Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » 5 důvodů, proč orgasmus pozitivně ovlivňuje náš život

5 důvodů, proč orgasmus pozitivně ovlivňuje náš život

5 důvodů, proč orgasmus pozitivně ovlivňuje náš život

Magazín: Sex a vztahy | autor: Lucie Feiková | vydáno 29. 10. 2013

Pravidelné orgasmy zachraňují životy, no vážně! Nejen že jsou zábavné a uvolňující, ale se zdravím a psychickou pohodou dělají doslova divy! Jaké? Svými účinky se vyrovnají hrsti antioxidantů nebo skleničce červeného vína!

Už jsou to dva týdny od posledního vyvrcholení? Jaká škoda! Orgasmus sice není to nejdůležitější, co dělá milostný život kvalitní a uspokojivý, nicméně o jeho pozitivním vlivu na tělo a mysl se vědci už dávno přít nemusí. Studii od studie se objevují nová a nová fakta, nad kterými jásají nejen multiorgastické ženy. A věřte, že tohle orgasmus umí i s vaším tělem! (Předstírání a falešné vyvrcholení se ovšem nepočítá. Výjimku potvrzuje pouze jedna jediná situace, o které se zmiňujeme v bodě číslo pět.)

1. Orgasmus přeje těhotenství

Nedávná studie zjistila, že u žen, které mají orgasmus při menstruaci, je 1,5 krát menší riziko výskytu endometriózy, tedy potenciálně nebezpečného stavu dělohy, který může vést až k neplodnosti. Je ale potřeba občas „jet na červenou“, což není pro nikoho, kdo si přehnaně zakládá na čistotě a dobrých hygienických podmínkách při souloži, tak úplně vábné.

Jinak ale menstruačnímu sexu nic nebrání, pokud se cítíte dobře. Jak říká sexuolog Zlatko Pastor: „Tabuizace a zákazy týkající se vztahu sexuality a menstruačního krvácení se počtem bludů a nepřesností mohou srovnávat snad pouze s předsudky o sexu v těhotenství. Mnoho těchto zákazů je založeno na mylných biologických překladech a spekulacích, které vedly k neodůvodněným omezením.“ Tak to vidíte. 

2. Orgasmus pomáhá zvládat bolest 

Orgasmus zdvojnásobuje ženskou odolnost vůči bolesti, ukazuje další z posledních zahraničních studií. Zdá se, že jeho účinek je lepší než kdejaký prášek na menstruační křeče, bolest hlavy či jiný zdravotní přešlap, který trápí ženský organismus.

Máme doma Einsteina aneb Co s příliš chytrým dítětem?

Máme doma Einsteina aneb Co s příliš chytrým dítětem?

Začalo to celkem nenápadně. "Maminko, co je tohle za písmenko...?" Samozřejmě odpovíte, jako na s...

3. Orgasmus zabraňuje srdečnímu infarktu 

Ženský orgasmus snižuje krevní tlak. A všichni víme, že vysoký krevní tlak může vést k srdečnímu infarktu. Logická rovnice, logický plán na dnešní večer: slast!

4. Orgasmus může léčit závislost a deprese

Vědci říkají, že za všechno může dopamin, což je neurohormon, který funguje jako neuropřenašeč. Orgasmus podpoří jeho vylučování, čímž dojde ke zlepšení psychického stavu, vyvolání dobré nálady a navození pohody. Hurá!

5. Orgasmus drtí špeky

Konec dohadům! Jistá parta amerických teenagerů si dala za úkol, že změří, kolik se při orgasmu doopravdy spaluje kalorií. K ruce si vzali věcičku, která jejich fyzický výkon a úbytek kalorií uměla změřit. A výsledek? Při nefalšovaném orgasmu se spálilo 112 kalorií, kdežto při tom předstíraném 315! Tělo se prostě při onom „hereckém výkonu“ zapotilo víc. No ale i těch 112 kalorií není k zahození, ne? 

Každopádně pozitivních vlivů v souvislosti s orgasmem přibývá, což je jedině dobře. A ještě lepší zprávou je, že ještě nikdy nikomu neublížil, ba naopak… 

A jak orgasmus zpestřuje život vám? Vidíte v něm nějaké zdravotní výhody?

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
04. 11. 2013 Marie sex (reakcí: 0)
03. 11. 2013 Marta orgasmus (reakcí: 1)
30. 10. 2013 lucik21 ... (reakcí: 0)
29. 10. 2013 Bobina1 - (reakcí: 0)
29. 10. 2013 janca123 časák (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

SheaCream Pleťový krém 50 ml

SheaCream Pleťový krém 50 ml

SheaCream je vyživující, hydratační a regenerační pleťový krém vyrobený ze Shea neboli Karité másla.

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 27. 10. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

28. 10. 2016 Horoskop Vodnář

Dnes dostaneš šanci předvést svůj talent někomu velmi vlivnému, kdo by ti dokázal pomoci rozjet kariéru. Máš velkou š... Celý horoskop

Karta dne

Paže mečů
Informace, kterou obdržíš, v tobě probudí mnoho zmatku a nejistoty. Na zprávu jsi čekala velmi dlouho a počítala jsi se zcela jinou odpovědí. Sdělí ti ji muž, který bu...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Halloweenský týden i výklady karet na Fem...

Nový týden bude nejen o den kratší, protože nás v pátek čeká svátek, ale také u nás na Femině ve znamení Halloweenu. ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist