Femina.cz » Magazín » Rodina a děti » Vši trápí děti i rodiče

Vši trápí děti i rodiče

Vši trápí děti i rodiče

Magazín: Rodina a děti | autor: redakce | vydáno 24. 07. 2008

Prázdniny jsou v plném proudu, ale všichni víme, jak rychle utečou. Některé děti si z táborů a různých prázdninových putování přivezou kromě zážitků také vši, které si pak ve škole mezi sebou začnou předávat a problém je na světě.


Tak jako každý rok lze proto očekávat, že začátek září bude ve znamení odvšivování v mnoha domácnostech. Aby vás tato situace nezaskočila, můžete se připravit předem.

Vši se mohou usadit na hlavě kohokoli. I dospělého, i když zavšivení zůstává převážně dětským problémem. Hmyz totiž přelézá jen při přímém nebo těsném kontaktu vlasů, což je u dětí přirozené a časté – třeba ve školní lavici, na táboře ve stanu nebo při hrách. Napadení vší dětskou je označováno za infekční onemocnění s názvem pedikulóza. Alarmující je fakt, že vší v posledních letech přibývá a jsou stále odolnější vůči běžně používaným přípravkům, které jsou na trhu.

Veš dětská je malý hmyz, který se živí lidskou krví. Samička klade vajíčka, která připevňuje pevně k vlasu v těsném sousedství pokožky (tzv. hnidy). Dospělá veš žije asi 3 týdny a za tu dobu naklade 100-140 vajíček. Larvy i dospělé vši se živí krví hostitele a jejich bodnutí silně svědí, následkem čehož je pak kůže na hlavě silně svědivá a může dojít i k zanesení druhotné infekce.

Vší je nutné se co nejrychleji zbavit. Nejprve je třeba použít přesně podle návodu odvšivovací prostředek, který zakoupíte v lékárně. Pak je třeba odstranit z vlasů všechny hnidy a mrtvé parazity. To je zdlouhavá a mravenčí práce, ale je velmi důležitá. Také se doporučuje aplikaci přípravku po několika dnech pro jistotu zopakovat. Po odvšivení je každopádně nutné vlasy pravidelně, nejlépe denně kontrolovat!

Femina tip:

Inovovaný Diffusil H Forte je přípravkem, který reaguje na problém odolnosti vší na některé druhy přípravků. Oproti běžně používaným prostředkům totiž obsahuje vysoce účinnou látku carbaryl, která spolehlivě účinkuje na veš dětskou a muňku.

Sprej se aplikuje 5 – 10 ti krátkými střiky ke kořínkům suchých vlasů (chlupů), poté se rozetře po celém povrchu pokožky. Po 8-12ti hodinách si lze vlasy umýt běžným šamponem. Aplikaci přípravku Diffusil H Forte je nutno opakovat v celém rozsahu ještě jednou, a to po 8 dnech od první aplikace. V případě výskytu pedikulózy u více osob v rodině či kolektivu je nezbytně nutné provádět aplikaci desinsekčního přípravku ve stejnou dobu, aby nedocházelo ke zpětnému přenosu vši na ostatní. Přípravek mohou používat děti i dospělí.

Diffusil H Forte je používán v rámci specifického léčebného programu, jehož cílem je poskytnout populaci v ČR nový přípravek k hubení vši dětské, která je rezistentní k přípravkům obsahujícím látky malathion, permethrin a d-phenotrin.

Diffusil H Forte 150 ml  je k dostání ve formě desinsekčního spreje v síti lékáren za cca 199 Kč.

Další články z rubriky

Komentáře (12)

Datum Autor Nadpis
22. 10. 2014 Monika1 Vši (reakcí: 0)
08. 10. 2014 Lenulaaa Vši (reakcí: 0)
18. 08. 2014 Renáta Liquido Forte (reakcí: 0)
04. 07. 2014 Markéta Forte (reakcí: 0)
15. 05. 2014 Markéta vši (reakcí: 0)
29. 04. 2014 Hana Liquido (reakcí: 0)
30. 09. 2013 Poppy vděčnost (reakcí: 0)
30. 09. 2013 Marťa Liquido (reakcí: 1)
25. 09. 2013 Anna Liquido (reakcí: 0)
13. 09. 2013 Jola proti vším (reakcí: 0)
10. 09. 2013 Mirka šampon proti vším (reakcí: 1)
28. 06. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Ideální pro jemné vlasy...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 27. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Beran

27. 03. 2017 Horoskop Beran

Potkala jsi prima chlapa a máš pocit, že by to mohl být ten pravý? Ještě než se budeš vrhat do společného bydlení neb... Celý horoskop

Karta dne

Vůz
Je zapotřebí, abys zachovala chladnou hlavu a použila svoji vnitřní sílu k uskutečnění svých cílů a tužeb. Blíží se k tobě rychlá změna, která ti rozhodnutí do jisté m...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist