Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Chceš převychovávat chlapa? Nezkoušej to!

Chceš převychovávat chlapa? Nezkoušej to!

Chceš převychovávat chlapa? Nezkoušej to!

Magazín: Sex a vztahy | autor: Helena Stejskalová | vydáno 22. 01. 2016

Našla sis chlapa a ze začátku ses nad ním mohla rozplynout? Připadal ti jako ten nejúžasnější člověk pod sluncem. Jenže jste spolu začali bydlet a tobě se nepodařilo mu vysvětlit, že ponožky nemůže nechávat válet na podlaze a že je fajn umýt po sobě hrnek od kafe? Prostě spadly ti růžové brýle a nejraději bys ho předělala k obrazu svému? Nedělej to!

Neuklizené nádobí, rozházené noviny, hromada oblečení na židli - věci, co tě nejspíš vytáčí k nepříčetnosti. Pokud si ale myslíš, že chlapa předěláš, jsi na omylu!

Před kým je nejlepší včas utéct?

Základní rada zní: Pokud narazíš na něco zásadního, co ti na něm vadí, raději zařaď zpátečku. Chlapi se totiž nemění. Jestli mají nějaké špatné vlastnosti, a že jich určitě mají víc než dost, s léty to bude jenom horší. Své o tom ví naše čtenářka.

Ze začátku to bylo prima. Byl pozorný, nosil mi květiny, zval mě na romantické večeře,“ vypráví devětadvacetiletá Petra. Jenže když se s Martinem sestěhovali, a začalo to vypadat vážně, došlo k obratu. „Pořád chtěl vědět, kde a s kým jsem. Snažila jsem se mu vysvětlit, že se nemá čeho bát, že ho mám ráda a jsem mu věrná. Ale nedal si říct a mně to začalo lézt na nervy. Pochopila jsem, že ho nepředělám, tak jsme se rozešli,“ vypráví. A udělala dobře. Nejspíš měla co dělat se žárlivcem, který by jí život proměnil v peklo. Tady prostě žádné vysvětlování nepomůže. Od chronických lhářů, ženatých, kteří stále slibují rozvod a nikdy ho neuskuteční, žárlivců nebo těch, kteří čekají servis, aniž by sami hnuli prstem, včas uteč. Je to to nejlepší, co můžeš udělat.

Nehraj si na jeho matku 

Pokud je ale v zásadních věcech spolehlivý, dokážete se spolu domluvit a vrcholem jeho prohřešků je to, že nechává špinavé prádlo na židli a po nedělním obědě chrápe na gauči, máš vyhráno. A rozhodně nezkoušej takového chlapa převychovávat. Zamilovala ses do něj? Tak ho ber takového, jaký je. Třeba i s tím, že si boty po sobě uklidí jenom jednou za týden a že ho po holení ani nenapadne umýt umyvadlo. Jasně, tvé čistotné povaze se tohle příčí, ale ruku na srdce, ty také můžeš mít spoustu zlozvyků, které zase štvou jeho. Buď velkorysá a nedělej ze sebe jeho matku.

„Trvalo mi dlouho, než jsem se naučila nad některými věcmi prostě mávnout rukou,“ říká čtyřiadvacetiletá Markéta po tříletém soužití s Honzou. „Myslela jsem, že musí být všechno na svém místě a vadilo mi, že Honza prostě nechává věci tam, kde mu zrovna upadnou. Teď už spoustu věcí neřeším. Jasně, nějaký pořádek musí být, ale hlavně, když jsme v pohodě my dva,“ vysvětluje s úsměvem.

Buď nad věcí a užiješ si legraci

Jestli se chceš přece jenom pokusit na něj nějak zapůsobit, jdi na to od lesa. Pokud udělá něco podle tvého gusta, nešetři pochvalou. Jestliže ne, zapomeň na výčitky. Žádný chlap si nechce připadat jako malý peskovaný kluk. Určitě ti bude příjemnější mít vedle sebe chlapa, ne cvičenou opičku, která sice udělá to, co chceš ty, ale jinak od ní nemůžeš čekat žádnou iniciativu.

Mnohem lepší je muž, který sice neuklízí, ale má na věci vlastní názor. Když ho začneš kontrolovat a přikazovat mu, uteče před tebou. Ideální muž, který do písmene splní tvoje nároky a bude dělat jenom to, co ty chceš, neexistuje. Tak se zkus domluvit s tím reálným. I když to někdy bolí a chce to pevné nervy, nakonec zjistíš, že je to fajn. Buď nad věcí a nakonec uvidíš, že si přitom odpouštění drobných prohřešků možná užiješ i trochu legrace… 

A jaké jsou tvé zkušenosti s převýchovou mužů? Myslíš, že se dá převychovat? Zkoušela jsi to někdy? Podle nás to prostě nejde. Chlapi se nemění. No i když. Mrkni do naší super retro galerie. :-)

Foto: Shutterstock.com

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
25. 01. 2016 Gigolo Gigolo (reakcí: 0)
22. 01. 2016 Renca88 ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Gliss Kur Summer repair regenerační sprej

Gliss Kur Summer repair regenerační sprej

Regeneruje sluncem poškozené vlasy...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 26. 08. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Střelec

28. 08. 2016 Horoskop Střelec

Situaci, která ti dělala starosti, konečně pochopíš a dokonce se ti podaří vše zdárně dořešit a zharmonizovat. Budeš ... Celý horoskop

Karta dne

Tři hole
Dnes jsi dosáhla velkého pokroku nejen, co se týká osobních vztahů, ale také v pracovním životě. Můžeš se těšit na pochvalu od zaměstnavatele nebo ocenění od svého par...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Loupeže, sprosťárny i retro seriály aneb ...

Pamatuješ ještě Přátelé zeleného údolí, Ženu za pultem, My všichni školou povinní? Seriály, na kterých jsme vyrůstali...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist