Femina.cz » Magazín » Rodina a děti » Miminko v horku. Co dělat, když je venku hic?

Miminko v horku. Co dělat, když je venku hic?

Miminko v horku. Co dělat, když je venku hic?

Magazín: Rodina a děti | autor: Marta Dostoupilová | vydáno 09. 07. 2013

Tropická vedra přidělávají vrásky na čele nejedné mamince. Pokožka těch nejmenších je velice citlivá, tudíž náchylnější třeba k úpalu. Pokud i vy řešíte, jak ochladit vašeho drobečka, nechte se inspirovat následujícími tipy.

Pobyt doma

Kojené děti zřejmě budou vyžadovat zvýšený přísun dávek mateřského mléka. Vodu nebo další tekutiny navíc naopak nepotřebují. Děti, které nejsou kojené, by měly dostat několik menších dávek převařené vody navíc. Pokud děťátko zvrací či pokud má průjem, doplňte příjem tekutin.

Když je venku horko, dopřejte vašemu miminku extra koupel. Ale pozor! Voda musí být vlažná. Příliš nízká teplota vody dítěti nesvědčí. Miminko nechte vysušit vzduchem, nemusíte ho utírat ručníkem. Pokud nemáte klimatizaci, pořiďte si větrák. Miminko položte do nejchladnější části místnosti, ale nestavte před něj větrák. Pokud máte klimatizaci, teplota v místnosti by měla být kolem 24 stupňů, ne méně!

Jde to i bez větráku či klimatizace. Miminko se dá ochladit i tak, že v okolí postýlky rozvěsíte vlhké ručníky, tím trošku snížíte teplotu vzduchu.

3 zaručené tipy, jak přežít dovolenou a nezabít ho

3 zaručené tipy, jak přežít dovolenou a nezabít ho

Chcete poznat skutečně svého partnera? Vyražte s ním na dovolenou! Čtrnáct společných dní vám o n...

Pobyt venku

Horké počasí způsobuje u nejmenších dětí potničky (ty jsou zpravidla neškodné) ale i opruzeniny. Proto mažte části kůže, které jsou často vlhké – oblast kterou kryje plínka – zinkovou mastí případně ricinovým olejem.

Dbejte na to, aby bylo děťátko ve stínu. Odkrytou část kočárku zacloňte plínkou. Mimina mladší než rok by neměla při extrémních vedrech být venku vůbec.

Oblékejte dítě podobně jako sebe. Volte volné lehké bavlněné oblečení, ale zakrývejte mu ručičky i nožičky. Určitě nezapomeňte na klobouček. Části tělíčka, které nejsou zakryté, namažte krémem s ochranným faktorem nejméně 30.

Vyhýbejte se cestě autem, když už musíte, jeďte brzy ráno. Miminka se totiž v autě velmi rychle zahřejí. V žádném případě nenechávejte dítě v autě samotné! Na dítě v autě nesmí svítit slunce, dětská pokožka se může spálit i přes sklo auta.

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
01. 12. 2015 Julda Klimatizace (reakcí: 0)
23. 07. 2015 Káťa klimatizace a suchý vzduch (reakcí: 2)
23. 04. 2014 dasena teplo (reakcí: 0)
14. 07. 2013 gabka11 teplo (reakcí: 0)
10. 07. 2013 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

26. 03. 2017 Horoskop Blíženec

Čeká tě radostný den plný pohody, smíchu a dobrých zpráv. Ať už jsi čekala výsledek zkoušek, kontroly nebo pohovoru, ... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Někdo ve tvém okolí ti v pravý čas podá pomocnou ruku, stačí ji přijmout a dovolit, aby tě zachránil od strachu a pocitů viny. Blíží se k tobě nová láska nebo probuzen...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist