Femina.cz » Magazín » Rodina a děti » Šestiletá holčička pomohla sestře na svět

Šestiletá holčička pomohla sestře na svět

Šestiletá holčička pomohla sestře na svět

Magazín: Rodina a děti | autor: Libuše Burger | vydáno 03. 12. 2012

Nechybělo málo, a porod osmadvacetileté Kay z britského Birminghamu se změnil v drama. Naštěstí tu byla duchapřítomná Francesca, která se pohotově vžila do role porodní asistentky, kterou odkoukala z televizního seriálu. A to i přes fakt, že je jí teprve šest let.

"Běžte domů, ještě je dost času," řekli lékaři nastávající mamince Kay, když přišla do porodnice s prvními kontrakcemi. Ty se ale po návratu domů znásobily a překvapené Kay začala odtékat plodová voda. Porod nabral rychlý spád. "Mami, jsi v pořádku?" zaklepala na dveře koupelny šestiletá Francesca. A jakmile je otevřela, vyhrkla v úžasu: "Vidím hlavičku!"

Miminko se dralo na svět o překot. Než stačila přijet sanitka, bylo už venku, šetrně osušené a zabalené do ručníku. Malá Francesca svou maminku celou dobu uklidňovala, radila jí, jak má dýchat, a dávala pozor, aby se novorozené holčičce neobmotala pupeční šňůra okolo krku. "Dívám se na seriál Casualty, je to můj oblíbený. Zrovna v minulém díle rodila jedna paní bez pomoci doktorů, a já řekla mámě - vidíš, třeba to bude tvůj případ!" svěřila se školačka přivolaným lékařům.

Šestiletá "porodní asistentka" se rázem stala hrdinkou jak v rodině, tak ve škole. A maminka Kay přiznává, že by si v této situaci neporadil lépe ani její manžel. "Nestihl ani můj první porod, a je to asi dobře. Je to takový ten typ, co při pohledu na krev omdlévá."

Rodiče jsou na Francesku přirozeně velmi hrdí. "Nemůžeme se dočkat, až novorozená Roisin povyroste a budeme jí vyprávět, jak jí starší sestra pomáhala na svět," usmívá se šťastná maminka Kay.

Další články z rubriky

Komentáře (8)

Datum Autor Nadpis
27. 02. 2013 IIIINNNNGGGG :D (reakcí: 0)
09. 12. 2012 manislava šestiletá (reakcí: 0)
07. 12. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
04. 12. 2012 Daniela76 Šestiletá holčička (reakcí: 0)
03. 12. 2012 JTinacz Fiha! (reakcí: 0)
03. 12. 2012 AlexandraAlexis :) (reakcí: 0)
03. 12. 2012 lidka2 + (reakcí: 0)
03. 12. 2012 EmmaganTeyla **** (reakcí: 2)

Testy kosmetiky

Victoria´s Secret Victoria - EDP

Victoria´s Secret Victoria - EDP

Zahalte se do opojné vůně!

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 21. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Beran

22. 02. 2017 Horoskop Beran

Dnes budeš sršet nezdolnou energií. Práci zvládneš v rekorním čase a ještě pomůžeš pomalejší kolegyni. Doma budeš tak... Celý horoskop

Karta dne

Čtyři hole
Projekt, na kterém jsi pracovala, dosáhne úspěchu a nejen to, radostné dny můžeš očekávat také v dalších oblastech tvého života. Mír i harmonii jsi již vybudovala a te...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist