Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Co ti brání užít si sex na plné pecky? Víme!

Co ti brání užít si sex na plné pecky? Víme!

Co ti brání užít si sex na plné pecky? Víme!

Magazín: Sex a vztahy | autor: Marta Dostoupilová | vydáno 17. 08. 2015

Sex patří mezi to nejlepší, co život přináší. Jenže aby tohle pravidlo platilo, musí být dobrý, a aby byl dobrý, musíš umět zapomenout na pár „drobností“. Možná i ty patříš k ženám, které se před sexem zbytečně stresují. Víme, z čeho máš největší nervy!

1. Tvoje tělo

„Nerada se před přítelem svlékám. A před sexem raději zhasínám. Stydím se za své tělo, zdá se mi, že je hrozně nesouměrné,“ stěžuje si čtyřiadvacetiletá Soňa.

Většina žen se v souvislosti se svým tělem chová poněkud paranoidně. Aby taky ne, když na nás denně útočí úžasná těla: do časopisů a reklam mají dovolený vstup převážně modelky, a i ty jsou retušované. Žena, která je ke svému tělu přehnaně kritická, přitom chce sex méně často a méně často o něm mluví, je nasnadě, že si ho i méně užívá. Je třeba si uvědomit, že většina mužů se v souvislosti s ženským tělem chová naprosto rozumně, takže si v duchu neříká: „Božínku, ta má ale příliš velký zadek!“ Ale: „Tak rád bych ho polaskal ve svých rukách!“ Pokud ho něco odradí, je to mindrák, který máš ze svého těla – ten tě totiž může svazovat, ty budeš zbytečně nervózní a sex si neužijete ani jeden.

2. Orgasmus – neorgasmus

„Orgasmu většinou vůbec nedosáhnu, snažím se to proto alespoň hrát, aby měl pocit, že je fakt borec,“ svěřuje se třicetiletá Šárka.

Podle jedné americké studie dosahuje pokaždé orgasmu během sexu 75% mužů, ale jen 29% žen. A aby toho nebylo málo, podle jedné vědkyně, která se studiem orgasmu zabývala 30 let, je vrchol spíše dílkem šťastné náhody bez záruky na opakování. Zatímco muži svého vrcholu rozkoše dosahují automaticky, u žen hraje roli velmi mnoho faktorů: nálada, (ne)spokojenost ve vztahu, druh předehry, míra opilosti, sytosti atp. Důležitá je ovšem předehra, pokud je příliš krátká, neefektivní a pokud se stimuluje nesprávný bod – je to špatně. Když nedosahuješ vždy orgasmu, nevadí, pokud to ale je proto, že tvůj partner dělá něco špatně, měla bys to s ním probrat, jinak se zlepšení nedočkáš.

3. Chce to příliš často

„Často na sex nemám ani pomyšlení, většinou se ale přinutím, nechci ho zklamat, na můj vkus ho chce příliš často,“ říká pětadvacetiletá Sandra.

Jedno z největších klišé, které si mezi sebou muži často říkají zní: „Ženám se líbí sex jenom ze začátku, v momentě, kdy už tě mají, ztrácejí zájem.“ Existuje ale méně neomalené vysvětlení, a sice že muži spíše než ženy pociťují spontánní, živočišnou touhu, zatímco ženy se často ke své touze propracovávají postupně, například skrz předehru, která je branou k dalšímu vzrušení a orgasmu. Je jasné, že sexuální touha je vyšší v počátečním stadiu vztahu, a to stejně u mužů jako u žen, protože s tělem lomcují hormony, které zaplavují mozek a Matka příroda prostě velí, že je čas na spoustu sexu a následné početí. Po devíti až osmnácti měsících je však síla těchto hormonu utlumena a my se vracíme ke své normální touze, normálnímu libidu. Ona „spontánnost“ může pak být čím dál větším problémem. Proto se vyplatí plánovat nové a nové společné zážitky, zkoušet nové věci v posteli a zjistit, že dobrý sex ve stádiu zamilovanosti lze nahradit stejně dobrým v příští sezoně vašeho vztahu. Jinak dopadneš jako přítelkyně Honzy (35 let):

"Když jsem se potkal s Radkou, byl jsem z ní nadšený. Přitahovala mě jako magnet a já se nemohl dočkat, až spolu skončíme v posteli. Když se tak stalo, byl jsem u vytržení. Ovšem jen do doby než jsme se k sobě nastěhovali a začali řešit svatbu. V tu chvíli mě asi měla pojištěného, nebo co já vím, každopádně už se mnou nespala tak často, jak jsem chtěl a potřeboval a jak jsem byl zvyklý. Byl jsem rád, že jsem na to přišel ještě před svatbou. Zkusil jsem s ní promluvit, když to nepomohlo, svatbu jsem zrušil a s Radkou se rozešel. Pak by chtěla něco napravovat, ale pro mě už byla odepsaná." uzavírá trošku drsně Honza. 

Muži holt mají rádi, když jsou ženy aktivní, zkus si s nimi hrát. Inspirací ti může být třeba Samantha ze Sexu ve městě. Ta to s nimi prostě umí:

Tak co říkáš? Máš taky nějaké dilema, které v posteli před sexem řešíš, nebo si ho prostě užíváš? Napiš nám do diskuze!

Foto zdroj: Thinkstockphotos.com

Další články z rubriky

Komentáře (1)

Datum Autor Nadpis
18. 08. 2015 A zvířátka v lese se taky radí jak na to -:)))))))) ? Ďobina (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Dodává příjemný pocit hydratace...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 24. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Střelec

27. 02. 2017 Horoskop Střelec

Očekávej velmi příznivý den plný ohnivé energie, nic pro tebe nebude problém a zvládneš mnohem víc práce než v ostatn... Celý horoskop

Karta dne

Královna pentaklu
Dnešek bys měla zaměřit na péči o své zdraví a tělo. Pokud již delší dobu přemýšlíš nad změnou stravovacích zvyků a láká tě být na chvíli vegetariánem nebo přejít na r...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist