Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » 5 opravdu dobrých důvodů, proč provozovat sex

5 opravdu dobrých důvodů, proč provozovat sex

5 opravdu dobrých důvodů, proč provozovat sex

Magazín: Sex a vztahy | autor: Lucie Feiková | vydáno 28. 04. 2014

Že sex je jenom sex? Příjemná činnost ve dvou, zpestření večera, pozitivní nutnost, když toužíte po dítěti? Pch! Věda zná i další pozitiva, která milování přináší! Jaká? A co třeba zdravotní výhody? Taková imunita by mohla vyprávět!

Milování je zdraví prospěšné. Bez debat. Existují desítky, možná stovky studií na toto téma a všechny se shodují, že zdravotní výhody sexu jsou nesporné. Takže kdo se nemiluje, ochuzuje svoje tělo i ducha o následující slastné bonusy!

5 výhod uspokojivého sexu

1. Více sexu, méně stresu! 

Možná to zní neuvěřitelně, ale je to tak! Vědci ze Skotska na základě studie zkoumající výpovědi 25 žen a 23 mužů zjistili, že častější sex má vliv na stres. Ukázalo se, že ten, kdo má sex pravidelně, si oproti sexuálnímu abstinentovi daleko lépe poradí se stresovou situací. Co si z toho vyvodit? Čeká-li vás důležitý pracovní pohovor nebo jednání, ze kterého vám již teď vyráží pot na čele, naordinujte si s partnerem pár milostných čísel! Překvapí vás, jak hravě a s nadhledem zvládnete prožít krizový okamžik!

2. Žádné nachlazení, lepší imunita! 

Trápí vás virózy a nachlazení? Možná proto, že neprovozujete sex dvakrát týdně! Hledáte souvislosti? Vědci z Wilkes University v Pensylvánii díky studii se 113 dotázanými z řad obou pohlaví zjistili, že ti, kdo mají sex dvakrát do týdne, mají lepší imunitu! Že to zní divně? Možná, ale hormon imunoglobulin A, jehož hladina při milování závratně roste, zlepšuje imunitní systém a chrání před nachlazením. Tak teď už víte, co stojí za těmi častými chřipkami!

Kabelkový speciál: Trendy kousky na jaro - léto 2014

Kabelkový speciál: Trendy kousky na jaro - léto 2014

Je pár věcí, na kterých my ženy doslova ujíždíme a kabelky mezi ně jednoznačně patří. Proč také v...

3. Sex? Nejlepší domácí posilovna! 

Chcete trochu zhubnout, popřípadě zpevnit svoje půlky dřív, než přijdou vedra? Tak to vám milování může hodně pomoct! Podle americké sexuoložky Patti Britton je sex nejlepší cvičení, které může tak trochu nahradit posilovnu. Pokud nemáte čas věnovat se po práci cvičebním strojům, zapojte svaly aspoň v ložnici a záměrně si vybírejte náročné milostné pozice. Co třeba ty nahoře? Nebo vestoje? Misionář vám od špíčků moc nepomůže…  

4. Milování je účinný lék na bolest! 

Při sexu se kromě emocí můžete dočkat i uvolnění jednoho kouzelného hormonu. Jmenuje se oxytocin a umí zázraky! Díky němu přestává bolet hlava, ale i klouby nebo svaly. Při orgasmu se jeho hladina může zvýšit až pětkrát. Co k tomu dodat? Raději si tuto informaci nechte pro sebe, nebo vám výmluva na bolest hlavy nebude k ničemu! 

5. Pro lepší spánek jedině sex! 

Máte snad potíže usnout a každou noc se při počítání oveček dostanete až k trojcifernému číslu? Zapomeňte na svoje pastevecké ambice a horké mléko, místo toho pozvěte pod peřinu svého milovaného. Podle odborníků výše zmíněný hormon oxytocin, jehož hladina stoupá právě při milování, má kromě jiného i vliv na kvalitní spánek! Sladké sny zaručeny! 

A jak pomáhá sex vám?

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
08. 07. 2014 Aneta Sex (reakcí: 1)
01. 05. 2014 Sylfida ... (reakcí: 0)
30. 04. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
29. 04. 2014 AlexandraAlexis :)) (reakcí: 0)
28. 04. 2014 viki11 .. (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Ryby

27. 03. 2017 Horoskop Ryby

Pokud máš děti, tak dnes se obrň pořádnou dávkou trpělivosti a tolerance. Předvedou ti totiž, že i zlatíčka dokážou v... Celý horoskop

Karta dne

Vůz
Je zapotřebí, abys zachovala chladnou hlavu a použila svoji vnitřní sílu k uskutečnění svých cílů a tužeb. Blíží se k tobě rychlá změna, která ti rozhodnutí do jisté m...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist