Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Chci normální sex. Manželovy návrhy mě děsí!

Chci normální sex. Manželovy návrhy mě děsí!

Chci normální sex. Manželovy návrhy mě děsí!

Magazín: Sex a vztahy | autor: Marta Dostoupilová | vydáno 22. 07. 2013

Mužský a ženský pohled na sex se někdy dost zásadně liší. A není řeč jen o lechtivých časopisech či sledování porna. Zásadně rozdílné mohou být představy, jak okořenit postelovou erotiku. Co dělat, když se na nich s partnerem neshodnete?

Konečně jsem se odhodlala přečíst román Padesát odstínů šedi. Manžel mě přistihl při četbě. Překvapil mě, tedy vlastně spíš vyděsil, když řekl, že by něco z té knížky rád vyzkoušel v posteli. Jenže já si to sice dovedu představit, ale tím to u mě končí, zkoušet rozhodně nic nechci,“ svěřuje se čtyřicetiletá Věra.

Erotické čtivo více či méně brakové slaví dnes boom a dá se říci, že román Padesát odstínů šedi tento trend odstartoval. S popularitou těchto knih roste i touha vyzkoušet zmíněné praktiky, v tomto případě sadomasochismus. Připomeňme, že byly popsané už v 18. století, tedy v době kdy žil jejich pomyslný otec markýz de Sade. A naposledy je nejmarkantněji připomněla Sharon Stone poutající své milence k posteli v Základním instinktu. Takže nic nového pod sluncem.

Jenže čtenáři či diváci často zapomínají na to, že něco jiného je literatura nebo film a něco jiného skutečnost. Mnoho mužů si nyní myslí, že pro spoustu žen je lehká bondáž něčím jako třešničkou na dortu, klíčem ke skvělému orgasmu.

Buďte krásná i pod peřinou

Buďte krásná i pod peřinou

Nevěřte těm lidem, kteří tvrdí, že spát se může v čemkoli. I výběru pyžama byste měli věnovat nál...

Sklon k lehkému sadismu, ale ve skutečnosti ženy do takové míry nepřitahuje. Vsaďme se, že spoustu čtenářek by v reálu daleko více uhranulo pohádkové bohatství hlavního protagonisty zmiňované knihy Christiana Greye než jeho erotické choutky.

Existují sice ženy, které baví hrát v posteli submisivní roli, tedy poddávat se partnerovi a lehkému násilí, daleko více je ale těch, kterým vyhovuje, když jsou síly rozloženy rovnoměrně. Pokud jste se několik let oddávala určitému sexu, při němž byly role pevně dané, bude asi těžké a možná i trochu směšné vžít se do role poddajné masochistky, obzvláště není-li vám tato poloha vůbec blízká. Opět platí, že něco jiného jsou fantazie, chválabohu bezbřehé, a něco jiného je realita.

Zásadní otázkou tedy je, zda chce muž skutečně vyzkoušet praktiky z populární knihy, či jestli ve skutečnosti spíše netouží po oživení postelové erotiky. Hádám, že s největší pravděpodobností bude správná druhá varianta.

Láhev dobrého vína pomůže malinko odbourat zábrany a vy budete moci uvolněněji hovořit o vašich sexuálních představách. Rozhodně nezkoušejte něco, co je vám nepříjemné, sex si nevychutnáte ani vy, ale ani váš partner. Nebraňte se ale lehčímu oživení. Občas stačí opravdu jen malý detail – třeba hedvábný šátek, kterým vám zaváže oči a vy pak můžete prožívat vzrušení z určitého neznáma.

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
23. 07. 2013 lucik21 ... (reakcí: 0)
22. 07. 2013 lidka2 . (reakcí: 2)
22. 07. 2013 Darkwood Chci normální sex... (reakcí: 4)

Testy kosmetiky

Chanel Multifunkční pečující řasenka Dimensions de Chanel

Chanel Multifunkční pečující řasenka Dimensions de Chanel

Prodlužuje, tvaruje, zhušťuje!

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 07. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

07. 12. 2016 Horoskop Vodnář

Tvůj partner je pro tebe velkým darem, nejenže se vzájemně doplňujete, váš vztah je založený na důvěře. Nic ani nikdo... Celý horoskop

Karta dne

Ďábel
Dnes raději odlož důležitá rozhodnutí stranou, zejména pokud jde o vztahy a finanční záležitosti. Mohla bys přijít nejen o značnou finanční sumu, hrozí ti také ztráta ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Výklady karet, láska i Vánoce aneb Nový t...

Taky už tě tak stresuje, jak nezadržitelně se Vánoce blíží? Začínáš panikařit, protože ještě nemáš nakoupené všechny ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist