Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » 5 důvodů, proč orgasmus pozitivně ovlivňuje náš život

5 důvodů, proč orgasmus pozitivně ovlivňuje náš život

5 důvodů, proč orgasmus pozitivně ovlivňuje náš život

Magazín: Sex a vztahy | autor: Lucie Feiková | vydáno 29. 10. 2013

Pravidelné orgasmy zachraňují životy, no vážně! Nejen že jsou zábavné a uvolňující, ale se zdravím a psychickou pohodou dělají doslova divy! Jaké? Svými účinky se vyrovnají hrsti antioxidantů nebo skleničce červeného vína!

Už jsou to dva týdny od posledního vyvrcholení? Jaká škoda! Orgasmus sice není to nejdůležitější, co dělá milostný život kvalitní a uspokojivý, nicméně o jeho pozitivním vlivu na tělo a mysl se vědci už dávno přít nemusí. Studii od studie se objevují nová a nová fakta, nad kterými jásají nejen multiorgastické ženy. A věřte, že tohle orgasmus umí i s vaším tělem! (Předstírání a falešné vyvrcholení se ovšem nepočítá. Výjimku potvrzuje pouze jedna jediná situace, o které se zmiňujeme v bodě číslo pět.)

1. Orgasmus přeje těhotenství

Nedávná studie zjistila, že u žen, které mají orgasmus při menstruaci, je 1,5 krát menší riziko výskytu endometriózy, tedy potenciálně nebezpečného stavu dělohy, který může vést až k neplodnosti. Je ale potřeba občas „jet na červenou“, což není pro nikoho, kdo si přehnaně zakládá na čistotě a dobrých hygienických podmínkách při souloži, tak úplně vábné.

Jinak ale menstruačnímu sexu nic nebrání, pokud se cítíte dobře. Jak říká sexuolog Zlatko Pastor: „Tabuizace a zákazy týkající se vztahu sexuality a menstruačního krvácení se počtem bludů a nepřesností mohou srovnávat snad pouze s předsudky o sexu v těhotenství. Mnoho těchto zákazů je založeno na mylných biologických překladech a spekulacích, které vedly k neodůvodněným omezením.“ Tak to vidíte. 

2. Orgasmus pomáhá zvládat bolest 

Orgasmus zdvojnásobuje ženskou odolnost vůči bolesti, ukazuje další z posledních zahraničních studií. Zdá se, že jeho účinek je lepší než kdejaký prášek na menstruační křeče, bolest hlavy či jiný zdravotní přešlap, který trápí ženský organismus.

Máme doma Einsteina aneb Co s příliš chytrým dítětem?

Máme doma Einsteina aneb Co s příliš chytrým dítětem?

Začalo to celkem nenápadně. "Maminko, co je tohle za písmenko...?" Samozřejmě odpovíte, jako na s...

3. Orgasmus zabraňuje srdečnímu infarktu 

Ženský orgasmus snižuje krevní tlak. A všichni víme, že vysoký krevní tlak může vést k srdečnímu infarktu. Logická rovnice, logický plán na dnešní večer: slast!

4. Orgasmus může léčit závislost a deprese

Vědci říkají, že za všechno může dopamin, což je neurohormon, který funguje jako neuropřenašeč. Orgasmus podpoří jeho vylučování, čímž dojde ke zlepšení psychického stavu, vyvolání dobré nálady a navození pohody. Hurá!

5. Orgasmus drtí špeky

Konec dohadům! Jistá parta amerických teenagerů si dala za úkol, že změří, kolik se při orgasmu doopravdy spaluje kalorií. K ruce si vzali věcičku, která jejich fyzický výkon a úbytek kalorií uměla změřit. A výsledek? Při nefalšovaném orgasmu se spálilo 112 kalorií, kdežto při tom předstíraném 315! Tělo se prostě při onom „hereckém výkonu“ zapotilo víc. No ale i těch 112 kalorií není k zahození, ne? 

Každopádně pozitivních vlivů v souvislosti s orgasmem přibývá, což je jedině dobře. A ještě lepší zprávou je, že ještě nikdy nikomu neublížil, ba naopak… 

A jak orgasmus zpestřuje život vám? Vidíte v něm nějaké zdravotní výhody?

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
04. 11. 2013 Marie sex (reakcí: 0)
03. 11. 2013 Marta orgasmus (reakcí: 1)
30. 10. 2013 lucik21 ... (reakcí: 0)
29. 10. 2013 Bobina1 - (reakcí: 0)
29. 10. 2013 janca123 časák (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Lancome Tvarující řasenka Grandiôse Extrême

Lancome Tvarující řasenka Grandiôse Extrême

Vykouzlí extrémně temné a dokonalé řasy...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 23. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Střelec

23. 03. 2017 Horoskop Střelec

Dnes se tě bude snažit kolega v práci vydírat. Nepřistupuj na to, ať už se mezi vámi stalo cokoliv, udělal by ti ze ž... Celý horoskop

Karta dne

Síla
Přichází období, kdy s velmi jasnou přesností víš, jak využít svoji vnitřní sílu a ženskou energii k získání všeho, oč jsi až doposud bez úspěchu usilovala. Když spojí...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist