Femina.cz » Magazín » Rodina a děti » Šest kroků ke snadnému otěhotnění

Šest kroků ke snadnému otěhotnění

Šest kroků ke snadnému otěhotnění

Magazín: Rodina a děti | autor: Libuše | vydáno 21. 07. 2014

Možná teď ještě na miminko nepomýšlíte a poctivě zobete antikoncepční pilulky. Jednoho dne ale zřejmě dospějete k přesvědčení, že jste na mateřství psychicky připravena. Bude na ně připraveno i vaše tělo?

Čím dříve se začnete držet následujících rad, tím snáze se vám v budoucnu podaří otěhotnět.

1. Naučte se odolávat stresu

Extrémní stresová zátěž může rozhodit menstruační cyklus a zabránit pravidelné ovulaci. Podle nedávné studie navíc ženy, které nemohou delší dobu otěhotnět, mívají zvýšenou hladinu stresového hormonu. Na odbourávání stresu a relaxačních technikách je potřeba pracovat delší dobu. Nenechte se pohltit povinnostmi všedního dne a pravidelně se věnujte oddechovým aktivitám.

2. Používejte kondom

Použití kondomu se vždycky vyplatí, zejména pokud trávíte noc s náhodnou známostí... A není to jen prevence proti HIV - existuje řada drobných, ale zákeřných potíží, které se mohou pohlavním stykem přenést. K nejčastějším patří chlamydie - ačkoli se dají poměrně snadno vyléčit, některé ženy ani nepocítí příznaky a k lékaři nikdy nezajdou, zatímco se jejich tělo stává živnou půdou pro parazitní bakterie.

3. Skoncujte s nikotinem

Cigarety mají na vaši plodnost škodlivý vliv, i když kouříte třeba jen příležitostně na večírcích. Toxiny z vdechovaného kouře poškozují chromozomy ve vajíčkách a oslabují schopnost těla produkovat estrogen, který připravuje dělohu na těhotenství. Kouření navíc zvyšuje riziko potratu.

Chcete luxusní outfit? Pořiďte si jednu drahou věc a chytře ji doplňte levnými

Chcete luxusní outfit? Pořiďte si jednu drahou věc a chytře ji doplňte levnými

Nevíte, jak se správně obléci do práce? Chcete vypadat jako dáma oblečená podle nejnovějších tren...

4. Nedržte hladovky

Dnešní doba je možná posedlá modelkami, na nichž visí kůže, ale pozor: jakmile vaše BMI sklouzne pod 18,5 bodu, organismus až na výjimky přestane ovulovat, protože by těhotenství neunesl. Troška tuku na těle je zdravá, nepřehánějte to proto s dietami. 

5. Pozor na mořské ryby

Některé mořské ryby obsahují příliš mnoho rtuti, která je spojována s neplodností, potraty a vývojovými vadami. Při plánování těhotenství byste se proto měla vyhnout konzumaci ryb lovených v otevřeném moři (žralok, mečoun). Naopak losos, treska nebo tuňák přicházejí většinou z chovů a nijak neškodí. Dvakrát týdně si je můžete s chutí dopřát.

6. Neotálejte příliš dlouho

Je rozumné plánovat rodinu až v době, kdy jste si vytvořila materiální zázemí a pevnou půdu pod nohama v kariéře. Biologické hodiny vám ale tikají, i když denně cvičíte jógu a cpete se kilogramy zeleniny. Žena se rodí s milionem vajíček, ale okolo 35. roku života je jich živých už jen zhruba 30 tisíc. Pravděpodobnost otěhotnění proto mezi 30. a 40. rokem života postupně výrazně klesá.

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
17. 12. 2015 hokajda manzel (reakcí: 0)
29. 07. 2014 kvetus .... (reakcí: 0)
22. 07. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

25. 03. 2017 Horoskop Rak

Láska a zase láska. Splašené hormony tě budou táhnout k mužskému pohlaví a ty ani nebudeš řešit, jestli je dotyčný tv... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Někdo ve tvém okolí ti v pravý čas podá pomocnou ruku, stačí ji přijmout a dovolit, aby tě zachránil od strachu a pocitů viny. Blíží se k tobě nová láska nebo probuzen...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist