Femina.cz » Magazín » Rodina a děti » Šestiletá holčička pomohla sestře na svět

Šestiletá holčička pomohla sestře na svět

Šestiletá holčička pomohla sestře na svět

Magazín: Rodina a děti | autor: Libuše Burger | vydáno 03. 12. 2012

Nechybělo málo, a porod osmadvacetileté Kay z britského Birminghamu se změnil v drama. Naštěstí tu byla duchapřítomná Francesca, která se pohotově vžila do role porodní asistentky, kterou odkoukala z televizního seriálu. A to i přes fakt, že je jí teprve šest let.

"Běžte domů, ještě je dost času," řekli lékaři nastávající mamince Kay, když přišla do porodnice s prvními kontrakcemi. Ty se ale po návratu domů znásobily a překvapené Kay začala odtékat plodová voda. Porod nabral rychlý spád. "Mami, jsi v pořádku?" zaklepala na dveře koupelny šestiletá Francesca. A jakmile je otevřela, vyhrkla v úžasu: "Vidím hlavičku!"

Miminko se dralo na svět o překot. Než stačila přijet sanitka, bylo už venku, šetrně osušené a zabalené do ručníku. Malá Francesca svou maminku celou dobu uklidňovala, radila jí, jak má dýchat, a dávala pozor, aby se novorozené holčičce neobmotala pupeční šňůra okolo krku. "Dívám se na seriál Casualty, je to můj oblíbený. Zrovna v minulém díle rodila jedna paní bez pomoci doktorů, a já řekla mámě - vidíš, třeba to bude tvůj případ!" svěřila se školačka přivolaným lékařům.

Šestiletá "porodní asistentka" se rázem stala hrdinkou jak v rodině, tak ve škole. A maminka Kay přiznává, že by si v této situaci neporadil lépe ani její manžel. "Nestihl ani můj první porod, a je to asi dobře. Je to takový ten typ, co při pohledu na krev omdlévá."

Rodiče jsou na Francesku přirozeně velmi hrdí. "Nemůžeme se dočkat, až novorozená Roisin povyroste a budeme jí vyprávět, jak jí starší sestra pomáhala na svět," usmívá se šťastná maminka Kay.

Další články z rubriky

Komentáře (8)

Datum Autor Nadpis
27. 02. 2013 IIIINNNNGGGG :D (reakcí: 0)
09. 12. 2012 manislava šestiletá (reakcí: 0)
07. 12. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
04. 12. 2012 Daniela76 Šestiletá holčička (reakcí: 0)
03. 12. 2012 JTinacz Fiha! (reakcí: 0)
03. 12. 2012 AlexandraAlexis :) (reakcí: 0)
03. 12. 2012 lidka2 + (reakcí: 0)
03. 12. 2012 EmmaganTeyla **** (reakcí: 2)

Testy kosmetiky

Dove Antiperspirant sprej Original Deo

Dove Antiperspirant sprej Original Deo

Hydratuje a vyživuje pokožku...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 26. 10. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

26. 10. 2016 Horoskop Vodnář

Dnes budeš přelétavá jako motýl. Chvíli budeš chtít pracovat, chvíli odpočívat, za chvíli si zase číst. Budeš dělat v... Celý horoskop

Karta dne

Pět pentaklu
Pocity, že se ti v životě nedaří, nebo že jsi nic nedokázala, v tobě probudí smutek a beznaděj. Sama velmi dobře víš, že takové myšlenky nejsou k ničemu, pouze tě odvá...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Halloweenský týden i výklady karet na Fem...

Nový týden bude nejen o den kratší, protože nás v pátek čeká svátek, ale také u nás na Femině ve znamení Halloweenu. ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist