Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » 4 rozhodnutí, která pohřbí váš vztah

4 rozhodnutí, která pohřbí váš vztah

4 rozhodnutí, která pohřbí váš vztah

Magazín: Sex a vztahy | autor: Lucie Feiková | vydáno 24. 10. 2014

Když je třeba, člověk se dokáže rozhodnout v minutě. Jestli to byla správná volba, to ukáže až čas, nicméně u čtyř běžných situací se o jejich dopadech na partnerskou spokojenost ví ihned! Co nebo kdo nedělá vztahům dobře?

Přepadne vás někdy sentimentální chvilka, při které si sáhnete hluboko do svědomí a alespoň sobě přiznáte, co všechno jste mohli v dosavadním životě udělat jinak? Třeba zůstat se svojí první láskou ze střední, nebo se nerozvádět… Jak by asi váš život momentálně vypadal? Šťastně, naplněně, uvolněně? Anebo přesně opačně?  Dá se vůbec nějak vyhodnotit, které rozhodnutí je pro vás to nejlepší a které se vám po nějaké době vymstí? Těžko! Ale u některých je pravděpodobnost velmi vysoká! Zde jsou!

1. „Najdu si někoho za každou cenu!“ 

Opravdu si myslíte, že takové věci se dají naplánovat? Stydíte se před kolegyněmi v práci, že jste stále single? Neustále ignorujete narážky svých rodičů, kdy že se konečně dočkají vnoučat? Trapně klopíte zrak po příchodu do restaurace, když žádáte stůl pro jednoho? 

Až pohár trpělivosti přeteče, první, co vás napadne, je najít si prostě kohokoli. Ať to stojí, co to stojí! Jak dlouho můžete s někým, kdo vás nevzal za srdce, vydržet? Pár týdnů? Přesně s touto lhůtou má zkušenosti třicetiletá operátorka Hana. 

„Byla jsem zoufalá, že nikoho nemám, tak jsem vzala na milost jednoho známého, který se mi vlastně ani moc nelíbil,“ popisuje motiv svého nápadu. „Nejdřív to byla příjemná změna, ale pak mi nějak začalo docházet, že máme naprosto odlišné názory. Řekla jsem si, že taková náhražka je stejně ztráta času. Prostě hloupost. Rozešli jsme se a je to tak dobře,“ krčí rameny. 

2. „Nejsem s ním spokojená, změním ho od základu!“ 

Nic proti ničemu, ale z trávy orchidej taky nejde vypěstovat! Pokud vám na někom záleží, nemůžete ho odnaučit tomu, co ho baví jen proto, že se vám to nelíbí a nechcete to podporovat. Vyčkávat, že až se spolu zabydlíte, všechno se tak nějak „ustálí“, je trochu ruská ruleta. Někoho měnit k obrazu svému? Chyba s fatálním následkem! K tomu má co říct i třiatřicetiletá prodavačka Helena. 

„Od začátku mi tak trochu vadila partnerova vášeň pro sbírání modelů autíček. Když se ke mně nastěhoval, byly zkrátka všude,“ začíná líčit svůj příběh. „Jednoho dne jsme se kvůli tomu strašně pohádali. Dopadlo to tak, že je všechny odvezl - a s nimi i sebe,“ dodává čtenářka.

Slavné celebrity a jejich vlasy. Kdo nejvíc utrácí za kadeřníka?

Slavné celebrity a jejich vlasy. Kdo nejvíc utrácí za kadeřníka?

Nejlepší snová práce Hollywoodu? Kadeřník! Totiž, někdo se rád ujíždí na botách nebo kabelkách, a...

3. „O problémech budeme hovořit co nejméně!“ 

Nedostatečná komunikace je kámen úrazu většiny vztahů! Spousta lidí nedorozumění a trable raději zamete pod koberec a tam je „zapomene“. 

Škoda, nic samo od sebe nevymizí, proto se nedořešené záležitosti tak jako tak časem objeví. Pak si s vaším milovaným můžete vyčítat i naprosté hlouposti od přetékajícího odpadkového koše po prázdnou ruličku toaletního papíru! A to je případ i dvaatřicetileté policistky Veroniky. 

„Já doma prostě nemám ráda napjatou atmosféru, tak se hádkám vyhýbám a dusím to v sobě,“ přiznává sympatická Veronika. „Jednou jsem tomu svému omylem našla v mobilu sms od bývalé a vřelo to ve mně asi dva měsíce. Pak došlo k situaci, že jsme se trochu hádali o nějaké maličkosti a já ve vzteku použila i tuhle starou záležitost. Nakonec z toho byla pěkně dlouhá tichá domácnost,“ dodává čtenářka s tím, že tenkrát byl rozchod na spadnutí. 

4. „Nebudu vnímat tvoji nespokojenost!“ 

Když vám něco vadí, řekněte to! Ale jemu! Ne kamarádce nebo svojí kočce! Měl by vědět, co vás „pálí“. A to platí i obráceně. Návrh? Co třeba dohodnout se na pravidelných domácích sezeních, při kterých každý otevřeně řekne, co se mu za poslední měsíc líbilo a na co by naopak nejradši zapomněl? Taková revize soužití není špatný nápad. Pětatřicetileté manažerce Petře zachránila manželství. 

„Manžel mi pořád vyčítal moji pracovní dobu a vyhrožoval, že se brzy rozvedeme. Jenže já tomu nevěnovala pozornost,“ nechává se slyšet. „Nechtěla jsem o něj přijít, a tak jsem navrhla, abychom si jednou za čas sedli a mluvili jen a jen o nás a našich plánech. Od té doby jsme v pohodě,“ klepe na dřevo Petra. Jí to přineslo štěstí. A co ve vztahu nosí štěstí vám? 

A vůbec, jakého rozhodnutí ve svém životě litujete? Myslíte, že by bylo dobré „cestovat v čase“ a své omyly neopakovat? 

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
29. 10. 2014 glady ... (reakcí: 0)
26. 10. 2014 AlexandraAlexis ... (reakcí: 0)
25. 10. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
25. 10. 2014 pepina . (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

26. 03. 2017 Horoskop Vodnář

Máš chuť pustit se do něčeho nového? Není nic jednoduššího, než se přihlásit do nějakého kurzu nebo semináře. Nejen, ... Celý horoskop

Karta dne

Poslední soud
Velmi brzy již začne nová fáze tvého života, nyní stojíš na pomyslné křižovatce a musíš se rozhodnout, kterým směrem půjdeš. Neváhej, protože uvnitř svého nitra jsi ji...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist