Femina.cz » Magazín » Rodina a děti » Vši trápí děti i rodiče

Vši trápí děti i rodiče

Vši trápí děti i rodiče

Magazín: Rodina a děti | autor: redakce | vydáno 24. 07. 2008

Prázdniny jsou v plném proudu, ale všichni víme, jak rychle utečou. Některé děti si z táborů a různých prázdninových putování přivezou kromě zážitků také vši, které si pak ve škole mezi sebou začnou předávat a problém je na světě.


Tak jako každý rok lze proto očekávat, že začátek září bude ve znamení odvšivování v mnoha domácnostech. Aby vás tato situace nezaskočila, můžete se připravit předem.

Vši se mohou usadit na hlavě kohokoli. I dospělého, i když zavšivení zůstává převážně dětským problémem. Hmyz totiž přelézá jen při přímém nebo těsném kontaktu vlasů, což je u dětí přirozené a časté – třeba ve školní lavici, na táboře ve stanu nebo při hrách. Napadení vší dětskou je označováno za infekční onemocnění s názvem pedikulóza. Alarmující je fakt, že vší v posledních letech přibývá a jsou stále odolnější vůči běžně používaným přípravkům, které jsou na trhu.

Veš dětská je malý hmyz, který se živí lidskou krví. Samička klade vajíčka, která připevňuje pevně k vlasu v těsném sousedství pokožky (tzv. hnidy). Dospělá veš žije asi 3 týdny a za tu dobu naklade 100-140 vajíček. Larvy i dospělé vši se živí krví hostitele a jejich bodnutí silně svědí, následkem čehož je pak kůže na hlavě silně svědivá a může dojít i k zanesení druhotné infekce.

Vší je nutné se co nejrychleji zbavit. Nejprve je třeba použít přesně podle návodu odvšivovací prostředek, který zakoupíte v lékárně. Pak je třeba odstranit z vlasů všechny hnidy a mrtvé parazity. To je zdlouhavá a mravenčí práce, ale je velmi důležitá. Také se doporučuje aplikaci přípravku po několika dnech pro jistotu zopakovat. Po odvšivení je každopádně nutné vlasy pravidelně, nejlépe denně kontrolovat!

Femina tip:

Inovovaný Diffusil H Forte je přípravkem, který reaguje na problém odolnosti vší na některé druhy přípravků. Oproti běžně používaným prostředkům totiž obsahuje vysoce účinnou látku carbaryl, která spolehlivě účinkuje na veš dětskou a muňku.

Sprej se aplikuje 5 – 10 ti krátkými střiky ke kořínkům suchých vlasů (chlupů), poté se rozetře po celém povrchu pokožky. Po 8-12ti hodinách si lze vlasy umýt běžným šamponem. Aplikaci přípravku Diffusil H Forte je nutno opakovat v celém rozsahu ještě jednou, a to po 8 dnech od první aplikace. V případě výskytu pedikulózy u více osob v rodině či kolektivu je nezbytně nutné provádět aplikaci desinsekčního přípravku ve stejnou dobu, aby nedocházelo ke zpětnému přenosu vši na ostatní. Přípravek mohou používat děti i dospělí.

Diffusil H Forte je používán v rámci specifického léčebného programu, jehož cílem je poskytnout populaci v ČR nový přípravek k hubení vši dětské, která je rezistentní k přípravkům obsahujícím látky malathion, permethrin a d-phenotrin.

Diffusil H Forte 150 ml  je k dostání ve formě desinsekčního spreje v síti lékáren za cca 199 Kč.

Další články z rubriky

Komentáře (12)

Datum Autor Nadpis
22. 10. 2014 Monika1 Vši (reakcí: 0)
08. 10. 2014 Lenulaaa Vši (reakcí: 0)
18. 08. 2014 Renáta Liquido Forte (reakcí: 0)
04. 07. 2014 Markéta Forte (reakcí: 0)
15. 05. 2014 Markéta vši (reakcí: 0)
29. 04. 2014 Hana Liquido (reakcí: 0)
30. 09. 2013 Poppy vděčnost (reakcí: 0)
30. 09. 2013 Marťa Liquido (reakcí: 1)
25. 09. 2013 Anna Liquido (reakcí: 0)
13. 09. 2013 Jola proti vším (reakcí: 0)
10. 09. 2013 Mirka šampon proti vším (reakcí: 1)
28. 06. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Goldwell Lak na vlasy pro objem Stylesign Volume

Goldwell Lak na vlasy pro objem Stylesign Volume

Maximální fixace a dlouhotrvající objem!

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 09. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

11. 12. 2016 Horoskop Rak

Pokud se chystáš na nákupy, obrň se trpělivostí. Všude dnes bude plno lidí, prodavačky nebudou mít zrovna náladu a an... Celý horoskop

Karta dne

Sedm pohárů
Přehnané starosti ti mohou pořádně zamotat hlavu, na chvíli si budeš připadat, že jsi na všechny problémy sama. Nepropadej beznaději, je to pouze ve tvé mysli, když se...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Výklady karet, láska i Vánoce aneb Nový t...

Taky už tě tak stresuje, jak nezadržitelně se Vánoce blíží? Začínáš panikařit, protože ještě nemáš nakoupené všechny ...

Celý článek

Módní policie

Bydlete lépe s Living.cz

TOPlist