Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » 10 možných důvodů, proč váš vztah nefunguje

10 možných důvodů, proč váš vztah nefunguje

10 možných důvodů, proč váš vztah nefunguje

Magazín: Sex a vztahy | autor: Lucie Feiková | vydáno 18. 02. 2014

Je váš vztah o lásce, sexu či porozumění, nebo spíš připomíná minové pole plné nastražených bomb? Někdy je těžké se v tom orientovat! Poznáte-li se v těchto deseti bodech, věřte, že vaše partnerství do červené knihovny rozhodně nepatří. Je to totiž horor!

Podle americké psycholožky a manželské poradkyně Susan Heitler může pouhé soužití neboli vztah způsobovat deprese. „Pokud se cítíte bezmocní v partnerství, a to buď všeobecně, nebo z důvodu konkrétního problému, šance na to, aby se deprese vplížila do vašeho emocionálního stavu, jsou vysoké,“ říká Heitlerová. Chcete vědět, jestli se i váš vztah řítí do záhuby a psychicky vás vyčerpává? Poznáte to podle deseti znaků!

1. Cítíte se méněcenní 

Zdá se vám, že do vztahu dáváte méně než partner? On je ten, který „podává lepší výkon“? Podle Heitlerové je i tohle důvod, proč se cítíte „pod psa“. Totiž, méně aktivní partner může nabýt dojmu, že síly v jeho vztahu nejsou zdaleka srovnatelné a že ho musí ovládat ten, kdo má větší moc. Ve zdravém vztahu jsou pozice „vyrovnané“. 

2. Často vás kritizuje

„Ty tvoje vlasy jsou hrozné.“ „Nemůžeš se chovat jinak?“ Je vám to povědomé? Slýcháte tohle často? Zpětná vazba je v pořádku, ale neustálá kritika nikoliv. 

3. Neustále říká, co máte dělat 

Jakmile jeden z partnerů zastává postoj „ředitele zeměkoule“, je to velmi demoralizující. I tak banální žádost, jako „zlato, podej mi ovladač“, může vyvolat podráždění. Zkrátka, když se partner neptá, ale nařizuje, je to špatně!

4. Bere vám svobodu slova

Diktuje vám, jak trávit volný čas? Ve všem rozhoduje a jiná možnost je podle něj nepřípustná? Bůh ví, co ve vás vidí, ale rozhodně nejste bytost milovaná a respektovaná.

5. Má vždycky pravdu 

„Prosím tě, co ty o tom víš? Pravdu mám já!“ No jo, tak tohle je dost dobře možné, ale hlásit se o ni tímto způsobem? Navíc, když on udělá chybu, uzná ji? 

Velký horoskop lásky podle karet na rok 2014

Velký horoskop lásky podle karet na rok 2014

Měsíc lásky je tady a s ním i naše přání, touhy a sny o skutečné a pravé lásce. Láska je motor, k...

6. Rozhoduje sám za sebe 

Nic nezpůsobí takovou bezmoc a úzkost, jako když nemůžete mluvit do vašich společných plánů. A je vlastně jedno, jestli se jedná o dnešní večeři nebo o plány v době dovolené. Nevnímá-li vás a vaše přání visí někde ve vzduchoprázdnu, je to konec všeho. 

7. Přenáší na vás negace

Patří-li váš partner k lidem, kteří jsou programově dlouhodobě nešťastní, a sami se v této „póze“ cítí dobře, očekávejte, že vás jeho černý pohled na svět zanedlouho doslova pohltí. 

8. Šíří podrážděnost 

Hněv šíří negativní energii. A to je nepříjemné pro všechny zúčastněné. Co to způsobí vám? Budete se snažit zneviditelnit, neprovokovat ho a prostě „nebýt“. Je tohle skvěle fungující vztah? Těžko… 

9. Uráží vás 

Tenhle aspekt není slučitelný s láskyplným vztahem. Může se jednat o slovní napadání či dokonce i fyzické násilí! Nohy na ramena, dokud je čas!

10. Neangažuje se

Ten, kdo aktivně pomáhá, toho je radost milovat. Třeba jen fakt, že před příjezdem návštěvy rychle utře prach, nebo že dojde nakoupit, když máte chřipku, se dá považovat za „partnerské parťátství“. Jak to máte vy? Dočkáte se od vašeho milovaného činu, nebo jenom věty: „No to snad po mně nemůžeš chtít?“ Pak doma nemáte partnera, ale šéfa!

Každý ze zmíněných deseti bodů může být příčinou nedorozumění, hádek, depresí a rozpadu partnerství, čemuž se absolutně nelze divit. Chcete tomu předejít? „Diskutujte o tom s partnerem, ale opatrně. Kritika a stížnosti ku prospěchu věci nebudou. A hlavně musíte bojovat společně, ne každý za sebe,“ nechává se slyšet Heitlerová. Padla na vás „depka“ po těchto jejích slovech? 

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (6)

Datum Autor Nadpis
24. 02. 2014 SwitCHenkA hm (reakcí: 0)
24. 02. 2014 sarah ideál existuje (reakcí: 0)
19. 02. 2014 Valinka ... (reakcí: 0)
19. 02. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
19. 02. 2014 Bobina1 - (reakcí: 0)
19. 02. 2014 glady ... (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Lancome Tvarující řasenka Grandiôse Extrême

Lancome Tvarující řasenka Grandiôse Extrême

Vykouzlí extrémně temné a dokonalé řasy...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 23. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

24. 03. 2017 Horoskop Kozoroh

Dnes budeš mít energie na rozdávání. Než abys ale drtila rodinu úklidem, raději si udělejte společný výlet. Nebo se p... Celý horoskop

Karta dne

Sedm mečů
Můžeš se cítit vyčerpaná a stát téměř na pokraji sil díky porážce, kterou jsi právě prožila. Pokud jsi o něco důležitého přišla a nezískala jsi to právě čestným způsob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist