Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Nevěra ještě nemusí znamenat konec. 11 důvodů, proč ho podvádíte

Nevěra ještě nemusí znamenat konec. 11 důvodů, proč ho podvádíte

Nevěra ještě nemusí znamenat konec. 11 důvodů, proč ho podvádíte

Magazín: Sex a vztahy | autor: Marta Dostoupilová | vydáno 20. 01. 2015

Je tu začátek roku a s ním i bilancování, které může trochu bolet. Vánoční chaos vás možná na chvilku odvedl od vašich problémů v manželství. Jenže jen na chvilku. Není už na čase si konečně přiznat, zda má vaše manželství smysl? A proč jste vlastně vašemu partnerovi nevěrná?

Americká psychložka Mira Kirshenbaumová je uznávanou odbornicí na partnerské vztahy. A nevěry roztřídila podle druhů do několika kategorií, možná i vy najdete tu svou a budete se moci lépe rozhodnout.

1. V sexu to chce změnu

Nejste do svého milence šíleně zamilovaná, spíš chcete dát vašemu partnerovi a také romantice a sexu s ním poslední šanci. Většina těchto aférek rychle spěje k zániku. A mohou být dokonce manželství prospěšné.

2. Chcete se přesvědčit, jestli jiný není lepší

Takzvané „srovnávací“ aférky bývají výhradně ženskou záležitostí. Pouštíte se do nich, protože máte určité citové a sexuální potřeby, které manžel není schopen uspokojit. Neustále milence srovnáváte s manželem, abyste zjistila, zda vám náhodou něco neutíká. Jednáte rozumem, a proto je důležité učinit rozhodnutí. Pokud jste s tím druhým šťastnější, je lepší od manžela odejít. Pokud ne, románek ukončete.

3. Abyste mohla snadněji od muže odejít

Chcete mít důvod, proč manžela opustit. Odejděte, ale nelžete sobě ani svému milenci, že odcházíte kvůli němu.

4. Chcete upevnit manželství

Jste v manželtví spokojená, nicméně sex je nuda. Nechcete od manžela odejít, ale potřebujete kapku vzrušení. Možná se váš manžel nemůže milovat, třeba kvůli nemoci. Jedná se o „stabilizační“ aférku, která určitou dobu funguje. Čím ale trvá déle, tím více hrozí, že bude prozrazena. Někdy je ale aférka nepsanou dohodou mezi partnery.

5. Máte potřebu se pomstít

Podvedl vás, anebo vám nevěnuje dostatek pozornosti. Pokud je to jediný motiv, dosáhla jste svého cíle. Teď je zapotřebí románek ukončit. A hlavně ať vás nenapadne o všem informovat partnera, byť byste si to pořádně vychutnala.

Celebrity jako bezdomovci? Kdo ze slavných neměl kde bydlet?

Celebrity jako bezdomovci? Kdo ze slavných neměl kde bydlet?

Jsou slavní, krásní, bohatí a teď mají snad všechno, po čem touží. Kdo? Přece VIP! Jenže ne vždyc...

6. Máte krizi středního věku

Aférka nic nevyřeší. Raději se se svými obavami ze stárnutí či smrti svěřte kamarádce nebo partnerovi.

7. Chcete se vyhnout pravdě

Víte, že vztah nefunguje a že byste měla odejít, anebo se postavit problému čelem, místo toho se rozptylujete aférkou. Vyberte si, zda ve vztahu zůstanete, či nikoliv a pracujte na tom.

8. Abyste se odměnila

Jste skvělá manželka a máma, nikdo to neocení a vy potřebujete odměnu, kterou si zasloužíte. Jedná se o jednorázovku, a tak nehrozí, že budete odhalena. Jenže to není záležitost jedné noci, ale dvou, tří... Už jste si užila dost, ukončete to.

9. Partner vám nevyhoví

Může se jednat třeba o určitou sexuální představu, kterou milenec dovede naplnit. Pokud pro vás není klíčová, je lepší milenecký poměr ukončit.

10. Chcete si dodat sebevědomí

Toužíte prostě vědět, zda je o vás ještě zájem. Pokud se aféra neprovalí a trvá opravdu krátce, může vašemu vztahu vaše vrácená sebedůvěra prospět. Ale je to riskantní způsob, jak posílit ego. Nestačily by nové šaty či nový účes?

11. Obměna vozového parku

Trend, který známe díky celebritám, které často svého pečujícího partnera brzy odstaví na druhou kolej a pořídí si exkluzivnějšího milence. Dost často ale člověk dospěje k závěru, že „starý model“ byl stejně ten nejlepší.

Tak co, našla jste se? 

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
26. 01. 2015 veraabc ,,, (reakcí: 0)
21. 01. 2015 AlexandraAlexis ... (reakcí: 0)
21. 01. 2015 lucik21 ... (reakcí: 0)
21. 01. 2015 glady .. (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Intenzivně hydratuje pokožku...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 29. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Beran

30. 03. 2017 Horoskop Beran

Dnes k tobě nečekaně přijdou peníze. Můžeš vyhrát nějakou slušnou sumu v loterii nebo se dozvíš o dědictví, o němž js... Celý horoskop

Karta dne

Císařovna
Jsi připravená na to, abys mohla výrazně zlepšit svůj dosavadní život, může se stát mnohem lepším a veselejším. Neboj se přijmout nabídku od své kamarádky či nadřízené...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist