Femina.cz » Magazín » Rodina a děti » Nová doba: Nemůžete otěhotnět? Stáhněte si aplikaci!

Nová doba: Nemůžete otěhotnět? Stáhněte si aplikaci!

Nová doba: Nemůžete otěhotnět? Stáhněte si aplikaci!

Magazín: Rodina a děti | autor: Lucie Feiková | vydáno 15. 08. 2013

Snažíte se o miminko, ale ono stále nepřichází? Počítáte plodné a neplodné dny, měříte si bazální teplotu a k ničemu? Neztrácejte naději, k těhotenství vám může pomoci nová aplikace! Jak funguje a kolik stojí?

Max Levchin, jeden se spoluzakladatelů internetového platebního systému PayPal, se rozhodl pomoci párům, které nemohou otěhotnět, a spustil novou aplikaci pro iPhone. Jeho počin se jmenuje Glow. Co umí? Sleduje údaje, například čas v měsíci, náladu, ovulaci a dokonce i sexuální pozice. Aplikaci ale o sobě musíte něco povědět! Každý uživatel zadá údaje o délce trvání menstruačního cyklu, tělesné teplotě a nějaké další zvyky, systém se díky tomu nastaví na konkrétního jednotlivce. K tomu připadá i sledování struktury hlenu děložního hrdla, které je důležitým ukazatelem plodnosti. A dál?

Chytré výzvy napoví

Poté aplikace analyzuje zadané informace a porovná je s lékařskou literaturou a údaji shromážděnými od jiných uživatelů, na jejichž základě navrhne optimální okolnosti pro početí. Glow zároveň svoje majitelky upozorní na to, že přišla správná chvíle na vklouznutí do hezkého prádla a svedení partnera.

Aplikace je zdarma

Předpokládá se, že s nárůstem obliby tohoto pomocného rádce všech snažilek a snažílků o miminko, se databáze rad a tipů ještě rozšíří a bude moci odhadnout, jaké páry se s největší pravděpodobností potomka dočkají. Zdá se vám to jako dobrý nápad

Já jako majitelka telefonu s jablíčkem jsem se již setkala s aplikacemi, které vypočítávají ovulaci, ale žádná z nich mi nenabídla nic navíc,“ říká pětatřicetiletá čtenářka Barbora s tím, že se jí Glow zamlouvá. „Víte, já měla štěstí. Otěhotněla jsem po půl roce od vysazení antikoncepce, ale nedokážete si představit, kolik mých známých se trápí, protože jim to nejde,“ dodává. A právě takovým párům by aplikace mohla přinést užitek.

Máte rádi milování v přírodě? V Itálii na něj raději zapomeňte!

Máte rádi milování v přírodě? V Itálii na něj raději zapomeňte!

Stmívá se, je teplý letní večer. Mladý pár v parku na lavičce se k sobě přitulí. Několik horkých ...

Kolik stojí?

Ke stažení je zdarma, nicméně uživatelé jsou vyzváni, aby přispěli padesáti dolary měsíčně, což je v přepočtu necelá tisícikoruna, do fondu léčby neplodnosti. Peníze tedy tak jako tak putují na dobrou věc.

Budoucnost ukáže

„Snažíme se předpovídat čistě matematicky. Využili jsme k tomu data z 250 zdrojů,“ nechal se slyšet zakladatel Levchin na nedávné konferenci. „Sběr uživatelských dat vytvoří skutečný rozdíl mezi běžnými aplikacemi a námi. Nakonec, bylo by to docela úžasné, kdybychom mohli říci, že vaše vajíčko je v tuto hodinu nebo v tuto chvíli připraveno. Zatím tohle neumíme, ale jakmile se k tomu propracujeme, myslím, že to bude docela úžasné,“ zasněně říká o svém projektu. Je od něj sympatické, co říkáte? 

Mimochodem, sám přispěje milionem dolarů z vlastní kapsy na výzkum a léčbu neplodnosti, i když by vlastně nemusel. „Já a moje žena jsme měli děti bez problémů, ale někteří lidé kolem nás to samé tvrdit nemohou,“ přiznává Levchin. 

Tak co říkáte, je to užitečný nápad? Nebo je to jen další tahání informací z lidí? Co myslíte? Šli byste do toho?

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
04. 07. 2014 Patris Neplodnost (reakcí: 2)
20. 08. 2013 soffka ... (reakcí: 0)
16. 08. 2013 lucik21 ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Kenzo Flower By Kenzo L´Elixir - EDP

Kenzo Flower By Kenzo L´Elixir - EDP

Luxusní vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 18. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

18. 01. 2017 Horoskop Rak

Partnerský vztah se po dlouhé době vrátí zase do normálu. S partnerem si vysvětlíte vše potřebné, naučíte se komuniko... Celý horoskop

Karta dne

Velekněz
Obohatí tě práce ve skupinách, ať již různé ezoterické nauky, semináře nebo vše, co se týká tvého duchovního života. Pokud si nejsi jistá, jaký zájem přesně máš, zkus ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist