Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Antidepresiva jsou out. Nový lék na podzimní splín je sex!

Antidepresiva jsou out. Nový lék na podzimní splín je sex!

Antidepresiva jsou out. Nový lék na podzimní splín je sex!

Magazín: Sex a vztahy | autor: Lucie Feiková | vydáno 16. 10. 2015

Krátké dny, mlha, déšť, zima a nevlídno? Kdo by v tomhle počasí měl dobrou náladu. Ničí tě to taky? Víme o způsobu, jak s tím zatočit. Má to sice co do činění s chemií, ale prášky to rozhodně nejsou. Miluj se. Tahle možnost je totiž mnohem zdravější!

„Miláčku, dnes raději ne, jsem nějaká unavená a bolí mě hlava.“ To je věta, která v tomhle období často dává výstražnou stopku erotickým hrátkám. Lidé jsou bez energie a to poslední, na co mají chuť, je divočina v peřinách. Jenže to je právě ta chyba! Světoznámá americká profesorka a antropoložka Helen Fischerová je toho názoru, že právě milování teď potřebujeme ze všeho nejvíc! Jak to?

Je třeba rozproudit krev i emoce!

Už žádné povalování se na gauči a ládování se chipsy u romantických filmů. Je čas vyrazit do světa a mezi lidi. A to především pokud jsi single. Seznamování, navazování kontaktů, trochu toho adrenalinu… 

Doktorka Fischerová je přesvědčená, že provozovat aktivity, které ti budou příjemné (jako třeba lehký flirt s tím sexy barmanem), zvyšuje hladinu hormonu jménem dopamin. A ten má za následek co? Představ si, že radost, soustředěnost a ještě něco navíc. Je ti po něm prostě skvěle!

Jde o chemickou látku, která proudí v mozku člověka při různých příležitostech. Třeba když vyhraje peníze, jí čokoládu, nebo dokonce šňupe kokain. Prostě jsme po něm hodně optimističtí,“ vysvětluje Fischerová a dodává, že dopamin také velmi zvyšuje chuť na sex. A tím se vlastně posouváme k dalšímu podstatnému bodu této rovnice.

Orgasmus rovná se konec depresím!

Jako není kouře bez ohně, tak stejně i pohlavní styk nefunguje bez jednoho důležitého přihlížejícího. Konkrétně se jedná o hormon testosteron. Tenhle kámoš má obrovský vliv, protože přímo nabíjí pozitivní energií. A tu přece teď potřebuješ jako sůl, nebo snad ne? 

Zkrátka a dobře, tenhle sexuální dopink by sis neměla nechat proklouznout mezi prsty. Vždyť je to vlastně začarovaný kruh. Čím více milování, tím více zaháníš chmury všeho druhu. Takový parádní kolotoč, z jakého nejde jen tak vyskočit. A teď je nejlepší čas se na něm projet…

Množství testosteronu obecně klesá koncem jara, zato na podzim, především v listopadu, výrazně stoupá. Proto sex v těchto dnech naše tělo nejvíce potřebuje. Není dobré se mu tedy vyhýbat,“ uvádí Fischerová věci na pravou míru. No vidíš, je to potvrzené i z lékařského hlediska. Ale co praxe? Názory čtenářek se trochu různí… 

Podzim. Kdo ho miluje a kdo nenávidí?

Já obecně podzim špatně snáším, protože na mě celkově negativně působí,“ přiznává třicetiletá Karla. „Jenže když si uděláme s přítelem hezký večer, který zakončíme romantickým milováním, ani nevím, co se venku děje,“ říká s úsměvem. Souhlasí i dvaadvacetiletá Jana.

„Cože, podzimní depka? Tenhle pojem mi nic neříká,“ vysvětluje. „V těchto dnech s miláčkem většinou zalezeme pod deku a nenecháme se počasím nijak ovlivnit,“ mrká tajemně. Jo, jo, vášeň je prostě všemocná. Tvrdí to i devětadvacetiletá Darina.

„Je mi upřímně jedno, jestli je podzim nebo jaro, sex mě prostě baví a je mi po něm dobře, tak k čemu hlídat kalendář,“ popisuje naprosto otevřeně. Taky názor! A je to vlastně fakt. Proč by mělo klima diktovat interval pobytu v ložnici? Ale občas ho přece jen pokazí zásah shůry. Své o tom ví i pětatřicetiletá Marta.

Tak mě se tohle určitě netýká. Na podzim hodně trpím migrénou. To jsem ráda, že jsem a nikdo po mně nic nechce,“ povídá zkroušeně. „Manžel tohle období nemá moc rád a těší se zase na jaro,“ dodává na závěr. Na to nejde říct nic jiného, než že trpělivost přináší růže. A sex hlavně!

Co myslíš, zkusíš zahnat podzimní depku žhavým sexem? Dobrá rada zní - pokud tě vášeň přepadne v kuchyni u vaření, nejprve zkontroluj, jestli jsou zatažené žaluzie. To abys nezpůsobila šok sousedům, jako se to stalo v tomto videu!

Foto: Thinkstockphotos.com

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
01. 11. 2016 Janina Re: No jo, ale když (reakcí: 0)
19. 10. 2015 IVANKA294 ... (reakcí: 0)
18. 10. 2015 Heffy No jo, ale když (reakcí: 3)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

24. 03. 2017 Horoskop Panna

Strach tě jen zbytečně odvádí od příznivého řešení. Zastav se na chvíli a zeptej se, čeho se vlastně tolik bojíš? Nev... Celý horoskop

Karta dne

Sedm mečů
Můžeš se cítit vyčerpaná a stát téměř na pokraji sil díky porážce, kterou jsi právě prožila. Pokud jsi o něco důležitého přišla a nezískala jsi to právě čestným způsob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist