Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » 5 věcí, kvůli kterým se nejvíc rozpadají vztahy. Hlavně v lednu!

5 věcí, kvůli kterým se nejvíc rozpadají vztahy. Hlavně v lednu!

5 věcí, kvůli kterým se nejvíc rozpadají vztahy. Hlavně v lednu!

Magazín: Sex a vztahy | autor: Lucie Feiková | vydáno 28. 12. 2015

Že krach partnerství i manželství může přijít bez varování? Co tě nemá. Statistiky za posledních deset let varují, že leden bývá nejrizikovější měsíc. Je snad rozvod druh moderního předsevzetí? Známe děsivou pravdu!

Podle průzkumu britského právního portálu je první týden nového roku symbolem rozchodů a rozvodů. S nástupem ratolestí do škol se dveře v advokátních kancelářích netrhnou. Co vede odhodlané nešťastníky podepsat žádost a spálit mosty? Pět manželských kostlivců ve skříni!

1. Jsme chudí, můžeš za to ty!

Britský list Daily Express ví, kde je zakopaný pes. Podle něj se skoro 40 procent žadatelů uchýlí k takovému rozhodnutí kvůli finančním potížím. Jasně, když jeden rozhazuje za nesmysly, upomínky se kupí a lednice zeje prázdnotou, jak jinak to může dopadnout? 

2. Zahýbáš mi, vím to!

V procentech si špatné hospodaření s penězi a nevěra nemají co vyčítat. Jsou na tom totiž úplně stejně. Když se chlapík zakouká do prsaté blondýny od vedle a žena najde pod postelí kalhotky, které fakt nejsou její, je to konečná stanice. Bič na všechny nevěrníky? Ještě zadrž. Bývá to i obráceně, ani dámy totiž nejsou žádní svatoušci. 

3. Piješ jako duha!

Alkohol je metla lidstva a bohužel zamete i se snubními prstýnky v 35 procentech případů. Že ve víně není pravda, ale i násilnické sklony, s tím se bohužel potýká mnoho žen a dětí. Jak se pozná, že už je vážně zle? Když musíš vyzvedávat svého drahého na záchytce v pravidelných intervalech a hromadí se vám prázdné lahve u dveří. To rozhodí vztah jako nic jiného! 

4. Tchyně mě nenávidí!

Nesnášenlivost mezi svými je pádný důvod k rozvodu. Sice jen ve 20 procentech, ale i tohle stačí k rozdělení majetku. Kdo má se svou tchyní či tchánem problémy, ten moc dobře ví, o čem je řeč. K nervovému zhroucení stačí pouze hlas té staré harpyje a cenné rady, jak se správně vaří svíčková. Kritikou se samozřejmě nešetří, tak kdo by se divil, že bouchnou saze?

5. Čas? To je nepřítel!

Ze všech možností, proč končí dlouhodobá partnerství i manželství, je tahle nejšílenější. Celých 10 procent párů se chce v lednu u právníka definitivně osvobodit, protože přes vánoční svátky spolu byli mnohem víc, než zbytek roku. Šok z náhlé blízkosti! Do toho se objevilo šťouravé příbuzenstvo, kost z kapra v krku, stres a je po legraci. No chápeš to? A bude ještě hůř! Jak jsme na tom s rozvodovostí my?

I český Ježíšek nosí obsílky!

Sice nejsme na stupni vítězů, ale s klidem se vejdeme do světové desítky favoritů. Nejvyšších hodnot dosahují severské a některé západoevropské státy. V našich luzích končí rozvodem 45 – 50 procent manželství. Máš tedy poloviční šanci, že ti to vyjde. Riskantní sázka do loterie!

Každopádně, leden se blíží, tak se měj na pozoru, ať nejsi další na řadě! Jak to vypadá, když se schyluje k pořádné bitvě manželů, to ti napoví ukázka z filmu Válka Roseových. Láska má fakt nebezpečně blízko k nenávisti. Mazec!

Dostala jsi někdy kopačky pod stromeček, nebo snad přímo na Nový rok? Napiš nám o tom do diskuze pod článkem!

Foto zdroj: shutterstock.com

Další články z rubriky

Komentáře (0)

Tento článek ještě nikdo nekomentoval.

Testy kosmetiky

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Intenzivně hydratuje pokožku...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 29. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

29. 03. 2017 Horoskop Vodnář

Je na čase, aby sis konečně ujasnila, co vlastně chceš nejen od života, ale také od své práce nebo partnera. Plácáš s... Celý horoskop

Karta dne

Blázen
Možná se ocitáš v těžké životní situaci, kdy je změna jediným řešením, proto vše, co se ti děje, přijímáš jako výzvu a nepřízni čelíš se vztyčenou hlavou. Můžeš si být...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist