Femina.cz » Magazín » Rodina a děti » Víte, jak vybrat správný školní batoh?

Víte, jak vybrat správný školní batoh?

Víte, jak vybrat správný školní batoh?

Magazín: Rodina a děti | autor: Redakce | vydáno 24. 08. 2009

Mnoho rodičů si při výběru školního zavazadla pro své dítě pokládá zásadní otázku – aktovku nebo batoh? Odpověď není jednoduchá, ani zdaleka jednoznačná.


PR článek

 

http://www.femina.cz/files/CHI_116_H.jpgDoba, kdy jsme si mohli vybrat ze dvou typů jednoduchých školních aktovek, je naštěstí nenávratně pryč. Na druhou stranu, dnešní záplava školních aktovek, batohů a tašek je taková, že se v nabízených produktech a jejich rozdílech málo kdo vyzná. Nejeden rodič proto jistě ocení několik
užitečných rad pro usnadnění výběru školního batohu.

http://www.femina.cz/files/efi_114_d.jpgSpolečnost Topgal se rozhodla jít cestou výroby školních batohů, a to i pro nejmenší školáky v první nebo druhé třídě. Proč? Batohy považuje za praktičtější, pohodlnější a bere v úvahu, že se do nich vejde více věcí. Školní batohy mají také delší životnost a školák tak nebude po roce nošení aktovky vyžadovat nový batoh.

„Díky dlouholetým zkušenostem s výrobou a prodejem víme, jak má vypadat kvalitní, praktický a bezpečný batoh“ říká Libor Chaloupka, provozovatel e-shopu Topgal.cz. „Proto se s vámi podělíme o několik důležitých hledisek, na které by rodiče měli myslet při volbě školního zavazadla pro své ratolesti.“

7 praktických rad pro výběr školního batohu:

http://www.femina.cz/files/efi_120_h.jpg1. Vybírejte pouze speciální školní nebo studentské batohy. Mají odlišnou konstrukci a podobají se dřívějším školním aktovkám. Mají pevná, anatomicky tvarovaná záda a dostatečně široké, polstrované popruhy (minimální šířka 4 cm). Tyto důležité parametry napomáhají ke správnému a zdravému vývoji dětské páteře.

2. Školní batoh by měl být co nejlehčí. Dřívější norma požadovala maximální hmotnost 1200 gramů u aktovek pro první stupeň, 1400 gramů pro stupeň druhý. Školní batohy Topgal tyto podmínky beze zbytku splňují.

3. Batoh nebo aktovka by měly mít výrazné bezpečnostní prvky – barvy, reflexní elementy, odrazky atp. Jde o bezpečnost vašich dětí. Důležité je, aby dítě s batohem bylo vidět i za zhoršených světelných podmínek. Školní batohy Topgal obsahují velmi účinné prvky pasivní bezpečnosti. Podle nezávislých testů Státní zkušebny ITC ve Zlíně školní batohy Topgal překračují normu na reflexní materiály dokonce čtyřikrát!

4. Školní batoh vybírejte podle věku a vzrůstu dítěte. Pro nejmenší školáky (první a druhá třída) jsou v nabídce Topgalu nejvhodnější školní batohy z kolekci CHILLI a Euforia. Pro druhý stupeň základních škol jsou pak vhodně studentské a školní batohy z kolekce Street HIT nebo Euforia.

http://www.femina.cz/files/CHI_137_Q.jpg5. Nakupujte velmi obezřetně. Při nákupu se ptejte na zkušenosti a na to, zda školní batoh prošel nezávislými testy zaručujícími nezávadnost výrobku. Pamatujte, že ne vždy se vyplatí koupit levný batoh na tržnici. Velmi často totiž bývají vyrobeny z nekvalitních materiálů, nesplňují základní bezpečnostní požadavky a mohou tak poškodit zdraví vašeho dítěte.


6. Školní batoh by měl mít dostatečný počet jednotlivých přihrádek, kapes nebo komor a vyztužené dno. Vhodné je další příslušenství, jako speciální kapsa na láhev s pitím, termokapsa na svačinu, dostatečně pevné a široké ucho na pohodlné přenášení batohu v ruce, prostor pro jmenovku, rozvrh atp. Tyto prvky výrazně zlepší použitelnost a funkčnost batohu.

7. Design batohu je také velmi důležitý, zejména pak pro vaše dítě. Proto doporučujeme, aby se výběru školního batohu zúčastnil i váš potomek a sám se rozhodl, co bude denně nosit na zádech. Vřele doporučujeme vybírat tzv. nadčasový design a nepodléhat aktuálním či módním trendům.

Rodiče stále více dbají nejen na praktičnost, ale i na kvalitu a bezpečnost školních batohů
pro své děti,“ dodává zástupce společnosti Topgal. „O tom svědčí i fakt, že mezi naše
nejprodávanější modely patří dva batohy CHI 525 Z a CHI 550 G, které zvítězily
v nezávislých testech MF Dnes a časopisu Test. Dalším hitem letošního léta jsou školní
batohy z nové exkluzivní kolekce EUFORIA, které se prodávají výhradně v našem eshopu.

Více najdete na stránkách www.topgal.cz

Další články z rubriky

Komentáře (8)

Datum Autor Nadpis
14. 02. 2017 Tomáš Batoh ano ale né tak drahý (reakcí: 0)
19. 10. 2016 léňa taška (reakcí: 0)
29. 06. 2016 Monika aktovka (reakcí: 0)
19. 07. 2015 Danča Školní batoh (reakcí: 0)
19. 04. 2013 Anča321 nejkvalitnější tašky (reakcí: 0)
28. 06. 2011 Zuzana2403 Dětský batoh (reakcí: 0)
23. 06. 2011 chicquita batoh (reakcí: 0)
18. 06. 2011 RadunaS Já volím dětský batoh! (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Dermacol Dřevěná tužka na oči 12H

Dermacol Dřevěná tužka na oči 12H

Dlouhodobé krytí a intenzivní barvy...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 20. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Štír

21. 02. 2017 Horoskop Štír

Pokud ti dnes bude někdo nabízet výhodnou půjčku nebo přechod z jedné smlouvy na druhou, rozhodně odmítni. Nabídka je... Celý horoskop

Karta dne

Čtyři hole
Projekt, na kterém jsi pracovala, dosáhne úspěchu a nejen to, radostné dny můžeš očekávat také v dalších oblastech tvého života. Mír i harmonii jsi již vybudovala a te...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist