Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Co dělat? Jsem 14 měsíců od porodu a na sex nemám pomyšlení

Co dělat? Jsem 14 měsíců od porodu a na sex nemám pomyšlení

Co dělat? Jsem 14 měsíců od porodu a na sex nemám pomyšlení

Magazín: Sex a vztahy | autor: Marta Dostoupilová | vydáno 02. 09. 2013

Mariana se cítí provinile. Namísto s manželem spí v posteli se svým 14ti měsíčním synkem. Stále sice ještě kojí, ale to není omluvou pro nedostatek sexuální touhy. Porod proběhl celkem bez komplikací a traumat, i přesto nemá pořád na sex chuť.

Nechuť k sexu trápí většinou ženu, která rodila poprvé. Může za to přirozený instinkt, v roli novopečené maminky má přirozeně pocit, že ji její dítě potřebuje prostě daleko více než její partner. Ten je také zpravidla ochoten její nedostatečné libido tolerovat, bohužel problém tkví v tom, že jen určitou dobu.

Je jasné, že miminko je pro ženu vším, stačí jeden jeho líbezný úsměv a hned je na světě lépe. Potíž nastává, když se mateřství bere jako určité rukojmí – důvod, proč se s partnerem nechcete milovat.

Jednou z příčin nedostatku chuti na sex může být například i zmíněná postel, v níž rodiče často spí s malým dítětem. Řešení tohoto problému je celkem prosté: zkuste to jinde. Pomilujte se na jiném místě v bytě nebo využijte hlídání a zkuste si zamluvit hotel.

Ženský kolektiv? Může být peklem na zemi

Ženský kolektiv? Může být peklem na zemi

Jana, která momentálně hledá práci, má jasno: v žádném případě nepůjde někam, kde jsou samé ženy....

Jenže tak jednoduché to zřejmě přece jen nebude... Nedostatek sexuální touhy mohou mít na svědomí například již zmíněné mateřské instinkty, ale také únava. Sex je sice důležitým aspektem partnerského života, nicméně nutit se do něj nemá smysl.

Seberte odvahu a promluvte si o vašich pocitech s partnerem. Pokud překonáte počáteční zábrany, půjde to pak mnohem lépe. A začněte nejraději hned teď. Bude-li partner přistupovat k vašemu tělu citlivě a něžně, je pravděpodobné, že se dočasně spící chuť na sex zase probudí. Chce to jen trpělivost a důvěru ve váš protějšek.

Zábavný kvíz: Víte, do kterého seriálu patří slavné postavy?

Zábavný kvíz: Víte, do kterého seriálu patří slavné postavy?

Milujete seriály a u televize byste vydrželi celé dny i noci? Nenecháte si ujít jediný díl svého ...

A ještě něco – pokud je to možné, přenechte část rodičovských povinností vašemu protějšku. Dopřejte mu, aby se projevil jako rodič a nebraňte mu hrát si s děťátkem. Užívejte si, jak se malému dokáže věnovat, uvidíte, že se tím váš vztah prohloubí.

Jak již bylo řečeno, milování z donucení nemá smysl, nebude se líbit ani vám a pokud nejste skvělou herečkou, zřejmě ani vašemu partnerovi. Na druhou stranu celibát manželství či partnerství určitě neprospěje, naopak časem ho pošle do pekel. Nezatracujte proto sex úplně. Neodkládejte ho a dejte své touze zkrátka druhou šanci, pokud vás má váš partner rád, pochopí, že hned napoprvé nemůže očekávat žádnou divočinu. Bude to teď záležet hodně i na něm, měl by projevit dávku ohleduplnosti a něhy. Přikládejte zlehka polínka do kotle vaší sexuální vášně, uvidíte, že se časem rozpálíte a milování bude zase tak skvělé jako dřív.

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
23. 09. 2013 Leny9 chuť se milovat (reakcí: 0)
05. 09. 2013 lena030 U mě vpoho (reakcí: 0)
03. 09. 2013 lucik21 ... (reakcí: 3)

Testy kosmetiky

Clinique Čisticí pleťový gel Pep-Start

Clinique Čisticí pleťový gel Pep-Start

Pro hedvábně jemnou, jasnou a čistou pleť!

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 22. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

22. 02. 2017 Horoskop Lev

Jako můra za světlem se budeš táhnout tam, kde je zábava a společnost lidí. Doma na tebe bude padat splín z toho, že ... Celý horoskop

Karta dne

Mág
Žádné otálení, právě nyní nastává magický okamžik k naplnění a uskutečnění všech tvých snů! Nastal čas činů, jsi na cestě splnit tvé životní poslání. Pokud se snad nec...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Módní policie

TOPlist