Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » 5 nezbytných sexuálních poloh pro každou dvojici

5 nezbytných sexuálních poloh pro každou dvojici

5 nezbytných sexuálních poloh pro každou dvojici

Magazín: Sex a vztahy | autor: Sue | vydáno 28. 01. 2011

O sexuálních polohách se toho již napsalo mnoho. Nikdo ve skutečnosti neví, kolik jich vlastně je, neboť každé pohnutí nohou nebo otočení se o několik stupňů lze v podstatě nazývat novou sexuální pozicí. Pokud se vám nechce bádat po množství netradičních poloh, pak se snažte do milostného života zakomponovat všechny ty, s nimiž bude váš vztah fungovat jako hodinky.

Misionář - aby ve vztahu kvetla láska
Klasickou polohu zvanou misionář, není třeba zvlášť představovat ani popisovat. Patří mezi nejpřirozenější sexuální pozice na milování. Partneři jsou si při ní tělesně i duševně blízcí. Nejideálnějším provedením je silné objetí milenců. Vězte, že s praktikováním základní klasické polohy vám ve vztahu nebude chybět láska, intimita a nerozlučitelnost, které dělají partnerství živým.

Poloha zezadu - aby se ze vztahu nevytratilo vzrušení
Poloha, kterou určitě znáte i pod názvem "na pejska". Právě tento, na první dojem směšný název, však odráží podstatu uvedeného stylu sexu. Poloha zezadu v sobě totiž skrývá tu pravou živočišnost. Partneři při ní nejsou fyzicky příliš blízko a mohou si tak uvolněně užívat vlastní rozkoš. Někdy se totiž stává, že i navzdory dlouholetému partnerství se dvojice neumí během sexu uvolnit dostatečně na to, aby si z něho oba milenci vzali to, co potřebují.
Poloha odzadu nabízí komfort v podobě jistého soukromí partnerů. I když v ní na první pohled muž přebírá nadvládu ani žena nemusí zůstat pasivní a může "přirážením" nastolit novou intenzitu či frekvenci průniku. Pokud tedy toužíte po tom, aby se vaše sexuální dobrodružství neproměnily v bezorgazmický monotónní kolotoč, pak dbejte i na polohu zezadu.

Na "stojáka" - aby vztah nepopadla nuda
Je všeobecně známo, že sexuologové ze všech koutů světa radí párům v posteli experimentovat. Každá si můžete experimentování a netradičnosti vysvětlit, vzhledem k vlastnímu vkusu, po svém. Ti, kteří si chtějí udržovat živý a jiskřivý vztah, ale neradi se pouštějí do úplně neprobádaných vod, nemusejí zoufat. Jistou alternativou zajímavého a netradičního sexu je i poloha "na stojáka". Právě díky ní si budete moci odškrtnout další z pětice typů sexu, který potřebuje každá dvojice.
Zdá se vám sex !na stojáka" příliš náročný a obáváte se toho, zda fyzička vydrží? Dovolíme si vám nabídnout jakousi odlehčenou alternativu této "oživovací" milostné polohy. Stačí, pokud se jednoduše přemístíte k vyššímu stolu, na který si budete moci vyložit jednu nohu a posadit část zadečku. Druhá noha by měla být pevně na zemi. Nebo se můžet o stůl, kuchyňskou linku, či třeba o pračku jen opřít.


Jezdecká poloha - abyste byli stejně dominantní
Netřeba snad zdůrazňovat, že stejné postavení muže a ženy ve vztahu je dnes v drtivé většině normálně fungujících partnerství absolutní přirozeností. Mužské fyzické danosti však pány předurčují k jisté dominanci v posteli. I na vyrovnání této disharmonie existuje sexuální poloha, nemluvě o tom, že i všechny ostatní druhy milostných stylů můžeme, my ženy, kočírovat. Jezdecká poloha nabízí něco navíc. Pohlavní akt je tehdy totiž ve vašich vlastních rukou.

Lžičková poloha - aby ve vztahu nechyběla něha a blízkost
Množství zamilovaných párů neusíná ve společném náručí tváří v tvář, ale v objetí, při kterém jeden z milenců zezadu objímá toho druhého. Tento intimní akt lásky lze při troše snahy přenést i do sexuálního života. Stačí těla partnerů jen správně nastavit, aby do sebe v poloze zezadu zapadly. Právě tato "lžičková" poloha vám v lásce zajistí potřebné množství něhy a blízkosti, aby váš vztah fungoval tak jak má. Můžeme vám také zaručit, že poté se vám v objetí zezadu bude usínat ještě mnohem příjemněji!

Připraveno ve spolupráci s Diva.sk

Foto: thecouturelounge.blogspot.com, uk.askmen.com, portal24h.ba, forum.baby-gaga.com, idiva.com, cosmopolitan.co.uk, weheartit.com intimatemedicine.com, realbeauty.com

Další články z rubriky

Komentáře (19)

Datum Autor Nadpis
11. 09. 2013 Ondřej náhoda (reakcí: 0)
02. 04. 2013 AlexandraAlexis ... (reakcí: 0)
24. 06. 2012 avalsora ze zadu (reakcí: 0)
12. 10. 2011 martulik Lžička (reakcí: 0)
09. 10. 2011 EmmaganTeyla polohy (reakcí: 1)
07. 10. 2011 Daniela76 5 nezbytných sexuálních poloh pro každou dvojici (reakcí: 3)
06. 10. 2011 Mirka_93 :D (reakcí: 0)
06. 10. 2011 kacenka811 :) (reakcí: 0)
05. 10. 2011 kralicek 5 (reakcí: 2)
03. 10. 2011 lucisek737 Nic nového :) (reakcí: 0)
25. 08. 2011 goldie ... (reakcí: 1)
15. 07. 2011 helenadon poloha (reakcí: 0)
05. 07. 2011 Maminka11 Zajímavé (reakcí: 0)
15. 05. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 0)
05. 05. 2011 Terez ooo (reakcí: 0)
21. 04. 2011 Janisqa Komentář (reakcí: 1)
29. 03. 2011 aknela11 zajímavý (reakcí: 0)
07. 03. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 1)
27. 02. 2011 Karunka polohy (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Weleda Rozmarýnové rostlinné mýdlo

Weleda Rozmarýnové rostlinné mýdlo

Jemně vyživuje a oživuje pleť...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 23. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

23. 01. 2017 Horoskop Lev

Sdílej svoji radost s ostatními, novinky, které tě zastihnou, budou příležitostí k oslavám a radosti. Ať již řešíš co... Celý horoskop

Karta dne

Tři poháry
Máš nejvyšší čas začít slavit a věnovat se alespoň na malou chvíli jen sama sobě a svým potřebám. Máš pocit, že žádné nemáš? Omyl! Samozřejmě, že máš a jako žena si mů...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, láska i módní přešla...

Taky ti připadá, že to všechno nějak moc letí? Leckdo ještě ani nestihl odstrojit vánoční stromeček a už nám startuje...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist