Femina.cz » Magazín » Rodina a děti » Řeč matek: Jak budeš mluvit po porodu? Připrav se raději už teď!

Řeč matek: Jak budeš mluvit po porodu? Připrav se raději už teď!

Řeč matek: Jak budeš mluvit po porodu? Připrav se raději už teď!

Magazín: Rodina a děti | autor: Alžběta Bublanová | vydáno 19. 05. 2016

Když jdeš náhodou kolem dětského hřiště, jen kroutíš hlavou, jak některé maminky mluví. Polovině slovům nerozumíš a navíc ti vadí to šišlaní, pomlaskávání a hlavně ty zdrobněliny. Říkáš si, že až ty budeš matkou, takhle nikdy mluvit nebudeš? No, aby ses nedivila. Raději se dopředu seznam se slovy, která budeš používat.

Ahojky těhule 

Začíná to už v těhotenství, kdy si budoucí maminky na internetu vyměňují své zkušenosti a hlavně nová slova a říkají si „těhulky“, ty, co by rády „těhulkami“ byly a ještě nejsou, si říkají „snažilky“. Na těchto maminkovských webech se to jen hemží zdrobnělinami, žádná z nich nemá břicho, ale bříško a už se těší na to „maličké“ a kupují „výbavičku“, „chrastítečka“ a „dudlíčky“. Prostě svět je růžový a roztomilý, mohou za to hormony, které těhotným ženám rozhodně neschází.  

Diskuze jedině se smajlíky 

A když už jsme u toho webu, v posledních letech se to tam mateřstvím jen hemží. Pokud sis někdy hledala jakékoli informace ohledně dítěte, určitě jsi narazila na diskuzní fóra a víš, že normální češtinou se tam nedomluvíš. Takže se nauč slova jako je „mimísek“ nebo „bejbísek“. A nezapomeň na smajlíky, jinak ti žádná neodpoví. 

Už se nejí, ale papá

Tak nějak samo přijde, že všechny činnosti, které se u vás doma dělaly, se přestanou dělat. Nebude se spát, jíst, pít, ale spinkat, papat, bumbat. A ti pokročilejší budou dělat místo spinkání „pinky, pinky,“ k jídlu si dají“ papu“ nebo „hamu“ a následně to spláchnou něčím, čemu říkají „bumbi“.  

Nové věci

S novým přírůstkem si do domácnosti také pořídíš zcela nové věci. Jasně, tak postýlka a přebalovací pult jsou samozřejmostí a každý to zná. Ale co takhle „šmrdlátko“, „hajánek“ a podobně? To jsou takové různé hadříky nebo plyšáci pro nejmenší, kterým si děťátka „šmrdlají“ obličej a pomáhá jim to usnout. Nicméně regulérní výraz nemají. 

A to je roztomilý bobeček

A pak tu máme choulostivé záležitosti, které ale maminkám choulostivé nepřipadají ani náhodou a baví se o nich na potkání. Takže fakt, že má jejich tříměsíční holčička „prdíky“, vědí všichni, stejně jako, jaký udělala „bobeček“. A pak tu máme nespočet krycích názvů pro jejich genitálie.  Nejčastěji jsou používané: „ferdík“, „bimbásek“,„pipinka“ a „pindulína“. 

Oslovení

Ať jsi své dítě pojmenovala jakkoli, říkat mu stejně budeš „prdelko“,  „prdelčičko“, „uzlíčku“ nebo „pusinko“. A oslovovat začneš jinak i svého manžela. Už to bude prostě tatínek. A své mámě budeš říkat babička a tátovi dědeček. 

Připrav se také na to, že si už si nebudeš pobrukovat hity popmusic, ale nyní budou pro tebe každodenní hudbou písničky o papání: 

Vyděsili jsme tě? Neboj, bude hůř. Mrkni do naší galerie. To je asi mnohem lepší antikoncepce, než nějaký obyčejný slovník maminek. :-)

 Foto: Shutterstock.com

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
21. 05. 2016 pepina . (reakcí: 0)
19. 05. 2016 jancaand ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Victoria´s Secret Victoria - EDP

Victoria´s Secret Victoria - EDP

Zahalte se do opojné vůně!

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 21. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Štír

21. 02. 2017 Horoskop Štír

Pokud ti dnes bude někdo nabízet výhodnou půjčku nebo přechod z jedné smlouvy na druhou, rozhodně odmítni. Nabídka je... Celý horoskop

Karta dne

Čtyři hole
Projekt, na kterém jsi pracovala, dosáhne úspěchu a nejen to, radostné dny můžeš očekávat také v dalších oblastech tvého života. Mír i harmonii jsi již vybudovala a te...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Módní policie

TOPlist