Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » 7 největších zabijáků vztahu

7 největších zabijáků vztahu

7 největších zabijáků vztahu

Magazín: Sex a vztahy | autor: Marta Dostoupilová | vydáno 19. 02. 2013

Nepřekonatelná rozdílnost povah – formulka, která tak často stojí v rozvodových papírech. Pravý důvod rozvodu či rozchodu je ale úplně někde jinde. Jaké jsou ty nejčastější? A jak jim předcházet?

1. zabiják - Děti

Zátěžovou zkouškou vztahu je narození druhého potomka. Váš partner se stává skeptičtějším, už ví, co ho čeká. Zpravidla je to nedostatek sexu, ačkoliv podle statistik se po třech měsících od porodu miluje 80 % párů, ale i pozornosti, kterou logicky musíte dopřát miminku. A muž prostě žárlí na toho malého „raubíře“, který vám bere čas a sílu. Zpravidla se uzavře do sebe a k ženu dokáže zdeptat častější kritikou.

Co dělat: Rezervujte si pro sebe pravidelně v měsíci alespoň jeden večer. Děti vám určitě pomůže pohlídat babička. Pokud ne, využijte paní na hlídání.

2. zabiják - Domácnost

Možná tomu nebudete věřit, ale péče o domácnost se stává čím dál častěji důvodem rozchodu. Až 60 % žen přiznává, že se o domácnost musejí úplně starat samy. Muž rád přijímá myšlenku, že co se domácnosti týče, to má na povel jeho drahá polovička a bez výčitek svědomí se uvelebí na gauči.

Co dělat: Moderní muž už naštěstí přemýšlí trochu jinak a o péči o domácnost se s vámi podělí. Hezky fifty fifty. Pokud to není jeho případ, musíte mu dávat konkrétní úkoly.

3. zabiják - Alkohol a drogy

Alkohol, marihuana, nebo dokonce tvrdé drogy. Partner se uzavře do svého světa, do kterého ten druhý nemá přístup. Následkem je odcizení. Hodně lidí to popisuje slovy: „Můj partner se na mě sice dívá, ale nevnímá mě.“

Co dělat: Pokud se opravdu jedná o závislost, nesnažte se problém vyřešit sama, ale raději navštivte krizová centra. Dostanete rady, jak s partnerem komunikovat, zejména jak ho přimět, aby se šel léčit. Pokud léčbu odmítá, prchejte od něj.

4. zabiják - Věčné hádky

Ano, hádky jsou kořením každého vztahu. Ale pokud se stávají chronickými, je zle. Modelový příklad: jeden z partnerů neposlouchá svůj protějšek, chybí mu respekt, nenaslouchá jeho přáním a argumentům. Ten „postižený“ se zpravidla uzavře do sebe. Následkem je takzvaná tichá domácnost.

Co dělat: Chce to komunikovat, ne uzavírat se do sebe. Především muži se často stávají nemluvnými kvůli zcela konkrétním problémům. Mluvte s ním, vyjádřete mu empatie, v žádném případě se jej nesnažte obviňovat. Pamatujte, že tolerance je ve vztahu nejdůležitější!

5. zabiják - Nevěra

Nejčastější příčina dlouhodobějších problémů v partnerském soužití. Po zjištění nevěry se rozpadá 60 % vztahů. Vytrácí se důvěra a pocit blízkosti.

Co dělat: Musíte si přebrat sama, zda chcete zůstat ve vztahu. Mějte ale na paměti, že viníkem nevěry zpravidla není vždy jen on.

6. zabiják - Vážná nemoc

Rakovina či mrtvice – vážná nemoc je pro lásku obrovskou zátěží. Tím větší, není-li partner schopen chodit či mluvit. Tady platí, že tuhle těžkou životní zkoušku zpravidla neustojí páry, které jsou spolu méně než dva roky. Přičemž častěji opouštějí muži než ženy. Z žen, jež se doma starají o své partnery vyžadující intenzivní péči, trpí 66 % depresemi.

Co dělat: Nemoc je sice tragédií, nicméně na druhou stranu vás s partnerem ještě více sblíží. Nemusíte mu ale věnovat vešerý volný čas. Neizolujte se od okolního světa. Nerezignujte na své koníčky. Zkuste využít osobní asistenci či pečovatelské služby.

7. zabiják - Důchod

S odchodem do důchodu najednou přibude volného času. Najednou jste příliš často doma, což vztahu neprospívá stejně, jako když trávíte příliš mnoho času v práci.

Co dělat: Před odchodem do důchodu přemýšlejte o tom, co vás baví, čemu byste se chtěla věnovat, až budete mít více času. Snažte se utužit své vztahy s přáteli. Až budete v důchodu, vyražte jednou nebo dvakrát týdně ven sama bez partnera.

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
14. 03. 2013 krockovapavla :) (reakcí: 0)
19. 02. 2013 88pacicka88 + (reakcí: 1)
19. 02. 2013 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Dodává příjemný pocit hydratace...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 24. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Ryby

25. 02. 2017 Horoskop Ryby

Dnes se nenech zatáhnout do malicherných sporů, zbytečně bys tím někomu nahrála na smeč. Drž se raději stranou.  Celý horoskop

Karta dne

Osm pohárů
Dnes máš skvělou příležitost odpoutat se od všeho starého, co ti již neslouží a pouze tě omezuje. Čeho se to může týkat? Vztahy, které dávno přetrvávají spíš jen ze zv...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist