Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » 7 faktů, které jste nevěděli o vibrátorech

7 faktů, které jste nevěděli o vibrátorech

7 faktů, které jste nevěděli o vibrátorech

Magazín: Sex a vztahy | autor: Nataša Slánská | vydáno 20. 09. 2010

Také sexuální pomůcky mají své dějiny a statistiky. Pojďme si nastínit sedmero překvapivých zajímavostí.

1. S konceptem elektrického vibrátoru přišel jeden britský lékař, který se s jeho pomocí pokoušel léčit hysterické, nervózní a stresu vystavené ženy. Navozený orgasmus měl napomoci psychickému uvolnění. Sama léčebná procedura ovšem musela vypadat dosti bizarně - nástroj totiž vážil okolo patnácti kilogramů a musel být ovládán dvěma muži.

2. Slavný králík, kterého si zamilovala Charlotte v seriálu Sex ve městě, se zrodil v Japonsku. Ne že by Japonci dávali přednost zvířátkům, důvod jeho vzniku byl čistě právní. V zemi vycházejícího slunce bylo totiž zakázáno vyrábět erotické hračky připomínající svým tvarem mužský penis. Inu, když nemůžete mít penis, zkuste králíka...

3. Ženy si v době ekonomické krize možná odepřou luxusní parfémy, ale žádná krachující banka je nepřiměje k tomu, aby se vzdaly svých vibrátorů. Zahraniční distributoři erotických pomůcek naopak zaznamenali v roce 2009 sedmnáctiprocentní nárůst příjmů.

4. Nepoužíváte vibrátor? Vaše sousedka zřejmě ano. Z nedávného průzkumu provedeného ve Spojených státech vyplynulo, že diskrétního kamaráda vlastní každá druhá žena.

5. Mohlo by se zdát, že muži mají z vibrátorů trochu hrůzu. Přece jen jde o určitý druh konkurence - jak do velikosti, tak do výkonu. Ve skutečnosti jsou naši protějšci docela tolerantní. Osmdesát procent majitelek sexuálních hraček si v posteli užívá s mužem i vibrátorem najednou.

6. Květiny a čokolády nejsou jediným zbožím, po kterém se o svatém Valentýnu jen zapráší. V první polovině února si mohou mnout ruce i majitelé sexshopů. Tržby jim tradičně vzrůstají o polovinu. A celá pětina párů přiznala, že o valentýnské noci přiberou do ložnice vibrátor.

7. Ženy, které používají vibrátor, chodí častěji na pravidelné gynekologické prohlídky, a chrání si tak své zdraví. To je zřejmě spojeno s tím, že jsou zvyklé na zavádění umělého tělesa do vagíny a na gynekologickém křesle se necítí tolik nepohodlně.

Další články z rubriky

Komentáře (9)

Datum Autor Nadpis
18. 04. 2015 Lexka xx (reakcí: 0)
25. 09. 2013 Bobina1 - (reakcí: 1)
30. 05. 2013 lidka2 . (reakcí: 0)
23. 09. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
20. 03. 2012 magic11 :-) (reakcí: 0)
02. 12. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 0)
21. 08. 2011 goldie ... (reakcí: 1)
16. 07. 2011 helenadon vibrátor (reakcí: 0)
18. 03. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Váhy

25. 03. 2017 Horoskop Váhy

Pokud jsi měla spory se sousedy, dnes se jako mávnutím kouzelného proutku vyřeší vše k oboustranné spokojenosti. Na z... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Někdo ve tvém okolí ti v pravý čas podá pomocnou ruku, stačí ji přijmout a dovolit, aby tě zachránil od strachu a pocitů viny. Blíží se k tobě nová láska nebo probuzen...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist