Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » 5 zabijáků vztahu. Na tohle si dej velký pozor!

5 zabijáků vztahu. Na tohle si dej velký pozor!

5 zabijáků vztahu. Na tohle si dej velký pozor!

Magazín: Sex a vztahy | autor: Lucie Feiková | vydáno 03. 08. 2016

Že je nevěra jednou z hlavních příčin rozpadu partnerství, to je jasné asi každému. Jenže bacha, drtivé následky mohou mít i jiné záležitosti, které si mnohdy ani neuvědomuješ. Čeho se určitě vyvarovat, aby nedošlo k nejhoršímu? Na tohle si dej pozor!

Podle psychologů právě v srpnu je riziko rozchodů nejnižší z celého roku. Ale pozor. Nedávný internetový průzkum na sociálních sítích jasně prokázal, že s nástupem září se vztahy otřásají v základech a o smutné konce není nouze. Jak nebýt další na řadě, když se „kritická doba“ nezadržitelně blíží?

Jak se do lesa volá…

Říkáš si, že tobě se to stát nemůže? Růžové brýle sis sice dávno sundala a ani sex už není, co býval, ale nepodvádíš ho, staráš se o domácnost a denně vyvařuješ teplé večeře. Tak nač by si ten tvůj měl vlastně stěžovat?! Ještě zadrž. Tvé polovičce totiž může ubližovat pět zdánlivě nevinných věcí, které jdou rozchodu pěkně na ruku. Co podle odborníků bývá častou příčinou rozpadu svazku?

1. Jsi tak trochu sobec

Nadřazovat svoje potřeby nad ty partnerovy? To je začátek konce. Pokud se budeš soustředit jen sama na sebe, tvůj protějšek postupem času udělá to samé. A výsledek na sebe nenechá dlouho čekat. Hádky, spory, tichá domácnost, dělení majetku, a než se naděješ, na nápravu bude pozdě! Klíčem je najít kompromis, který bude vyhovovat oběma stranám. Tohle se vyplatí zapsat si za uši…

Mimochodem, chceš vidět, jak to dopadá, když si dva musejí rozdělit auto? Mrkni na video, tam je hodně vtipná momentka…

2. Přestala ses snažit

Toho už mám jistého.“ Tuhle myšlenku pusť z hlavy. Jednou provždy! I když jste spolu pěknou řádku let, jeho přítomnost, péči a lásku nelze brát jako samozřejmost, kterou ti nikdo nevezme. Známe přece muže – potřebují neustálou chválu a projevy díků. Když se cítí být nedocenění, je to útok na jejich ego! Není na škodu občas si nahlas říct, co všechno pro tebe tvůj přítel znamená a jak jsi ráda, že ho máš. Bude v sedmém nebi!

3. Pořídila sis kamaráda od vedle

Máš v práci kolegu, se kterým si nesmírně rozumíš? Klidně mu říkáš i to, na co bys doma jen stěží sbírala odvahu? Výstražné znamení bliká na poplach a katastrofa klepe na dveře. I když na sex nedošlo (zatím), vytvořila sis závislost na někom jiném. Trávíš s „náhradníkem“ hodně času, máš pocit, že je to tvá spřízněná duše a tím se svému drahému vzdaluješ nebezpečnou rychlostí. To může mít neblahé následky.

4. Lžeš víc, než je vyloženě nutné

Milosrdná lež je někdy nutná. Třeba ta, že nový svetr byl ve slevě, i když ti jeho cena pěkně provětrala kreditku. Ruku na srdce, kdo sem tam takhle nekecá? Jenže pozor, aby se ti časté mlžení pravdy nevymklo z rukou. Ať si budeš sebevíc namlouvat, že malé „zatloukání“ ničemu nevadí, všeho moc škodí. Upřímnost je pořád jedním ze základních kamenů vztahu, tak s ní moc nešetři.

5. Chceš ho změnit od základů

Někoho přetvořit k obrazu svému? Uf, starého psa stejně novým kouskům nenaučíš. Nezapomeň, že jsi s ním začala žít právě proto, jaký je. Tak má chyby, no a? Najednou mu vyčítat styl oblékání, záliby a volbu přátel - z toho fakt nic dobrého nekouká. Jak by ti asi bylo, kdyby to bylo opačně? To ovšem neznamená, že mu nemůžeš vyčinit za bordelářství a vousy v umyvadle. (V zájmu tvého psychického zdraví a klidu na frontě.) 

Co ty na to, není ti nějaký bod tak trochu povědomý? A souhlasíš s tím, že to může ohrozit partnerství? Napiš nám svůj názor do diskuze pod článkem, budeme se těšit na příspěvky! A taky se podívej do galerie, jak takový rozchod může taky dopadnout. Pomsta je prostě sladká. :-)

Foto: shutterstock.com

Další články z rubriky

Komentáře (1)

Datum Autor Nadpis
09. 08. 2016 Veronica Vztahy... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Ideální pro jemné vlasy...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 27. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

28. 03. 2017 Horoskop Panna

Ukaž, že máš také smysl pro humor a přichystej pro děti i partnera nečekané překvapení. Můžeš naplánovat společnou hr... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Jsi postavená před důležitou konfrontaci, do života ti přichází starší žena, která se nebojí nahlas říct svoji pravdu. Nepřemýšlí nad tím, jestli někoho zraní a bez ob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist