Femina.cz » Magazín » Rodina a děti » Nová doba: Nemůžete otěhotnět? Stáhněte si aplikaci!

Nová doba: Nemůžete otěhotnět? Stáhněte si aplikaci!

Nová doba: Nemůžete otěhotnět? Stáhněte si aplikaci!

Magazín: Rodina a děti | autor: Lucie Feiková | vydáno 15. 08. 2013

Snažíte se o miminko, ale ono stále nepřichází? Počítáte plodné a neplodné dny, měříte si bazální teplotu a k ničemu? Neztrácejte naději, k těhotenství vám může pomoci nová aplikace! Jak funguje a kolik stojí?

Max Levchin, jeden se spoluzakladatelů internetového platebního systému PayPal, se rozhodl pomoci párům, které nemohou otěhotnět, a spustil novou aplikaci pro iPhone. Jeho počin se jmenuje Glow. Co umí? Sleduje údaje, například čas v měsíci, náladu, ovulaci a dokonce i sexuální pozice. Aplikaci ale o sobě musíte něco povědět! Každý uživatel zadá údaje o délce trvání menstruačního cyklu, tělesné teplotě a nějaké další zvyky, systém se díky tomu nastaví na konkrétního jednotlivce. K tomu připadá i sledování struktury hlenu děložního hrdla, které je důležitým ukazatelem plodnosti. A dál?

Chytré výzvy napoví

Poté aplikace analyzuje zadané informace a porovná je s lékařskou literaturou a údaji shromážděnými od jiných uživatelů, na jejichž základě navrhne optimální okolnosti pro početí. Glow zároveň svoje majitelky upozorní na to, že přišla správná chvíle na vklouznutí do hezkého prádla a svedení partnera.

Aplikace je zdarma

Předpokládá se, že s nárůstem obliby tohoto pomocného rádce všech snažilek a snažílků o miminko, se databáze rad a tipů ještě rozšíří a bude moci odhadnout, jaké páry se s největší pravděpodobností potomka dočkají. Zdá se vám to jako dobrý nápad

Já jako majitelka telefonu s jablíčkem jsem se již setkala s aplikacemi, které vypočítávají ovulaci, ale žádná z nich mi nenabídla nic navíc,“ říká pětatřicetiletá čtenářka Barbora s tím, že se jí Glow zamlouvá. „Víte, já měla štěstí. Otěhotněla jsem po půl roce od vysazení antikoncepce, ale nedokážete si představit, kolik mých známých se trápí, protože jim to nejde,“ dodává. A právě takovým párům by aplikace mohla přinést užitek.

Máte rádi milování v přírodě? V Itálii na něj raději zapomeňte!

Máte rádi milování v přírodě? V Itálii na něj raději zapomeňte!

Stmívá se, je teplý letní večer. Mladý pár v parku na lavičce se k sobě přitulí. Několik horkých ...

Kolik stojí?

Ke stažení je zdarma, nicméně uživatelé jsou vyzváni, aby přispěli padesáti dolary měsíčně, což je v přepočtu necelá tisícikoruna, do fondu léčby neplodnosti. Peníze tedy tak jako tak putují na dobrou věc.

Budoucnost ukáže

„Snažíme se předpovídat čistě matematicky. Využili jsme k tomu data z 250 zdrojů,“ nechal se slyšet zakladatel Levchin na nedávné konferenci. „Sběr uživatelských dat vytvoří skutečný rozdíl mezi běžnými aplikacemi a námi. Nakonec, bylo by to docela úžasné, kdybychom mohli říci, že vaše vajíčko je v tuto hodinu nebo v tuto chvíli připraveno. Zatím tohle neumíme, ale jakmile se k tomu propracujeme, myslím, že to bude docela úžasné,“ zasněně říká o svém projektu. Je od něj sympatické, co říkáte? 

Mimochodem, sám přispěje milionem dolarů z vlastní kapsy na výzkum a léčbu neplodnosti, i když by vlastně nemusel. „Já a moje žena jsme měli děti bez problémů, ale někteří lidé kolem nás to samé tvrdit nemohou,“ přiznává Levchin. 

Tak co říkáte, je to užitečný nápad? Nebo je to jen další tahání informací z lidí? Co myslíte? Šli byste do toho?

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
04. 07. 2014 Patris Neplodnost (reakcí: 2)
20. 08. 2013 soffka ... (reakcí: 0)
16. 08. 2013 lucik21 ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Střelec

25. 03. 2017 Horoskop Střelec

Pokud tě trápí neshody s maminkou, tchýní, dcerou nebo kamarádkou, máš velkou příležitost urovnat veškeré spory se že... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Někdo ve tvém okolí ti v pravý čas podá pomocnou ruku, stačí ji přijmout a dovolit, aby tě zachránil od strachu a pocitů viny. Blíží se k tobě nová láska nebo probuzen...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist