Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » 7 důvodů proč se líbat

7 důvodů proč se líbat

7 důvodů proč se líbat

Magazín: Sex a vztahy | autor: Shinemag | vydáno 26. 11. 2010

Jistě si ani neuvědomujete, že když si užíváte dlouhé polibky, děláte zároveň spoustu dalších užitečných věcí!

1. Zpomalíte proces stárnutí

Při líbání se aktivuje až 34 obličejových svalů, čímž se procvičují a posilují veškeré partie obličeje, včetně těch nejvíc náchylných k tvorbě vrásek." Další rady, jak na vrásky, najdete v článku Vrásky kolem očí. Časté líbání dokáže vymazat z našich tváří nastupující léta," tvrdí autoři americké studie v čele s dr. Walterem Marcusem. Kromě toho při vášnivém polibku spálíte zhruba 12 kalorií, a díky zvýšené hladině inzulinu a adrenalinu odplavíte stres. I to samozřejmě k mladistvému vzhledu přispívá.

2. Partnera lépe poznáte

Hned první polibek nás může od partnera natrvalo odradit. Podle profesorky Helen Fischerové z Rutgersovy univerzity líbání výrazně ovlivňuje volbu protějšku. "Dotyky rtů, jazyka, nosu a brady přenášejí vůně, chuť, zvuk a dotykové signály, s jejichž pomocí zjišťujeme, jak nás náš protějšek vnímá, a nakonec také to, jestli se bude chtít líbat znovu," míní profesorka. Hodně o muži vypoví i samotný styl líbání - připomíná jeho jazyk leklou rybu? Pak je zřejmě málo zkušený, chybí mu vášeň nebo nemá valný zájem. O výběru partnera čtěte v článku Vybíráte si špatné muže?

3. Znásobí se vaše sexuální touha

Byl by vám polibek příjemnější, kdyby se obešel bez slin? O hodně byste přišla. Mužské sliny totiž obsahují hormon testosteron, který se při líbání dostává do těla partnerky. A protože zjednodušeně platí, že čím více testosteronu, tím větší chuť na sex... asi ihned pochopíte, pro co si pánové připravují líbáním půdu...

4. Podpoříte zdraví

Polibkem sice můžete na druhého přenést nějakého toho streptokoka, nebo dokonce mononukleózu, v zásadě ale výměnou bakterií a virů posilujete imunitu - organismus je nucen se bránit a vytváří si spoustu užitečných protilátek podobně jako při očkování. Vědci navíc zjistili, že líbání pomáhá okysličovat tělo a zlepšovat prokrvení organismu. Kromě toho může snížit vysoký krevní tlak a hladinu cholesterolu.

5. Posílíte zuby

Nabízí se další důvod, proč u líbání "slintat". Sliny obsahují řadu prospěšných látek, včetně fosforu a vápníku - prvků, které zabraňují tvorbě zubního kazu. A protože se při líbání sliny množí, zuby jsou lépe chráněny.

6. Naznačíte partnerovi, že jste plodná

Také ženské sliny obsahují hormony, a to především estrogen. Jeho zvýšenou hladinu vědci spojují s větší plodností. Podle profesorky Fisherové mají navíc sliny s větším obsahem estrogenu lepší chuť. Muž tak podvědomě dostává signál - její polibek chutná výborně, tato žena tedy bude plodná. 

7. Udržíte manželství

Čtyři polibky denně vám zaručí šťastné manželství, tvrdí jedna britská studie. Pokud se i po několika letech vztahu dokážete obejmout a políbit, znamená to, že partnerství stojí na dobrých základech. A protože se polibky pojí i s dalšími intimnostmi, doporučuje se k tomu třikrát v týdnu přejít plynule od líbání k milování. 

Perličky :-)

• Celých 34 hodin a 11 minut v kuse se vydrželi líbat milenci Neli van der Hoeven a Wanderley Coasta de Silva a zaslouženě se tak zapsali do Guinnessovy knihy rekordů.

• Staří Řekové nutili své manželky, aby před procházkou jedly syrovou cibuli. Chtěli tak odradit jejich případné nápadníky.

• Eskymáci se vymykají celosvětovému trendu a představa líbání je pro ně odpudivá. Více jim vyhovuje vzájemné tření nosů.

 

Další články z rubriky

Komentáře (6)

Datum Autor Nadpis
17. 09. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
23. 08. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
09. 07. 2011 helenadon Líbání (reakcí: 0)
29. 04. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
24. 03. 2011 Karunka - (reakcí: 0)
19. 03. 2011 stepanecka Já si ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Lavera Stylingový a pečující gel na řasy a obočí

Lavera Stylingový a pečující gel na řasy a obočí

Zpevňuje a posiluje strukturu řas...

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 01. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Střelec

01. 03. 2017 Horoskop Střelec

Jsi už dlouho sama a máš pocit, že to tak také zůstane? Zkus udělat ve svém životě nějakou změnu. Choď do práce jinou... Celý horoskop

Karta dne

Královna poharu
Neboj se přijmout pomocnou ruku od muže, který ti je nablízku, nemusí to být partner, ale také dobrý kamarád nebo dávno zapomenutý přítel, který ti nečekaně vstoupí do...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist