Femina.cz » Magazín » Rodina a děti » Typy rodičů: Jste teriér jako princ William?

Typy rodičů: Jste teriér jako princ William?

Typy rodičů: Jste teriér jako princ William?

Magazín: Rodina a děti | autor: Marta Dostoupilová | vydáno 29. 08. 2013

Boří zkostnatělé tradice a svět mu tleská. Princ William přitahuje v roli táty ještě více pozornosti než doposud. A svým aktivním přístupem k otcovství získává body především u žen. Experti, kteří označili tři základní druhy otců, jej zařadili mezi teriéry.

O co jde? Podle odborníků se dají rodiče rozdělit do tří skupin pojmenovaných podle zástupců zvířecí říše: teriéři, lvi a tučnáci.

Teriéři, mezi které patří i princ William a jeho choť Kate Middleton, se chtějí na výchově svých dětí aktivně podílet a věnovat jim tolik času, kolik je to jen možné. Teriéři jsou často nazýváni dospělým dětmi, to proto s jakým zápalem se věnují hraní her se svým potomkem. Snaží se pořád vymýšlet nové způsoby, jak svého potomka rozptýlit a největším strašákem je pro ně prázdninová nuda. Stejně jako 30 % otců chce i William dopřát svému synkovi Georgovi krásné dětství, jaké měl on sám se svým bratrem. Je také pravděpodobné, že při výchově bude uplatňovat zásady svých rodičů.

To lvi k výchově přistupují trochu jinak, rozevlátě. Razí heslo: nezávislost je základ a nechávají dítěti více svobody. V praxi to znamená, že si děcko hraje povětšinou samo odkázáno na svou představivost. Pro lvy je hlídání dětí velmi únavné, a tak jsou rádi, zabaví-li se samy, aby si mohli dopřát odpočinku po náročné práci. To ovšem neznamená, že si s dětmi nehrají vůbec, jen vše pojímají jaksi volněji než teriéři.

Líčení: Kouzla s pudrem

Líčení: Kouzla s pudrem

Umíte to s pudrem? Víte jaký vybrat a jak ho správně aplikovat? Je to trošku věda, ale stačí znát...

Třetí skupinu rodičů tvoří tučňáci. Jsou zpravidla velmi vytížení, a proto se o rodičovské povinnosti dělí s další osobou – většinou se jedná o prarodiče, kamarádku nebo sousedy. Většina tučňáků je toho názoru, že by pro dítě měli zajistit to nejlepší, a proto se snaží vydělat co nejvíce peněz, aby svému potomku mohli zaplatit například nejlepší školy, školky atp.

Pokud se vám zdá, že se nevejdete ani do jedné z uvedených škatulek, je to podle psychologů přirozené. Každý rodič je jiný a existuje taky mnoho způsobů výchovy. Možná i vy jste se střetla s názory chytrolínů, kteří vám chtěli dokázat, že něco při výchově zanedbáváte. Důležité je rozdílnost respektovat, což bývá bohužel stále ještě problém. Terčem kritiky totiž bývá žena, která se dětem věnuje na plný úvazek, slovy kritiků: „Je líná, nevydělává peníze,“ ale i žena, která se krátce po porodu vrátí do práce: „Je kariéristka, o děti se nestará“.

A co si myslíte vy? Jaký je ideální způsob výchovy?

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (1)

Datum Autor Nadpis
29. 08. 2013 lucik21 ... (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

24. 03. 2017 Horoskop Blíženec

Muž, se kterým tě pojí pracovní záležitosti, tě natolik okouzlí, že docela ztratíš rozum a úplně mu podlehneš. A to n... Celý horoskop

Karta dne

Sedm mečů
Můžeš se cítit vyčerpaná a stát téměř na pokraji sil díky porážce, kterou jsi právě prožila. Pokud jsi o něco důležitého přišla a nezískala jsi to právě čestným způsob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist