Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » 5 věcí, které ohrožují váš vztah. Nedejte jim šanci!

5 věcí, které ohrožují váš vztah. Nedejte jim šanci!

5 věcí, které ohrožují váš vztah. Nedejte jim šanci!

Magazín: Sex a vztahy | autor: Lucie Feiková | vydáno 31. 07. 2014

Máte spokojený vztah, který možná není naprosto dokonalý, ale funguje? Gratulujeme, ale přidáváme varování. Víte, co všechno může zkracovat jeho trvanlivost? Těch nejhorších faktorů je pět. A věřte, že i pouhá nadváha lásce škodí!

Ano, jsou věci, které do vztahů zasahují pozitivně a jsou tedy přínosné, jako například společné zájmy partnerů, nebo stejný vkus. Ale bohužel existují i skutečnosti, které mohou ovlivňovat vztah i z opačné strany. Kdy vám hrozí rozchod a kdo se na něm podílí? 

1. Všetečná tchyně či tchán

Nejste s partnerovými rodiči tak úplně „za dobře“ a velmi vás to trápí? Není divu! Podle studie z americké university v Michiganu vzniká o 23 procent vyšší riziko na rozchod páru, pokud žena nevychází s rodiči svého vyvoleného. 

2. Rozmazlený domácí mazlíček

Jste milovnice zvířat a doma máte psa, kočku a ještě rybičky? Chvályhodné, ovšem ne každému „zvěřinec“ sedne. Podle jisté studie z Velké Británie by téměř 30 procent lidí nikdy nechtělo protějšek, který má doma čtyřnohého kamaráda či kterékoli jiné zvíře. V mnoha případech je zvíře zdroj konfliktů a hádek, zvlášť pokud je upřednostňováno před partnerem, který na něj tak trochu žárlí. 

3. Internet a sociální sítě 

Podle vědců z kanadské univerzity jsou sociální sítě v čele s Facebookem vztahové zlo! Kvůli němu se totiž lidé podezřívají, ale co hůř: rozhodně ne zbytečně! Zapomněl vám váš milovaný sdělit, že si občas napíše se svojí ex? V přátelích má samé sexy kolegyně z práce? Problém je na spadnutí… Jaké nemilé překvapení, když se zapomene odhlásit a pak vám půjčí počítač, že? Takže na každém „šprochu“… No, však to znáte! 

Svůdná krajka: Módní hit, který by neměl chybět ve vašem šatníku

Svůdná krajka: Módní hit, který by neměl chybět ve vašem šatníku

Když muž slyší slovo krajka, okamžitě si vybaví něco sexy, něco smyslně dráždivého, něco žensky s...

4. Nelíbivá tělesná hmotnost 

Všichni známe muže a jejich uklidňovací metody, když říkají, že na vzhledu přece nezáleží. Vědci z university v Tennessee v americkém Dallasu mají rozhodně jiný názor. Podle jejich studie je spokojenější vztah takový, ve kterém je žena o dost štíhlejší než muž. A spokojený vztah je přece dlouhý vztah, nebo ne? Ukazuje se tak, že na vzhledu pánům samozřejmě záleží, i když před ženami říkají opak. Že by veřejné tajemství? Dá se to tak říct. 

5. Náročné zaměstnání

Teď není řeč o služebních cestách, které vás občas odloučí od vašeho přítele, ale o stresu, který vaši práci provází. Musíte vstávat brzy a cestovat přeplněnou městskou hromadnou dopravou? Máte pocit, že nic nestíháte a propadáte panice? Vědci ze Švédska odhalili, že stresové povolání zvýší riziko rozchodu o celých 45 procent! Takže všeho s mírou, i toho stresu!

A co ovlivňuje váš vztah? Jsou to finance, nedostatek času nebo třeba nedostatek komunikace? Podělte se o to s námi v diskuzi.

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
05. 10. 2014 HledejDal Hotové zlo (reakcí: 0)
04. 08. 2014 xxkouckaxx x (reakcí: 0)
01. 08. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
31. 07. 2014 Bobina1 - (reakcí: 0)
31. 07. 2014 Jana . (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Victoria´s Secret Fearless - tělové mléko

Victoria´s Secret Fearless - tělové mléko

Nechte se unést podmanivými tóny!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 08. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

08. 12. 2016 Horoskop Blíženec

Jsi příliš zaměřená na kariérní postup a přitom ti utíká soukromý život mezi prsty. Život není jen o práci, takže při... Celý horoskop

Karta dne

Věž
Vše, co jsi až doposud vykonala, je v destrukci, situace, kterou jsi dlouho nemohla dořešit, bouchne jako sopka a její žhavá láva rozmetá všechno kolem tebe. Zničí vše...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Výklady karet, láska i Vánoce aneb Nový t...

Taky už tě tak stresuje, jak nezadržitelně se Vánoce blíží? Začínáš panikařit, protože ještě nemáš nakoupené všechny ...

Celý článek

Stojí za hřích

Bydlete lépe s Living.cz

TOPlist