Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Čtyři znaky, jak poznáš, že je připravený na manželství

Čtyři znaky, jak poznáš, že je připravený na manželství

Čtyři znaky, jak poznáš, že je připravený na manželství

Magazín: Sex a vztahy | autor: Libuše | vydáno 17. 04. 2015

Toužíš po pohádkové svatbě a tvůj milý se ne a ne vyjádřit? Pokud máš dost odvahy a sebedůvěry, můžeš to dnes už klidně udělat sama. Ale dej si pozor na to, abys nebyla zklamaná. Tvůj miláček totiž nemusí být na svatbu a manželství vůbec připravený. Tady máš čtyři zaručené rady, jak poznáš, že do toho chce praštit!

1. Už se vyřádil

Muž připravený na rodinný životní styl postupně slevuje ze svého zvyku chodit s kamarády každý večer do barů a na kulečník. Pomalu přiznává, že už nevypije tolik piva za večer jako za studentských let, neobrací celou výplatu do počítačových her, naopak zakládá stavební spoření a myslí na budoucnost. Většina mužů k tomuto bodu jednoho dne dospěje, ačkoli dříve rádi vykřikovali, že se snubním prstýnkem spoutat nenechají.

"U mě se to zvrtlo ve chvíli, kdy jsem odešel od rodičů a začal bydlet ve vlastním. Najednou jsem musel víc počítat, za co utrácím, najednou jsem si mohl pozvat kamarády na skleničku domů, místo abychom museli do vinárny. Překvapilo mě, jak je mi doma vlastně dobře," popisuje 28 letý Pavel.

2. Je finančně nezávislý

Většina z nás si muže nebere pro peníze, ale určitě nestojíš o někoho, kdo se tebou nechá živit. Mužský bez vlastního příjmu si je beztak vědomý toho, že se nebude schopen postarat o rodinu, a tak o svatbě ani neuvažuje.

"Chodila jsem s Radkem dva roky, ještě měl před sebou rok studia. Uvažoval o doktorátu, o stáži v zahraničí... Když přišla řeč na svatbu, kroutil se, že by mi nemohl nic nabídnout. Že prý si není jistý, jestli vůbec někdy školu dokončí, jestli vůbec najde práci... Prostě taková celková nejistota. Nechtěl dělat žádné plány," vypráví 26 letá Zdeňka. 

3. Probudily se v něm otcovské pudy

Sleduj, jak se tvůj drahý chová na návštěvách u kamarádek, které už mají děti. Tváří se otráveně? Stěžuje si na křik a ohrnuje nos nad balíkem použitých plín v koši? Pak ještě připravený není. Jestliže si ale umí s dětmi chvíli pohrát, nechá je po sobě skákat a je ochoten podobnou návštěvu zopakovat, pak z něho bude dobrý taťka.

"Milan často nakukoval do kočárků a zubil se na miminka, až mi někdy připadalo, že víc touží po dítěti než po mně," říká 30letá Katka. "Ale co, teď už máme dvě děti a umí to s nimi skvěle."

4. Chová se jako manžel

Oficiálně spolu jenom chodíte, v praxi ale působíte dojmem manželského páru. "Když je muž připravený na to, aby zaujal roli manžela, pak se začíná jako manžel také chovat," tvrdí psycholožka April Masiniová. Takový "skoromanžel" tě bere do své rodiny a mezi přátele, řeší s tebou praktické otázky všedního dne, bydlí s tebou sice zatím jenom na hromádce, ale uvažuje o tom, že byste si společně vzali hypotéku. Jako bys patřila do jeho života a pokud přemýšlí o budoucnosti, vždycky tam někde figuruješ i ty.

Zapadá-li tvůj přítel do výše uvedených bodů, pak se rozhodně nemusíš bát. Svatba je na spadnutí. V každém případě ale platí pravidlo - netlač na pilu! Muži to nemají rádi. Takže rada v úvodu je opravdu jen pro ty, které jsou si jisté na 100%! :-)

Foto: Thinkstockphotos.com

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
19. 04. 2015 soffie - (reakcí: 0)
19. 04. 2015 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Lancome Tvarující řasenka Grandiôse Extrême

Lancome Tvarující řasenka Grandiôse Extrême

Vykouzlí extrémně temné a dokonalé řasy...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 23. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

24. 03. 2017 Horoskop Kozoroh

Dnes budeš mít energie na rozdávání. Než abys ale drtila rodinu úklidem, raději si udělejte společný výlet. Nebo se p... Celý horoskop

Karta dne

Sedm mečů
Můžeš se cítit vyčerpaná a stát téměř na pokraji sil díky porážce, kterou jsi právě prožila. Pokud jsi o něco důležitého přišla a nezískala jsi to právě čestným způsob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist