Femina.cz » Magazín » Rodina a děti » Šestiletá holčička pomohla sestře na svět

Šestiletá holčička pomohla sestře na svět

Šestiletá holčička pomohla sestře na svět

Magazín: Rodina a děti | autor: Libuše Burger | vydáno 03. 12. 2012

Nechybělo málo, a porod osmadvacetileté Kay z britského Birminghamu se změnil v drama. Naštěstí tu byla duchapřítomná Francesca, která se pohotově vžila do role porodní asistentky, kterou odkoukala z televizního seriálu. A to i přes fakt, že je jí teprve šest let.

"Běžte domů, ještě je dost času," řekli lékaři nastávající mamince Kay, když přišla do porodnice s prvními kontrakcemi. Ty se ale po návratu domů znásobily a překvapené Kay začala odtékat plodová voda. Porod nabral rychlý spád. "Mami, jsi v pořádku?" zaklepala na dveře koupelny šestiletá Francesca. A jakmile je otevřela, vyhrkla v úžasu: "Vidím hlavičku!"

Miminko se dralo na svět o překot. Než stačila přijet sanitka, bylo už venku, šetrně osušené a zabalené do ručníku. Malá Francesca svou maminku celou dobu uklidňovala, radila jí, jak má dýchat, a dávala pozor, aby se novorozené holčičce neobmotala pupeční šňůra okolo krku. "Dívám se na seriál Casualty, je to můj oblíbený. Zrovna v minulém díle rodila jedna paní bez pomoci doktorů, a já řekla mámě - vidíš, třeba to bude tvůj případ!" svěřila se školačka přivolaným lékařům.

Šestiletá "porodní asistentka" se rázem stala hrdinkou jak v rodině, tak ve škole. A maminka Kay přiznává, že by si v této situaci neporadil lépe ani její manžel. "Nestihl ani můj první porod, a je to asi dobře. Je to takový ten typ, co při pohledu na krev omdlévá."

Rodiče jsou na Francesku přirozeně velmi hrdí. "Nemůžeme se dočkat, až novorozená Roisin povyroste a budeme jí vyprávět, jak jí starší sestra pomáhala na svět," usmívá se šťastná maminka Kay.

Další články z rubriky

Komentáře (8)

Datum Autor Nadpis
27. 02. 2013 IIIINNNNGGGG :D (reakcí: 0)
09. 12. 2012 manislava šestiletá (reakcí: 0)
07. 12. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
04. 12. 2012 Daniela76 Šestiletá holčička (reakcí: 0)
03. 12. 2012 JTinacz Fiha! (reakcí: 0)
03. 12. 2012 AlexandraAlexis :) (reakcí: 0)
03. 12. 2012 lidka2 + (reakcí: 0)
03. 12. 2012 EmmaganTeyla **** (reakcí: 2)

Testy kosmetiky

Givenchy Dahlia Divin Le Nectar de Parfum - EDP 30 ml

Givenchy Dahlia Divin Le Nectar de Parfum - EDP 30 ml

Vůně pro smyslnou ženu...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 06. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

06. 12. 2016 Horoskop Lev

Dnes najdeš velmi zajímavou inspiraci, která tě nakopne k vlastní tvorbě. A pokud se do toho skutečně opřeš, jednou z... Celý horoskop

Karta dne

Smrt
Cokoliv tě trápí, máš velkou příležitost jednou provždy smést ze stolu, na nic již nečekej a začni jednat. Pusť se do odstraňování všech překážek, které ti stojí v ces...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Výklady karet, láska i Vánoce aneb Nový t...

Taky už tě tak stresuje, jak nezadržitelně se Vánoce blíží? Začínáš panikařit, protože ještě nemáš nakoupené všechny ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist