Femina.cz » Magazín » Rodina a děti » Nemáte babičku? Tak si ji adoptujte

Nemáte babičku? Tak si ji adoptujte

Nemáte babičku? Tak si ji adoptujte

Magazín: Rodina a děti | autor: Helena Stejskalová | vydáno 27. 11. 2013

Možná máte podobný problém. Ve vaší rodině chybí funkční hlídací prarodiče. Nejenom proto, aby občas pohlídali vnouče, když si potřebujete něco vyřídit, nebo chcete pocourat po městě s kamarádkou, ale i proto, abyste mohli něco společně podniknout jako téměř opravdová rodina. Nemáte-li ale skutečnou babičku, máme pro vás řešení – pořiďte si babičku adoptivní.

Co dělat, když chybí prarodiče
Mnoha mladým rodinám chybí prarodiče. Ti jejich buď už nežijí, nebo naopak žijí příliš daleko, aby mohli zaskočit na hlídání, či jsou ještě v produktivním věku, chodí do práce, a tudíž mají málo času a nemohou ho trávit s vnoučaty. Problémy pro takové rodiny nastávají nejenom v tom, že jim nemá kdo pohlídat dítě v případě potřeby, ale je pro ně také obtížné bez prarodičů vytvořit dítěti zázemí více generací, aby už od malinka pochopilo a poznalo celý koloběh života až do stáří. Názory starší generace na svět a její zkušenosti mají něco do sebe. V poslední době se proto objevuje docela zajímavý trend – pokud vám babička chybí, můžete si adoptovat cizí babičku a přijmout ji jako vlastní.

Obě strany mají co nabídnout
Obě dvě strany, jak rodina s dětmi, tak i potencionální babička, mají co nabídnout. Rodiny, které se zajímají o náhradní babičku, jí mohou nabídnout smysluplné strávení volného času v důchodu, kontakt s dětmi, rozšíření obzorů, rozptýlení, možnost dalšího rozvoje aktivit, zázemí své rodiny. Náhradní babička potom nabízí svoje životní zkušenosti, výchovné schopnosti, svůj čas, trpělivost, pomoc v případě potřeby.

Sex? Teď ne, dávají seriál!

Sex? Teď ne, dávají seriál!

Stalo se vám někdy, že jste partnerovo naléhání odmítla, protože jste na sex prostě neměla chuť? ...

V Čechách už existují agentury, které se pokoušejí propojit právě rodiny, kterým schází babička, a ženy, které by se takovou adoptivní babičkou případně mohly stát. Každá ze zúčastněných stran nabízí své představy a požadavky. Samozřejmě je nezbytné, aby taková babička byla sama při síle a zvládla se o vnoučata postarat. Pokud se rodina s babičkou vzájemně shodnou, začíná se vytvářet vztah. Samozřejmě nejde všechno ze dne na den, rodina i babička, i když jsou si třeba už na první pohled sympatičtí, se nejdříve musí navzájem trochu oťukat.
   
Inspirace z ciziny
Některé babičky si nechají za hlídání platit, jiné ale jsou třeba ochotny hlídat zadarmo, nebo zvolí jiné služby. Jsou vděčné třeba za přinesení nákupu, odvoz k lékaři, pomoc s úklidem domu nebo se třeba ráda společně s rodinou nají. Záleží na každém, jakému vztahu a vzájemnému fungování dá přednost, všechno je otázkou vzájemné domluvy a důvěry. V zahraničí jsou podobné vztahy docela běžné a právě zahraničím se u nás působící agentury inspirovaly.

A co vy? Máte malé děti a přistoupily byste na to získat babičku podobným způsobem přes agenturu? Napište nám...

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
05. 12. 2013 Ivana jen skvělá zkušenost (reakcí: 0)
02. 12. 2013 glady ... (reakcí: 0)
28. 11. 2013 lucik21 ... (reakcí: 0)
28. 11. 2013 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Intenzivně hydratuje pokožku...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 29. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Štír

30. 03. 2017 Horoskop Štír

Volné odpoledne si užij s rodinou a přáteli. Čeká na tebe hromada nové práce a na zábavu nebude nějakou dobu čas, tak... Celý horoskop

Karta dne

Císařovna
Jsi připravená na to, abys mohla výrazně zlepšit svůj dosavadní život, může se stát mnohem lepším a veselejším. Neboj se přijmout nabídku od své kamarádky či nadřízené...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist