejvyšší čas pustit si do domácnosti první nesmělé jarní paprsky a ...

K nižší frekvenci sexu podle ní přispívá i fakt, jak rozdílně žijí lidé dnes a před deseti lety. Čím dál méně jich totiž bydlí se svými partnery, hodně lidí nežije v manželství, někteří dokonce „nemají buňky“ ani pro stálý partnerský vztah, jiní se vymlouvají na kariérní postupy a nedostatek času. Ale ve finále ani ti, kteří práci nemají, mažou sex ze svého harmonogramu.

 „Vypozorovali jsme spojitost mezi nezaměstnaností a klesajícím počtem sexuálních partnerů. Kdo nemá práci, trpí syndromem nízkého sebevědomí, což se na libidu odráží,“ říká autorka studie. Tak to není příliš dobrá zpráva. Za chvíli se o sexu budeme dočítat jen z učebnic. 

První pomoc? Určete si priority!

Jestli tomu chcete předejít, vyčleňte si čas na práci a bokem i na volný čas. Bez kompromisů. Jinak dopadnete jako pětatřicetiletá Eliška. „Když tak nad tím přemýšlím, fakt nevím, kdy naposledy za mnou můj muž přišel do ložnice, nebo já za ním na gauč do obýváku. Buď usne on, nebo já. Nebo se potkáme až ráno u snídaně. Holt moderní manželství,“ smutně krčí rameny Eliška. Těžko říct, zda se zrovna její případ dá přirovnat k „vedlejším účinkům“ současnosti, nebo jen lenosti na svém vztahu pracovat. Jedno je ale jisté. Sex už pro některé není tak atraktivní jako dřív. 

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
11. 03. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
11. 03. 2014 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Střelec

25. 03. 2017 Horoskop Střelec

Pokud tě trápí neshody s maminkou, tchýní, dcerou nebo kamarádkou, máš velkou příležitost urovnat veškeré spory se že... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Někdo ve tvém okolí ti v pravý čas podá pomocnou ruku, stačí ji přijmout a dovolit, aby tě zachránil od strachu a pocitů viny. Blíží se k tobě nová láska nebo probuzen...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist