Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » 7 faktů, které jste nevěděli o vibrátorech

7 faktů, které jste nevěděli o vibrátorech

7 faktů, které jste nevěděli o vibrátorech

Magazín: Sex a vztahy | autor: Nataša Slánská | vydáno 20. 09. 2010

Také sexuální pomůcky mají své dějiny a statistiky. Pojďme si nastínit sedmero překvapivých zajímavostí.

1. S konceptem elektrického vibrátoru přišel jeden britský lékař, který se s jeho pomocí pokoušel léčit hysterické, nervózní a stresu vystavené ženy. Navozený orgasmus měl napomoci psychickému uvolnění. Sama léčebná procedura ovšem musela vypadat dosti bizarně - nástroj totiž vážil okolo patnácti kilogramů a musel být ovládán dvěma muži.

2. Slavný králík, kterého si zamilovala Charlotte v seriálu Sex ve městě, se zrodil v Japonsku. Ne že by Japonci dávali přednost zvířátkům, důvod jeho vzniku byl čistě právní. V zemi vycházejícího slunce bylo totiž zakázáno vyrábět erotické hračky připomínající svým tvarem mužský penis. Inu, když nemůžete mít penis, zkuste králíka...

3. Ženy si v době ekonomické krize možná odepřou luxusní parfémy, ale žádná krachující banka je nepřiměje k tomu, aby se vzdaly svých vibrátorů. Zahraniční distributoři erotických pomůcek naopak zaznamenali v roce 2009 sedmnáctiprocentní nárůst příjmů.

4. Nepoužíváte vibrátor? Vaše sousedka zřejmě ano. Z nedávného průzkumu provedeného ve Spojených státech vyplynulo, že diskrétního kamaráda vlastní každá druhá žena.

5. Mohlo by se zdát, že muži mají z vibrátorů trochu hrůzu. Přece jen jde o určitý druh konkurence - jak do velikosti, tak do výkonu. Ve skutečnosti jsou naši protějšci docela tolerantní. Osmdesát procent majitelek sexuálních hraček si v posteli užívá s mužem i vibrátorem najednou.

6. Květiny a čokolády nejsou jediným zbožím, po kterém se o svatém Valentýnu jen zapráší. V první polovině února si mohou mnout ruce i majitelé sexshopů. Tržby jim tradičně vzrůstají o polovinu. A celá pětina párů přiznala, že o valentýnské noci přiberou do ložnice vibrátor.

7. Ženy, které používají vibrátor, chodí častěji na pravidelné gynekologické prohlídky, a chrání si tak své zdraví. To je zřejmě spojeno s tím, že jsou zvyklé na zavádění umělého tělesa do vagíny a na gynekologickém křesle se necítí tolik nepohodlně.

Další články z rubriky

Komentáře (9)

Datum Autor Nadpis
18. 04. 2015 Lexka xx (reakcí: 0)
25. 09. 2013 Bobina1 - (reakcí: 1)
30. 05. 2013 lidka2 . (reakcí: 0)
23. 09. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
20. 03. 2012 magic11 :-) (reakcí: 0)
02. 12. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 0)
21. 08. 2011 goldie ... (reakcí: 1)
16. 07. 2011 helenadon vibrátor (reakcí: 0)
18. 03. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Givenchy Dahlia Divin Le Nectar de Parfum - EDP 30 ml

Givenchy Dahlia Divin Le Nectar de Parfum - EDP 30 ml

Vůně pro smyslnou ženu...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 06. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

06. 12. 2016 Horoskop Vodnář

Pokud tě šéf bude chtít vyslat na služební cestu a ty nebudeš chtít vyrazit, s klidem odmítni. Není to tak důležité, ... Celý horoskop

Karta dne

Smrt
Cokoliv tě trápí, máš velkou příležitost jednou provždy smést ze stolu, na nic již nečekej a začni jednat. Pusť se do odstraňování všech překážek, které ti stojí v ces...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Výklady karet, láska i Vánoce aneb Nový t...

Taky už tě tak stresuje, jak nezadržitelně se Vánoce blíží? Začínáš panikařit, protože ještě nemáš nakoupené všechny ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist