Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » 4 tipy, jak ustát partnerovu nevěru

4 tipy, jak ustát partnerovu nevěru

4 tipy, jak ustát partnerovu nevěru

Magazín: Sex a vztahy | autor: Redakce | vydáno 25. 10. 2013

Jste zamilovaní a myslíte si, že vaše láska je jedinečná a nekonečná, že vás nikdy nemůže nic rozdělit. A pak se to stane. Partner je vám nevěrný. A jediný úlet vás připraví o iluze i klidný spánek. Víme, jak to ustát s noblesou!

Ze všeho nejdůležitější je zachovat si dekorum, protože až odezní první intenzivní emoce, budete na celou situaci hledět zcela jinak. 

1. Zachovejte chladnou hlavu

Pozdní příchody domů v rozjařeném stavu, neustálé hlídání mobilu, kupování nových a nových košil nebo neobvykle dlouhý čas před zrcadlem. Vše najednou začalo mít své opodstatnění. Nechcete si to připustit, ale už i vy víte, že se jedná o nevěru. Chce se vám okamžitě zvednout telefon a ve velkém křiku vše skoncovat. Zahltit dotyčnou osobu spoustou sprostých slov a hned poté dát vědět celému světu, s jakou bezpáteřní bytostí jste sdílela lože. „V afektu nás napadne spousta věcí, kterých bychom mohly později litovat. Proto je v tuto chvíli nejlepší pokusit se zachovat klid a ovládnout své city. Je důležité a zároveň nesmírně těžké si uvědomit, že mince má dvě strany. Pokud tedy chcete od partnera zpětnou vazbu, dejte mu příležitost a nezažeňte ho do kouta, ze kterého již nebude cesty zpět,“ vysvětluje Martina Horáková.

2. Přijměte skutečnost

Říkáte si, proč zrovna vy? Vyčítáte si, že vás manžel podvedl kvůli vašim chybám? Nedělejte to. Pro nikoho z nás není jednoduché připustit, že patříme do skupiny podvedených. Pro vaši vlastní rovnováhu je ale nutné se s tím smířit. „V hlavě můžete mít spoustu otazníků, důležité je však nepátrat po detailech. Ty by vás mohly akorát zranit,“ upozorňuje odbornice z internetové seznamky. Nevyvíjejte detektivní činnost. Nechtějte vědět jméno osoby, číslo jejích bot, kolikrát vás s ní podvedl ani jména hotelů, ve kterých se sešli. Přemýšlejte, jestli váš vztah stojí za záchranu a při rozhodování se snažte být objektivní. Zrekapitulujte dosavadní vývoj partnerství a v žádném případě nedovolte, aby nevěra byla to jediné, na co si vaše mysl vzpomene. 

Líčení: Jak skrýt nedokonalosti?

Líčení: Jak skrýt nedokonalosti?

Také obdivujete krásky z titulních stran magazínů, jak jim dokážou stylisté zakrýt skvěle nedosta...

3. Komunikujte

„Problémem podvedených bývá velmi často utápění v pocitech zrady. Pokud stojíte o to, aby váš vztah zálety překonal, je na místě potlačit lítost a s partnerem si o všem rozvážně promluvit,“ doporučuje Martina Horáková a dodává: „Věřte, že muž ocení, když situaci zvládnete v klidu a bez hysterických výbuchů. V jeho očích stoupnete a svou chybu si tak snáze uvědomí.“ Dejte partnerovi prostor pro vyjádření a zdůvodnění. Je možné, že uslyšíte něco nepříjemného, ale pokud máte ve vztahu pokračovat, je nezbytné získat podněty pro vlastní zlepšení.  Dejte si však pozor a nestavte se do zcela submisivní role. Partner by toho mohl ve vašem novém začátku začít zneužívat – nezapomeňte, je to stále on, kdo zradil. 

4. Trpělivost růže přináší

V případě, že s protějškem naleznete společné východisko, buďte trpělivé. Věřte v to, že si partner svoji chybu uvědomil. V opačném případě se nad vaším vztahem bude stále vznášet obláček výčitek a bolesti z minulosti. Pomalu nalézejte ztracenou důvěru. Snažte se manželovi neupírat sex a sobě z něj nečinit negativní zážitek. Nahrávaly byste tak útěkům k někomu jinému. „Pečujte o vlastní sebevědomí, ale pouze zdravou cestou. Navštivte kosmetický salón, oblíbeného kadeřníka, stýkejte se zajímavými lidmi, ale rozhodně neplánujte odplatu. Měla by velmi krátkodobý efekt a ve finále byste se mohla sama sobě znechutit. Buďte lepší a věřte v zúročení své vlastní velkorysosti,“ uzavírá Martina Horáková.

Foto zdroj: profimedia.cz, zdroj: leyter.com

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
06. 08. 2014 martinnatr dobrý (reakcí: 0)
26. 10. 2013 lucik21 ... (reakcí: 0)
25. 10. 2013 Aliss Nevěra (reakcí: 6)

Testy kosmetiky

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Pro pocit čistoty a svěžesti po celý den!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 27. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

27. 02. 2017 Horoskop Lev

Když se přestaneš jednou provždy opírat o berličky a začneš jednat jen sama za sebe, zjistíš, že ten, který ti neustá... Celý horoskop

Karta dne

Královna pentaklu
Dnešek bys měla zaměřit na péči o své zdraví a tělo. Pokud již delší dobu přemýšlíš nad změnou stravovacích zvyků a láká tě být na chvíli vegetariánem nebo přejít na r...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Módní policie

TOPlist