Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Co může způsobit volba špatného partnera? Dejte si pozor!

Co může způsobit volba špatného partnera? Dejte si pozor!

Co může způsobit volba špatného partnera? Dejte si pozor!

Magazín: Sex a vztahy | autor: Lenka Šimková | vydáno 07. 08. 2014

Když si se svým protějškem příliš nerozumíte, není to záležitost, nad kterou se dá mávnout rukou, že tak je tomu téměř všude. Možná vidíte jen každodenní hádky či mlčení, ale měla byste na sebe myslet i v dlouhodobé perspektivě. Co vám může hrozit?

Dlouhodobý stres

Nespokojenost v osobních vztazích je označována jako jedna z častých příčin stresu. Není divu. Opakovaný pocit napětí doprovázený fyzickými projevy, jako je například zrychlený tlukot srdce či tlak v žaludku, může vyústit v chronický stres, se kterým není radno si zahrávat. Jestliže se vedle svého partnera nedokážete nadechnout a uvolnit, není dobré v takovém vztahu zůstávat.

Snížené sebevědomí

Sebedůvěru vám nemusí snižovat partner, ale často tak činíme samy sobě. Proč? Vysvětlení je vcelku logické. Klademe si za vinu, že nedokážeme vytvořit funkční vztah, odstranit problémy, které ho doprovázejí, a nastolit pohodu. Zkrátka to vše efektivně vyřešit. Od sebeobviňování vede už jen krůček k pošramocenému sebevědomí. 

Ztráta iluzí

Můžete si začít myslet, že všichni chlapi jsou „na draka“. Ano, každý má své mouchy, a pokud se vám něco nelíbí na jednom, tak na druhém to zase bude něco jiného. Setrvávání v nefunkčním vztahu může ale vést k zatracování celého mužského pokolení, protože mnohdy máme tendenci zevšeobecňovat. Byla by to škoda. Je možné, že zrovna váš partner například neumí udržet pořádek, což ale neznamená, že jsou takoví všichni.

Dráždivá a svůdná: Transparentní móda pro sebevědomé ženy

Dráždivá a svůdná: Transparentní móda pro sebevědomé ženy

Chcete decentně odhalit svou kůži? Chcete ukázat křivky svého těla a nepůsobit při tom vulgárně? ...

Čas, který nikdo nevrátí

Roky ubíhají tak rychle, že se kolikrát nestačíme ani vzpamatovat a slavíme další výročí svatby nebo společného soužití. Byly alespoň dvě třetiny tohoto času smysluplné? V případě, že převažuje období nespokojenosti nad pohodovými roky, je rozhodně něco špatně. Finanční ztráty jsou nahraditelné, psychické s většími obtížemi v některých případech také, ale čas už nám nikdo nevrátí. Je proto potřeba se zamyslet, s kým ho trávíme a co nám to přináší.

Kdy to řešit?

Partnerské krize mohou trvat různě dlouhou dobu a je těžké poznat, zda se jedná jen o přechodný stav, nebo dlouhodobou záležitost. Platí však pravidlo, že po nějakém čase přeháněk a bouřek by opět mělo vysvitnout slunce. Když tomu tak není, není mnoho důvodů ve vztahu pokračovat. Někdo vydrží čekat jen půl roku, jiný doufá třeba roky dva. Také se říká, že tak dlouho, jak se problémy kupily, se také budou odstraňovat. Po sedmi letech nefunkčního vztahu tedy nelze čekat zlepšení během několika měsíců. Je to na vás, kdy se rozhodnete problémy řešit. Samozřejmě je těžké si přiznat krajní možnost, že jste si vybrala pro život špatného partnera. Nicméně někdy je to zkrátka pravda, a není mnoho pomoci. Je to bolestivé poznání a stojí teprve na začátku další cesty. Už kvůli výše uvedenému byste ale neměla dlouho váhat s rozhodováním, i když bude možná vyžadovat radikální změnu. 

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
01. 10. 2014 Brouček .. (reakcí: 0)
08. 08. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
08. 08. 2014 glady ... (reakcí: 0)
08. 08. 2014 manislava partner (reakcí: 0)
08. 08. 2014 Bobina1 - (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Nivea Pečující olej do koupele Beauty Oil

Nivea Pečující olej do koupele Beauty Oil

Dopřejte si péči jako v lázních u vás doma!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 23. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

24. 02. 2017 Horoskop Lev

Dnes dostaneš šanci předvést svůj talent někomu velmi vlivnému, kdo by ti dokázal pomoci rozjet kariéru. Máš velkou š... Celý horoskop

Karta dne

Věž
Těžký a náročný den můžeš využít ve svůj prospěch. Může se stát, že se s velkou rychlostí zhroutí něco, co ti již dlouho nesloužilo. Je to nutné ke tvému vývoji, nebra...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist