Femina.cz » Magazín » Rodina a děti » Úlet Gwyneth Paltrow: Hvězda radí 10 pravidel pro bezbolestný porod

Úlet Gwyneth Paltrow: Hvězda radí 10 pravidel pro bezbolestný porod

Úlet Gwyneth Paltrow: Hvězda radí 10 pravidel pro bezbolestný porod

Magazín: Rodina a děti | autor: Marta Dostoupilová | vydáno 31. 03. 2015

Herečka Gwyneth Paltrow v posledních letech připomíná spíše éterickou vílu, která se živí ranní rosou. Dodržuje přísný dietní režim, vyhýbá se úplně sacharidům a jí převážně zeleninu připravenou na páře, naštěstí i ona ale občas zhřeší - dopřeje si třeba cappucino. Hříšky, které ji přece jen trochu stahují na zem mezi běžný lid, ale nyní přebíjí její řekněme někdy velmi svérázný pohled na život.

Gwyneth je zakladatelkou webových stránek goop.com, na nichž se se zástupy svých fanoušků dělí o svou životní filozofii, zejména pak o zásady zdravého životního stylu. A rady, které poskytuje, jsou někdy mírněji řečeno poněkud nevšední. Od dvaačtyřicetileté matky dvou dětí: dcery Apple (10) a syna Mosese (8) by se přece jen dal očekávat poněkud realističtější pohled třeba na porod. Ale opak je pravdou.

Podle Gwyneth a jí uznávané odbornice Vicky Vlachonis lze rodit bezbolestně, stačí, když budete dodržovat během těhotenství následující desatero:

1. Nemasírujte spodní část zad

2. Mažte se mandlovým olejem

3. Vyzkoušejte reflexní terapii chodidel

4. Buďte co nejdelší dobu ve vodě, koupejte se v bazénu

5. Pozor na přílišný přírůstek na váze, podle lékařů to má být jen zhruba kilo měsíčně.

6. Čím víc se blíží termín porodu, tím více času byste měla strávit na všech čtyřech v pozici kočky.

7. Jezte banány, oves, hnědou rýži, grepy, ráno pijte vlažnou vodu s citronem, odpoledne zázvorový čaj.

8. Vyhýbejte se cukru, burákovému máslu, džusu z koncentrátů, mléčným produktům

9. Nestresujte se, meditujte, hodně spěte (i 12 hodin)

10. Nechtějte mít vše dokonalé, vše pod kontrolou, při porodu se uvolněte.

Nic proti desateru, některé rady těhotenství určitě dokážou zpříjemnit, nicméně bez bolesti zkrátka rodit nelze. Někteří odborníci nešetří ostřejší kritikou a nazývají celý hereččin web rádobyvědeckým. Zpochybňují například účinek grepu proti ranní nevolnosti, rovněž přírůstek váhy v těhotenství je většinou odvislý od váhy ženy před otěhotněním - ty hubené mohou přibrat více. Koupat se v bazénu je celkem sebevražedné.

"Tak tyhle rady jsou vážně postavené na hlavu. Jaký může mít vliv na bolest při porodu to, že se budu v těhotenství mazat mandlovým olejem?! Jsou to nesmysly," rozčiluje se čtenářka Jana. "Gwyneth chce být děsně chytrá, ale prezentuje se spíš jako klasická hloupá blondýna."

Gwyneth si už jednou vykoledovala poměrně nekopromisní kritiku - to když radila ženám, aby si nechaly svou vaginu pročistit v parní lázni - prý to zabrání například kvasinkové infekci, zmírní menstruační bolesti a oddálí menopauzu. Lékaři ale byli poněkud jiného názoru - vagina se čistí sama a zbytečné přehánění s mýdly jí může naopak uškodit.

Obyčejným pozemšťanům může být také trnem v oku to, že na goopu celebrita doporučuje dost často nehorázně drahé produkty.

Herečka se s podobně negativními reakcemi na své dobře míněné rady vyrovnává dost těžce. "Chci, aby všichni věděli, že mám blízko k normální ženě," říká na svou obhajobu. Uvěří jí ale někdo, že je jen "obyčejná holka"? Kladná odpověď se hledá čím dál tím obtížněji...

Foto zdroj: Profimedia.cz, pinterest.com

Další články z rubriky

Komentáře (1)

Datum Autor Nadpis
27. 01. 2016 Lola článok (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Blistex Triple Butters Balzám na rty

Blistex Triple Butters Balzám na rty

Hydratuje a vyživuje rty...

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 19. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Beran

19. 01. 2017 Horoskop Beran

Pokud tě dnes pozve kolega z práce na skleničku, pak rozhodně neodmítej, má pro tebe velmi zajímavé informace, které ... Celý horoskop

Karta dne

Devět holí
Zachovej chladnou hlavu a drž si odstup od všech hádavých a konfliktních lidí! Pokud se necháš zatáhnout do nesmyslného sporu, věř, že nevyjdeš jako vítěz. Zbytečně se...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist