Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Chcete omezit pití alkoholu? Vstupte do manželství!

Chcete omezit pití alkoholu? Vstupte do manželství!

Chcete omezit pití alkoholu? Vstupte do manželství!

Magazín: Sex a vztahy | autor: Lucie Feiková | vydáno 20. 05. 2014

Alkohol je metla lidstva. Přísloví tolik staré a tak pravdivé! Američtí vědci přišli na to, jak chutě na sklenku pomalu a jistě omezit. Nejde o žádnou detoxikační kůru, jde o manželství! Po vstupu do něj z vás bude skoro abstinent! Nevěříte?

Jaký máte vztah k alkoholu? Jste konzument, který pije pouze příležitostně, nebo si neumíte představit pohodový večer bez sklenky dobrého vína? Sice je všeobecně známo, že malé množství může být i zdraví prospěšné, ale pozor, všeho moc škodí! A u pití alkoholu to platí dvojnásob! Vědci z americké univerzity sídlící v Ohiu našli řešení, jak pít minimálně! Stačí si vzájemně říct „ano, beru“. A prostě spolu být, „dokud vás smrt nerozdělí“.

V manželství klesne spotřeba alkoholu! 

Výzkum s 10 tisíci muži a ženami různého věku prokázal, že manželství funguje výborně jako stabilizátor chutí na alkoholické nápoje! Jeho spotřeba tak významně klesá zejména u mužů. Ti totiž, jak se ožení, pijí mnohem méně, než svobodní muži, rozvedení a vdovci. Že si jednou týdně dopřejí pivní dýchánek, nebo nepohrdnou jedním půllitrem vychlazeného moku k obědu? Tak to je opravdu to nejmenší! A co ženy? I těch se tohle téma týká!

Něžné pohlaví prý hned potom, co si řekne na radnici se svým vyvoleným ono závazné „ano“, pije sice o trochu více než za svobodna, ale pořád je to méně, než ženy rozvedené, single a vdovy. Tak takový je závěr amerických vědců! Také vás tahle souvislost mezi sňatkem a alkoholem nikdy nenapadla? Nejste sami. 

Zábavný kvíz: Poznáte celebrity a la Avatar?

Zábavný kvíz: Poznáte celebrity a la Avatar?

Jakpak by asi vypadal svět podle Avataru? Rozhodně hodně modře. Ale poznali byste v "avatařím" ob...

Když už, tak ve dvou

„O tom jsem nikdy nepřemýšlela. Ale teď, když se mne na to ptáte, zkouším uvažovat, jestli je to jiné než před svatbou,“ kroutí očima třiatřicetiletá čtenářka Soňa, která je vdaná necelé dva roky. „Asi máte pravdu. Předtím to byly večírky s kamarádkami, tvrdý alkohol, zábava. Teď si s manželem občas rozděláme lahvinku vína u filmu a já jsem neméně spokojená,“ říká Soňa, která svým názorem útočí na všechny „svatební odpůrce“, kteří nyní možná změní názor na manželství. Ale pozor, američtí vědci díky studii odhalili ještě další, neméně zajímavou skutečnost.

Prý pijí jenom inteligenti! 

Výzkumníci našli jakési pouto mezi inteligencí a chutí na alkohol! Jak se to prokázalo? Pracovali s několika stovkami jedinců, které rozdělili do pěti kategorií od velmi inteligentních až po velmi hloupé. První kategorii, co se týče spotřeby alkoholu, dělí od té poslední 80%! Jednoduše řečeno, chytrý člověk pije o celých 80% více než ten méně inteligentní! Tak to už je opravdu síla, viďte? 

A kolik toho vypijete vy? Přestali jste po svatbě pít alkohol? Napište nám o tom do diskuze! 

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
28. 08. 2014 Žaneta Alkohol (reakcí: 0)
21. 05. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
21. 05. 2014 glady .. (reakcí: 0)
21. 05. 2014 Bobina1 - (reakcí: 0)
20. 05. 2014 lidka2 - (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Prada Infusion D´Iris Eau de Parfum Absolue - EDP

Prada Infusion D´Iris Eau de Parfum Absolue - EDP

Orientálně-květinová vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 24. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

24. 01. 2017 Horoskop Blíženec

Stres a nervové napětí uvolníš procházkou v přírodě, pokud nestíháš, otevři si alespoň okno a zhluboka dýchej. Nechej... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Teď je zapotřebí, abys byla objektivní a nedovolila své mysli, aby tě ovládl strach či pochybnosti. Zapoj zdravý selský rozum a rozhoduj se bez negativních emocí. Bude...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, láska i módní přešla...

Taky ti připadá, že to všechno nějak moc letí? Leckdo ještě ani nestihl odstrojit vánoční stromeček a už nám startuje...

Celý článek

Módní policie

TOPlist