Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Cizinci ve vztazích

Cizinci ve vztazích

Cizinci ve vztazích

Magazín: Sex a vztahy | autor: Simona Maxová | vydáno 31. 07. 2009

Léto s sebou přináší také celou řadu nových setkání. Často s muži jiných národností nejen přicházíme do styku, ale často také navazujeme vztahy. Jací jsou muži, se kterými se v době dovolených budeme nejčastěji setkávat? Podívejme se z blízka na Francouze!


Jak na francouzské milování


Francouzi mají mnoho specifických zvyklostí, které je od Čechů velmi odlišují. Francouzi mají téměř obřadné rituály spojené s jídlem a pitím, v Čechách nejsme zvyklí běžně pít před jídlem aperitiv a pozve-li vás Francouz na večeři, bude to jistě dlouhá pozdní večeře. Dobu, kterou Francouzi považují za ideální k večeři, bychom my již ani neoznačili jako večer, spíše jako noční hodiny. Proto je dobré zapomenout na české zvyklosti, jinak byste si dlouhé francouzské stolování příliš neužila.

Francouzi jsou pyšní na svou kulturu


Francouzští muži bývají často velmi vzdělaní, není výjimkou, že vás muž bude chtít získat na dobrou literaturu, víno a příjemné vyprávění. Budete-li chtít pozvání francouzského nápadníka přijmout, zkuste se ale naučit alespoň pár francouzských slovíček. Přestože jinak Francouzi cizincům neznalost svého krásného jazyka příliš neodpouštějí, k vám bude milenec shovívavý. Snaha ovládnout náročnou Francouzštinu, stejně jako zájem o francouzskou kulturu a historii jako takovou se vždy cení.

Do ouška vám bude šeptat Je t´aime

Nejvíce se ale těšíte na ono pověstné „francouzské milování“? V málokterém jazyce se láska vyznává tak melodicky jako ve francouzštině. Je t´aime, je t´embrasse, ma chèrie... Jen pro ženský klín vymysleli Francouzi 223 výrazů, mezi nimi l´abricot fendu (náštíplá broskev), le café de deux colonne (kavárna u dvou sloupů), Les Pays-Bas (Nizozemí), la fontaine (studánka). Muži svou okrasu zase nazývají jako Cyclope (Kyklop), Charles-le Chauve - plešoun Čárlí, l´allumette (zápalka). Pro pohlaví muže francouzština obsahuje 292 výrazů, tak ať nejste překvapená.

Pozvání na gurmánské hody vás jistě nemine

Máte-li ráda dobré jídlo a jste v pravém slova smyslu gurmánkou, přijdete si na svých milostných toulkách Francií jistě na své. Francouzi rádi večeří v dobrých restauracích. Kultura stolování a jídlo jako společenská událost je pro Francouze natolik důležité, že neváhají nechat v restauraci pěknou sumu i za večeři ve dvou. Bývá zvykem ke každému chodu pít jinou značku vína. A o víně ví každý všechno, Francouzi se tak dovedou vášnivě přít o to, zda právě tato značka vína se hodí k tomuto sýru.

Francouzská večeře zdaleka není jen o jídle

Jestli ovšem máte dojem, že půjde na večeři ve dvou jen o výborné jídlo, jste na omylu. Francouzští milovníci vsázejí na dlouhé svádění a výborně padnoucí oblečení u dlouhé večeře je pro ně samozřejmostí. Stejně tak jako si můžete být jistá, že váš Francouz bude mít i skvěle padnoucí spodní prádlo podtrhujícím přednosti pod kalhotami (momentálně jsou v kurzu těsné skvěle padnoucí boxerky), bude se od vás očekávat, že budete za dámu..

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
14. 09. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
19. 10. 2011 Jokini Fotka (reakcí: 0)
14. 08. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
25. 07. 2011 helenadon cizinci (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Gliss Kur Ultimate Color dvoufázový elixír

Gliss Kur Ultimate Color dvoufázový elixír

Pro dlouhotrvající ochranu barvy a zářivý lesk...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 25. 10. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Ryby

25. 10. 2016 Horoskop Ryby

Pokud se chystáš vyrazit ze šéfem a požádat ho o zvýšení platu, pak dnes je ten pravý den, kdy šéf nejen ocení tvé zk... Celý horoskop

Karta dne

Sedm pohárů
Zpráva, která k tobě přichází, tě velmi nemile překvapí. Budeš postavena přes složité a náročné rozhodování. Nic neuspěchej, dopřej si dostatek času na odpověď a pořád...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Halloweenský týden i výklady karet na Fem...

Nový týden bude nejen o den kratší, protože nás v pátek čeká svátek, ale také u nás na Femině ve znamení Halloweenu. ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist