Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Diagnóza: Chlubil obecný

Diagnóza: Chlubil obecný

Diagnóza: Chlubil obecný

Magazín: Sex a vztahy | autor: Dorotka G. | vydáno 31. 12. 2012

Muži jsou od přírody soutěživí. Soutěží mezi sebou snad od doby, kdy se poprvé sejdou na pískovišti. Nejprve je to o nejhezčí bábovičku, potom o lepší lopatku, později o větší auto nebo barevnější míč.

Ve školce se předhánějí v běhu i zhltnutí oběda. Ve škole to kupodivu nejsou známky, které jsou předmětem zápolení, ale větší lumpárna, kterou vymyslí a následně zrealizují. Muži spolu prostě neustále měří síly, aby se potom mohli chlubit ostatním, co všechno už dokázali a v čem zvítězili.

A jestli si myslíte, že v dospělosti je to přejde, pak byste se měla připravit na tvrdou realitu - muži totiž zůstávají stále těmi malými kluky, co raději zboří druhému bábovku, než aby přiznali, že ta jejich je šišatější. Prohra je něco, co neuznávají, co neunesou a nedokážou přiznat.

Čím se chlubí?
Soupeření je jejich koníček a líčení samotných „zápasů“ pak doslova vášeň. Chlubí se hodně a chlubí se rádi. Určitě to znají všechny ty, které mají doma rybáře. Ačkoliv váš od bláta zamazaný manžel chytil na rybách jen rýmu a malého karáska, kamarádům vylíčí svůj úlovek jako bezmála metrového dravce, se kterým zápolil půl druhé hodiny.

Dalším předmětem jejich chlubení bývá auto. Zvláště pak mohou-li si splnit svůj sen a pořídit si auto moderní, velké, silné a rychlé. To pak dokážou celé hodiny básnit o jeho zrychlení, dokonalé aerodynamice i super pohodlných sedačkách. S kamarády jsou schopni kolem něj oblézat, zkoušet všechny páčky a čudlíky, otvírat a zavírat kufr celý den a druhý den ráno nanovo. Nikdy se jim neomrzí. A ač jsou třeba jinak bordeláři, ve svém miláčkovi mají dokonalý pořádek. A běda, pokud by jim tam snad děti chtěly jíst, nebo vy si dovolíte vyndat sušenku. Kdyby mu to nebylo hloupé, možná by vás donutili se do něj i zout. Nějak podobně se staví i k veškeré elektrotechnice. Domácí kino předvádí každé návštěvě, včetně vaší matky, se kterou normálně nepromluví ani slovo, u nového playstationa stráví bez uzardění celou noc a nad ještě novotou vonící plazmou drží ochranou stráž, aby se jí náhodou nedotkly nepovolané ruce dříve, než se s ní budou moci pochlubit.

Samostatnou kapitolou je zaměstnání. Tady se ovšem muži dělí na dvě skupiny. Jedna bere práci jako nutné zlo a nemá nejmenší potřebu se o ní bavit ještě v době svého volna. Druhá skupina je však názoru, že jejich práce je ta nejdůležitější a nejpodstatnější a oni jsou pro svou firmu jediní nepostradatelní. Dokážou celé hodiny vyprávět, co se jim podařilo, jak dokázali převézt kolegu nebo jak vysoké dostanou vánoční prémie.

Další čím se muži velmi rádi chlubí, jsou ženy. Ovšem bohužel většinou ne svými vlastními. Tedy pokud zrovna neprocházejí fází proudění druhé mízy a nemají doma mladičkou manželku. Trend moderní doby velí úspěšnému muži mít vedle sebe stejně úspěšnou ženu, a když ne, tak alespoň velmi reprezentativní. Pánové však z kdovíjakého důvodu mají za to, že jejich manželka tahle kritéria v žádném ohledu nesplňuje.

Zajímavou kapitolou jsou sportovci. Kdo má doma nějakého toho zapáleného fotbalistu nebo hokejistu ze šesté ligy, pak docela určitě ví, o čem mluvíme. Muži jsou nadšení sportovci a ještě raději o sportu mluví. Ve svém líčení jsou to samozřejmě oni, kdo zachránil tým od jisté potupy, nebo, kdo vstřelil rozhodující gól utkání. A o čem mluví úplně nejraději? Samozřejmě, že o vojně. Ti, kteří jí absolvovali, se chlubí, jak dokázali utíkat přes plot kasáren, aniž by si toho někdo všimnul, i jak si poradili s mazáky.

Muži se prostě chlubí rádi. Ale nebojte, my ženy jim v tom zdatně sekundujeme:-)

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (12)

Datum Autor Nadpis
12. 04. 2013 goldie ... (reakcí: 0)
03. 01. 2013 11789 :-) (reakcí: 0)
02. 01. 2013 88pacicka88 + (reakcí: 0)
02. 01. 2013 AlexandraAlexis ... (reakcí: 0)
02. 01. 2013 lidka2 + (reakcí: 0)
02. 01. 2013 EmmaganTeyla úsměvné (reakcí: 1)
01. 01. 2013 pepina . (reakcí: 1)
01. 01. 2013 manislava muži (reakcí: 0)
01. 01. 2013 lucik21 ... (reakcí: 1)
01. 01. 2013 avalsora ženy jinak (reakcí: 0)
01. 01. 2013 Bobina1 - (reakcí: 0)
31. 12. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Dodává příjemný pocit hydratace...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 24. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

25. 02. 2017 Horoskop Kozoroh

Dnes ti štětí přeje především v oblasti práce a kariéry. Pokud jsi dlouho nemohla žádnou práci najít, dnes dostatneš ... Celý horoskop

Karta dne

Osm pohárů
Dnes máš skvělou příležitost odpoutat se od všeho starého, co ti již neslouží a pouze tě omezuje. Čeho se to může týkat? Vztahy, které dávno přetrvávají spíš jen ze zv...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist