Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Co nejčastěji kazí milování? 10 největších zabijáků dobrého sexu

Co nejčastěji kazí milování? 10 největších zabijáků dobrého sexu

Co nejčastěji kazí milování? 10 největších zabijáků dobrého sexu

Magazín: Sex a vztahy | autor: Marta Dostoupilová | vydáno 15. 01. 2016

Nevěra patří mezi největší zabijáky vztahu a tím pádem i sexu. A jaké jsou další? Přinášíme ti deset věcí, které zaručeně zničí jakékoliv snahy o sex.

Manželství

Podle jedné studie přiznává 28 procent žen, že jejich choť přestal mít zájem o milování jen pár měsíců po uzavření manželství. Ale pokud nejsi v chomoutu, nejásej, taky u nesezdaných párů sexuální přitažlivost rychle vyprchá. U těch, kteří jsou spolu více než dva roky, dokonce rychleji než u sezdaných. Ženy už nemají potřebu muže svádět a u mužů navíc převládají lovecké pudy, takže jednoduše řečeno, kořist, která je již ulovena, je přestane zajímat. A my se do svatby tak ženeme. :-)

Vztek

Někdy vztah může vyústit do Války Roseových. Pokud člověk, s nímž sdílíš lože, už není tvůj přítel, ale mění se v nepřítele. Je jasné, že s takovým protějškem nelze mít dobrý sex. 

Vzhled

Sice se říká, že láska je slepá, ale po několika letech společného soužití to až tak neplatí. Fyzická atraktivita bohužel stále patří mezi hnací motory touhy.

Nuda

Je to trochu paradox. Člověk často zoufale hledá spřízněnou duši, s níž by mohl strávit zbytek svého života, ale když konečně partnera najde, často lásku semele každodenní rutina. Na osmé výročí svatby lidé zapomínají až 28krát častěji než na to první.

Děti

Péče o malé dítě je často vysilující a mimo to spousta žen nedokáže přepnout z módu starostlivá maminka do módu vášnivá milenka. Pokud dojde k milování, mají pořád oči na stopkách: co kdyby se miminku něco stalo?

Nevěra

I pouhé podezření na nevěru vyvolává pocity nejistoty a hněvu. A obvyklou reakcí je vzdát se sexu. Někdy je celibát taky mstou za to, že se miloval s jinou. No, co si budeme povídat, je vůbec div, že jsi ho nevykopla, ještě s ním spát a představovat si ho v náručí jiné. Brr.

Náhražky

Pokud sex s manželkou stojí hodně úsilí, hodně mužů se raději uspokojí jednodušeji: často jim k tomu stačí třeba porno časopisy. Ženy to mají jinak. Sex často nahrazují péčí o děti.

Stres, úzkost

Strach o peníze, zaměstnání, pocity úzkosti z toho, že nic nestíháme, obvykle spolehlivě zabíjejí libido. Člověk se pak dostává do spirály: nemůže se milovat, protože je vystresovaný a vyčerpaný a kvůli nedostatku sexu pak trpí pocity úzkosti.

Nezdravý životní styl

Dlouhodobé pití alkoholu či užívání antidepresiv spolehlivě zničí jakoukoliv sexuální touhu. Chatrné zdraví libidu neprospívá. Kdo by se chtěl taky milovat, když mu je blbě?

Stáří

Pokud je ti kolem čtyřicítky či padesátky, nejsou velkým problémem ochablé břišní svaly, potíží je erekce, která pro muže začíná být obtížnější. Je potřeba větší stimulace. Někteří muži ale propadají panice a sexu se raději vzdávají úplně. U žen se v tomto období dostavuje menopauza a milování může být bolestivé.

Co na to čtenářky? Co u nich spolehlivě zabije chuť na sex?

"U mě spolehlivě zabije chuť na sex alkohol. Ne snad když si dám nějakou tu skleničku já, ale když si ji dá partner. Nesnáším jeho nálady a chování, když si přihne, takže vždycky raději dělám, že spím." Směje se Klára (28 let).

"Nevěra. Stoprocentně. S člověkem, který by mi byl nevěrný už bych nedokázala spát," svěřuje se Terka (30 let). "Pořád bych si ho představovala v náručí jiné. Fuj, tohle bych fakt nedokázala."

"Zabijáci sexu? To neznám!" nechápe Pavlína (32 let). "Jsem poměrně vášnivá, sex mám táda, takže se dokážu vždycky naladit na tu správnou vlnu a je mi jedno, že jsme se před hodinou pohádali, nebo že mě vytočili v práci. Sex si umím užít kdykoliv."

A jak to máš ty? Co spolehlivě zabije chuť na sex u tebe? 

 
Foto: shutterstock.com

Další články z rubriky

Komentáře (0)

Tento článek ještě nikdo nekomentoval.

Testy kosmetiky

Victoria´s Secret Victoria - EDP

Victoria´s Secret Victoria - EDP

Zahalte se do opojné vůně!

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 21. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

21. 02. 2017 Horoskop Rak

Nenuť se do nudných domácích prací, práce by ti nešla od ruky. Navíc bys stále něco hledala a ztrácela, takže bys měl... Celý horoskop

Karta dne

Čtyři hole
Projekt, na kterém jsi pracovala, dosáhne úspěchu a nejen to, radostné dny můžeš očekávat také v dalších oblastech tvého života. Mír i harmonii jsi již vybudovala a te...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Módní policie

TOPlist