Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » 3 pravidla, díky kterým tvůj vztah ustojí každou hádku

3 pravidla, díky kterým tvůj vztah ustojí každou hádku

3 pravidla, díky kterým tvůj vztah ustojí každou hádku

Magazín: Sex a vztahy | autor: Lucie Feiková | vydáno 06. 05. 2016

Ostré výměny názorů ve vztazích byly, jsou a budou. Jeden to ustojí v klidu, druhý vychrlí ještě pár nadávek a jde si sbalit kufry. Nechceš to zažít? Tady máš 3 pravidla, která tě naučí se hádat tak, aby nedošlo k nejhoršímu!

Že hádky jsou kořením vztahu? No jak se to vezme. Každopádně se jim bohužel nikdo nevyhne, protože nějaký důvod vyvolat je, se najde vždycky. Říkáš si žádná věda! Vždyť každý říká jen to, co si myslí? Možná, ale všechno je to mnohem složitější, a i tady by se mělo hrát podle pravidel fair play. Znáš je?

Den, kdy je to doma nejhorší 

Podle posledního výzkumu z Velké Británie se nejvíc párů hádá ve čtvrtek. To je doslova kritický den. Spouštěče jsou naprosté banality - chlupy v umyvadle, čekání s večeří, ale i časté přepínání televizních programů. Těsně před víkendem to prý v domácnostech vypadá jako v Itálii proto, že lidé bývají unavení z práce, dochází jim trpělivost a jsou nervózní.

Nutno dodat, že podle tohoto výzkumu se každá dvojice pohádá průměrně třistakrát ročně. Není se tedy co divit, že dochází i k rozchodům! Naštěstí víme, jak zabránit tomu, aby tebe zapomenuté vousy v umyvadle nestály partnerství!

Dobrá rada nad zlato

Odborníci a vztahoví experti sestavili seznam bodů, které je třeba při každé slovní přestřelce dodržovat. Jsou si jistí, že tenhle návod umí zázraky a dokáže odvrátit hotovou katastrofu. Taky prý dusno zkrátí na minimum. Když už nic, alespoň tohle je plus jako blázen, ne? Jestli už teď hoříš zvědavostí, tak sleduj a uč se. Nikdy nevíš, kdy se ti to bude hodit!

1. Nevytahuj letité kostlivce ze skříně

Někteří lidí věří, že spokojené páry se nehádají. A tak to vůbec není. Rozdíl mezi šťastným a nešťastným párem není o tom, jestli se dva hádají, ale jak se hádají,“ myslí si doktorka Patty Ann Tublin, expertka na vztahy a komunikaci, psycholožka a jedna z nejprodávanějších autorek knih o šťastném partnerství. Ona sama je vdaná 25 let, což je pro její služby ta nejlepší reklama. Co doporučuje? Držet se tématu za každou cenu!

Když už své polovičce vyčítáš pozdní návrat a fakt, že ti ani jednou nevzal telefon, nezahrnuj do svého „běsnění“ i staré křivdy. Teď je přece úplně fuk, že ti slíbil posekat trávník před půl rokem! Zaměř se na aktuální problém. Minulost nech u ledu.

2. Slož zbraně, dokud je čas

„Zvyšujeme hlas a to zhoršuje průběh. Paradoxně, čím hlasitěji mluvíme, tím méně posloucháme. Zásada pro dobrou hádku je méně mluvit a více poslouchat. Když na vás někdo ječí, neoplácejte mu to. Poslouchejte a ptejte se. Jakmile v sobě najdete tolik kázně, že to dokážete, máte vyhráno,“ radí všem hádavcům Alisa Bowman, spisovatelka a úspěšná bloggerka, také autorka projektu s názvem Šťastně až do smrti. Ten je určen pro jedince žijící v manželství, kteří potřebují poradenství. A její profesionální pohled na věc?

Umění říct si „dost“. V praxi to vypadá tak, že když už na sebe jen ječíte, zavel raději k ústupu. Můžete se k celé věci vrátit později, až se uklidníte a hlavně se navzájem uslyšíte. To je prý záruka toho, jak najít cestu ven z téhle nepříznivé situace. A mimo to, i sousedi budou rádi, když se jim nebudou z vašeho hlasového projevu houpat lustry.

3. Čti mezi řádky. Pozorně!

Za příčinou hádky se většinou skrývá něco úplně jiného. Nějaký emotivní problém. Ten může pramenit již z našeho dětství a je spouštěčem konfrontace,“ vysvětluje Sharon Rivkin, rodinná terapeutka s třicetiletou praxí, která se zabývá konflikty. 

Zmíněná odbornice je toho názoru, že za každým zdánlivě nevinným rýpnutím je schované skutečné jádro pudla. Takže toho tvého vůbec nemuselo vytočit to, že jsi mu neohřála večeři. Spíš ho zvedlo ze židle, proč jsi to udělala. Jít do hloubky se tady vážně vyplatí. Odhalíš tím něco, o čem jsi třeba neměla ani tušení. Příště si na to dáš pozor a je po starosti. Na frontě opět zavládne klid a harmonie!

Co ty na to, podepsala by ses pod tato pravidla? Myslíme, že aktéři tohoto videa je moc nectí. Mrkni a uvidíš největší sousedskou hádku všech dob. Jó, nejen ve vztahu je občas bouřka. I na pavlači a v celé ulici to pěkně vře!

A jak to máš ty? Umíš se hádat? Napiš nám své zkušenosti do diskuze.

Foto: Shutterstock.com

Další články z rubriky

Komentáře (0)

Tento článek ještě nikdo nekomentoval.

Testy kosmetiky

SheaCream Pleťový krém 50 ml

SheaCream Pleťový krém 50 ml

SheaCream je vyživující, hydratační a regenerační pleťový krém vyrobený ze Shea neboli Karité másla.

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 27. 10. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Beran

28. 10. 2016 Horoskop Beran

Dostala jsi pozvání na party? Určitě neodmítej a vydej se do víru společenského dění. Potkáš tam totiž velmi zajímavo... Celý horoskop

Karta dne

Paže mečů
Informace, kterou obdržíš, v tobě probudí mnoho zmatku a nejistoty. Na zprávu jsi čekala velmi dlouho a počítala jsi se zcela jinou odpovědí. Sdělí ti ji muž, který bu...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Halloweenský týden i výklady karet na Fem...

Nový týden bude nejen o den kratší, protože nás v pátek čeká svátek, ale také u nás na Femině ve znamení Halloweenu. ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist