Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Afrodiziaka ve vás probudí touhu na milování

Afrodiziaka ve vás probudí touhu na milování

Afrodiziaka ve vás probudí touhu na milování

Magazín: Sex a vztahy | autor: Marie Vendelbergerová | vydáno 10. 10. 2013

Afrodiziaka nejsou vynálezem 21. století, ani žádný mýtus. Jestliže váš sexuální život už není, co býval a chcete v partnerovi opět probudit touhu, staňte se čarodějkou a namíchejte mu lektvary lásky.

Afrodiziaka, nesoucí svůj název podle bohyně lásky Afrodity, nejsou žádná kouzla a jsou stará jako lidstvo samo. V každé vesnici existovala bába kořenářka nebo taky hanlivě nazývaná čarodějnice, která byla znalá bylin nejen na nemoci ale i na to, jak znovu probudit lásku a sexuální touhu. Míchaly se různé lektvary z bylin (někdy i dost jedovatých), používal se rozemletý roh nosorožce nebo ještěrčí ocásky. 

Jak ale afrodiziaka vlastně působí? Zatím žádná věda nepotvrdila, že by to a to afrodiziakum přímo ovlivňovalo naší sexuální touhu. Spíše se přiklánějí k placebo efektu, kdy vás mozek přesvědčí, že tomu tak je a účinek se dostaví. Když to na vás bude fungovat, je vše v pořádku.

Pozor na proteinové diety. Mohou vám poškodit metabolismus

Pozor na proteinové diety. Mohou vám poškodit metabolismus

Také jste slyšeli, že čím více proteinů budete jíst, tím více zhubnete? Že jen díky nim si udržít...

Ovšem některé druhy potravin, přece jenom mohou prokrvovat pohlavní orgány, ale obsahovat i látky důležité pro tvorbu testosteronu a zlepšovat dobrou náladu. Naštěstí, dnes nemusíte shánět ještěrčí ocásky.

Mezi nejznámější afrodiziaka patří čokoláda. O jejích účincích věděli již staří Aztékové a Májové. Divíte se proč vlastně čokoláda? Uvolňuje do těla látku endorfin, která je základem pocitu štěstí a dobré pohody, bez které se spokojený sex málokdy obejde. Takže pokud víte, že má váš partner rád sladké, klidně mu pár kostiček čokolády v pelíšku nabídněte.

Pálivé koření patří mezi další oblíbená afrodiziaka. Nejen, že vám po něm bude horko a budete si muset odložit i svršky, ale zároveň nabudí mysl a prokrví pohlavní orgány. Přidejte do jídla chilli, zázvor, vanilku, skořici, ženšen nebo muškátový oříšek.

5 důvodů, proč orgasmus pozitivně ovlivňuje náš život

5 důvodů, proč orgasmus pozitivně ovlivňuje náš život

Pravidelné orgasmy zachraňují životy, no vážně! Nejen že jsou zábavné a uvolňující, ale se zdraví...

Zobete rádi u televize? Různá semena, jako jsou dýně, slunečnice, pistácie a oříšky obsahují mnoho zinku, který je zdrojem energie a síly, ale zároveň působí blahodárně i na mužské pohlavní orgány a jsou i prevencí proti prostatě. Vyměňte proto brambůrky za zdravá a sexem nabitá zrníčka.

Možná jste slyšeli, že mořské plody, jako jsou ústřice patří mezi sexuální životabudiče. Zde jde spíše o to, co už popsal známý psychiatr Sigmund Freud. Ústřice, banány, úhoři, broskve, okurky, všechny tyto potraviny mohou s dobrou fantazií připomínat pohlavní orgány a tím ve vás vzbuzovat touhu po sexu. Křivdili bychom jim, kdybychom si mysleli, že nic neobsahují. Mořské plody jsou plné již zmíněného zinku, banány obsahují látky štěstí a broskve jsou plné vitamínů.

Pokud si chcete s partnerem udělat hezký večer, naservírujte mu mimo příjemné hudby, svíček, svůdného prádýlka, skleničky vína i pár laskominek, po kterých se zaručeně neovládne.

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
12. 02. 2014 Karel ... (reakcí: 1)
31. 01. 2014 glady ... (reakcí: 0)
11. 10. 2013 lucik21 ... (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Pro pocit čistoty a svěžesti po celý den!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 27. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Váhy

28. 02. 2017 Horoskop Váhy

V práci všechno šlape podle tvých představ, uvědomíš si, že jsi nepostradatelnou součástí pracovního týmu. Dnes dokáž... Celý horoskop

Karta dne

Svět
Máš příležitost zakončit složité životní období, dokončit karmické záležitosti a osvobodit se tak od svazujících vzorců minulosti. Dnes můžeš mít velmi šťastný a rados...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Módní policie

TOPlist