Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » 7 důvodů proč se líbat

7 důvodů proč se líbat

7 důvodů proč se líbat

Magazín: Sex a vztahy | autor: Shinemag | vydáno 26. 11. 2010

Jistě si ani neuvědomujete, že když si užíváte dlouhé polibky, děláte zároveň spoustu dalších užitečných věcí!

1. Zpomalíte proces stárnutí

Při líbání se aktivuje až 34 obličejových svalů, čímž se procvičují a posilují veškeré partie obličeje, včetně těch nejvíc náchylných k tvorbě vrásek." Další rady, jak na vrásky, najdete v článku Vrásky kolem očí. Časté líbání dokáže vymazat z našich tváří nastupující léta," tvrdí autoři americké studie v čele s dr. Walterem Marcusem. Kromě toho při vášnivém polibku spálíte zhruba 12 kalorií, a díky zvýšené hladině inzulinu a adrenalinu odplavíte stres. I to samozřejmě k mladistvému vzhledu přispívá.

2. Partnera lépe poznáte

Hned první polibek nás může od partnera natrvalo odradit. Podle profesorky Helen Fischerové z Rutgersovy univerzity líbání výrazně ovlivňuje volbu protějšku. "Dotyky rtů, jazyka, nosu a brady přenášejí vůně, chuť, zvuk a dotykové signály, s jejichž pomocí zjišťujeme, jak nás náš protějšek vnímá, a nakonec také to, jestli se bude chtít líbat znovu," míní profesorka. Hodně o muži vypoví i samotný styl líbání - připomíná jeho jazyk leklou rybu? Pak je zřejmě málo zkušený, chybí mu vášeň nebo nemá valný zájem. O výběru partnera čtěte v článku Vybíráte si špatné muže?

3. Znásobí se vaše sexuální touha

Byl by vám polibek příjemnější, kdyby se obešel bez slin? O hodně byste přišla. Mužské sliny totiž obsahují hormon testosteron, který se při líbání dostává do těla partnerky. A protože zjednodušeně platí, že čím více testosteronu, tím větší chuť na sex... asi ihned pochopíte, pro co si pánové připravují líbáním půdu...

4. Podpoříte zdraví

Polibkem sice můžete na druhého přenést nějakého toho streptokoka, nebo dokonce mononukleózu, v zásadě ale výměnou bakterií a virů posilujete imunitu - organismus je nucen se bránit a vytváří si spoustu užitečných protilátek podobně jako při očkování. Vědci navíc zjistili, že líbání pomáhá okysličovat tělo a zlepšovat prokrvení organismu. Kromě toho může snížit vysoký krevní tlak a hladinu cholesterolu.

5. Posílíte zuby

Nabízí se další důvod, proč u líbání "slintat". Sliny obsahují řadu prospěšných látek, včetně fosforu a vápníku - prvků, které zabraňují tvorbě zubního kazu. A protože se při líbání sliny množí, zuby jsou lépe chráněny.

6. Naznačíte partnerovi, že jste plodná

Také ženské sliny obsahují hormony, a to především estrogen. Jeho zvýšenou hladinu vědci spojují s větší plodností. Podle profesorky Fisherové mají navíc sliny s větším obsahem estrogenu lepší chuť. Muž tak podvědomě dostává signál - její polibek chutná výborně, tato žena tedy bude plodná. 

7. Udržíte manželství

Čtyři polibky denně vám zaručí šťastné manželství, tvrdí jedna britská studie. Pokud se i po několika letech vztahu dokážete obejmout a políbit, znamená to, že partnerství stojí na dobrých základech. A protože se polibky pojí i s dalšími intimnostmi, doporučuje se k tomu třikrát v týdnu přejít plynule od líbání k milování. 

Perličky :-)

• Celých 34 hodin a 11 minut v kuse se vydrželi líbat milenci Neli van der Hoeven a Wanderley Coasta de Silva a zaslouženě se tak zapsali do Guinnessovy knihy rekordů.

• Staří Řekové nutili své manželky, aby před procházkou jedly syrovou cibuli. Chtěli tak odradit jejich případné nápadníky.

• Eskymáci se vymykají celosvětovému trendu a představa líbání je pro ně odpudivá. Více jim vyhovuje vzájemné tření nosů.

 

Další články z rubriky

Komentáře (6)

Datum Autor Nadpis
17. 09. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
23. 08. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
09. 07. 2011 helenadon Líbání (reakcí: 0)
29. 04. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
24. 03. 2011 Karunka - (reakcí: 0)
19. 03. 2011 stepanecka Já si ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Fenjal Krémový deodorant roll-on pro citlivou pokožku Sensitive 48H

Fenjal Krémový deodorant roll-on pro citlivou pokožku Sensitive 48H

Snižuje podráždění pokožky...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 16. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

16. 01. 2017 Horoskop Blíženec

Projekt, který se ti z počátku jevil jako nezajímavý, sklidí velký úspěch, což pro tebe znamená nejen příval nových k... Celý horoskop

Karta dne

Tři pentakly
Tvá práce vzkvétá díky pevným základům a úsilí, které do všeho vkládáš s nadšením a radostí. Pokud se chystáš předvést své dovednosti, můžeš se těšit na úspěch, obdiv ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist