Femina.cz » Magazín » Rodina a děti » Miminko v horku. Co dělat, když je venku hic?

Miminko v horku. Co dělat, když je venku hic?

Miminko v horku. Co dělat, když je venku hic?

Magazín: Rodina a děti | autor: Marta Dostoupilová | vydáno 09. 07. 2013

Tropická vedra přidělávají vrásky na čele nejedné mamince. Pokožka těch nejmenších je velice citlivá, tudíž náchylnější třeba k úpalu. Pokud i vy řešíte, jak ochladit vašeho drobečka, nechte se inspirovat následujícími tipy.

Pobyt doma

Kojené děti zřejmě budou vyžadovat zvýšený přísun dávek mateřského mléka. Vodu nebo další tekutiny navíc naopak nepotřebují. Děti, které nejsou kojené, by měly dostat několik menších dávek převařené vody navíc. Pokud děťátko zvrací či pokud má průjem, doplňte příjem tekutin.

Když je venku horko, dopřejte vašemu miminku extra koupel. Ale pozor! Voda musí být vlažná. Příliš nízká teplota vody dítěti nesvědčí. Miminko nechte vysušit vzduchem, nemusíte ho utírat ručníkem. Pokud nemáte klimatizaci, pořiďte si větrák. Miminko položte do nejchladnější části místnosti, ale nestavte před něj větrák. Pokud máte klimatizaci, teplota v místnosti by měla být kolem 24 stupňů, ne méně!

Jde to i bez větráku či klimatizace. Miminko se dá ochladit i tak, že v okolí postýlky rozvěsíte vlhké ručníky, tím trošku snížíte teplotu vzduchu.

3 zaručené tipy, jak přežít dovolenou a nezabít ho

3 zaručené tipy, jak přežít dovolenou a nezabít ho

Chcete poznat skutečně svého partnera? Vyražte s ním na dovolenou! Čtrnáct společných dní vám o n...

Pobyt venku

Horké počasí způsobuje u nejmenších dětí potničky (ty jsou zpravidla neškodné) ale i opruzeniny. Proto mažte části kůže, které jsou často vlhké – oblast kterou kryje plínka – zinkovou mastí případně ricinovým olejem.

Dbejte na to, aby bylo děťátko ve stínu. Odkrytou část kočárku zacloňte plínkou. Mimina mladší než rok by neměla při extrémních vedrech být venku vůbec.

Oblékejte dítě podobně jako sebe. Volte volné lehké bavlněné oblečení, ale zakrývejte mu ručičky i nožičky. Určitě nezapomeňte na klobouček. Části tělíčka, které nejsou zakryté, namažte krémem s ochranným faktorem nejméně 30.

Vyhýbejte se cestě autem, když už musíte, jeďte brzy ráno. Miminka se totiž v autě velmi rychle zahřejí. V žádném případě nenechávejte dítě v autě samotné! Na dítě v autě nesmí svítit slunce, dětská pokožka se může spálit i přes sklo auta.

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
01. 12. 2015 Julda Klimatizace (reakcí: 0)
23. 07. 2015 Káťa klimatizace a suchý vzduch (reakcí: 2)
23. 04. 2014 dasena teplo (reakcí: 0)
14. 07. 2013 gabka11 teplo (reakcí: 0)
10. 07. 2013 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Victoria´s Secret Victoria - EDP

Victoria´s Secret Victoria - EDP

Zahalte se do opojné vůně!

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 21. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

21. 02. 2017 Horoskop Panna

Už delší dobu zanedbáváš své rodiče nebo prarodiče a návštěvu u nich pořád oddaluješ. Dnes bys měla opravdu vyrazit, ... Celý horoskop

Karta dne

Čtyři hole
Projekt, na kterém jsi pracovala, dosáhne úspěchu a nejen to, radostné dny můžeš očekávat také v dalších oblastech tvého života. Mír i harmonii jsi již vybudovala a te...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist