Femina.cz » Magazín » Rodina a děti » Máte doma alergika? Víme, jaké zvíře se hodí k alergickým dětem

Máte doma alergika? Víme, jaké zvíře se hodí k alergickým dětem

Máte doma alergika? Víme, jaké zvíře se hodí k alergickým dětem

Magazín: Rodina a děti | autor: Marie Vendelbergerová | vydáno 28. 11. 2013

Objevilo se na seznamu vašeho dítka pro Ježíška na prvním místě nějaké zvířátko? Rádi byste mu přání splnili, ale potýkáte se s jeho alergií? Našli jsme pro vás zvířecí mazlíčky, kteří jsou vhodní i k alergickým dětem.

Přejete si pejska? I zde máte možnost výběru. Nejvhodnější jsou čínští naháči, kteří prakticky nemají žádnou srst. Jsou velmi inteligentní, hraví, mají rádi procházky a svojí přítulnou povahou si je zamiluje celá rodina. Protože jeho tělo není pokryté srstí, odpovídá mu náležitá péče. Tělo naháče musíte chránit před slunečními paprsky a mazat ho dětským olejčkem, v zimě potřebuje teplé oblečky pro pejsky. 

Velmi oblíbení a často pořizovaní pejsci jsou jorkšíři. Jejich porost svojí strukturou spíše připomíná lidský vlas než psí chlupy. Velkou výhodou těchto psích miláčků je, že nelínají, proto jsou vhodní pro alergiky. Péče o tyto pejsky není nikterak náročná. Pokud si pořídíte tohoto pejska jako domácího mazlíčka a ne na výstavy, postačí krátký sestřih, kdy se vyhnete častému vyčesávání listí a větviček nasbíraných během procházky. Jsou malí, aktivní, přátelští a velmi dobře vychází s dětmi, či spíše budou chtít být právě jen s nimi. Tito psi byli v dřívějších dobách vyšlechtěni, aby hlídali u dětských postýlek a odháněli tak krysy, které by mohly dětem ublížit.

Už nikdy ztvrdlé paty. Víme, jak mít nohy jako ze sametu.

Už nikdy ztvrdlé paty. Víme, jak mít nohy jako ze sametu.

Ztvrdlé paty a popraskaná kůže, nic pěkného, a už vůbec ne nic pěkného na ženě. Také vaše nožky n...

Jestliže by jste raději pořídili dítku kočičku, pak je tou nejlepší kočka Sphynx, která sice mnohé odpuzuje svým vzhledem, za kterým se ale skrývá velmi oddaný přítel a společník. Protože tato kočička nemá na sobě žádný chloupek, potřebuje zvláštní zacházení. Její tělo se potí a pravidelné mytí je nutnost, jinak by kůže zapáchala a mastila se. Nemusíte se ničeho bát, tyto kočičky se na rozdíl od normálních koček koupou velmi rády. V létě je zapotřebí chránit kůži před sluníčkem a celé tělo mazat krémem.

Pokud vám na pejska a kočičku nezbývá mnoho času a raději byste zvíře méně náročné, pak je velmi vhodné skinny morčátko, o které se i menší děti dokáží postarat samy. Tento malý domácí mazlíček nemá žádnou srst, ale není tak náročný na péči jako naháči nebo kočky Sphynx. Pokud bude morče špinavé, postačí kůži pouze očistit vlhkým hadříkem nebo ho jednou za čas vykoupat pomocí speciálního šampónu pro hlodavce. Po koupeli je důležité morčátko dostatečně zahřát, jinak by mohlo nastydnout. Tak jako morčátka se srstí i skinny potřebuje denně seno, proto je dobré vědět, jestli dítě trpí pouze alergií na zvířecí srst nebo i na traviny.

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (6)

Datum Autor Nadpis
08. 09. 2015 monika morčata (reakcí: 0)
20. 09. 2014 Leslie jsem alergik (reakcí: 1)
08. 04. 2014 Markéta ... (reakcí: 0)
28. 11. 2013 glady ... (reakcí: 0)
28. 11. 2013 lucik21 ... (reakcí: 0)
28. 11. 2013 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Helena Rubinstein Korektor očního okolí

Helena Rubinstein Korektor očního okolí

Vaše oči budou rozzářené!

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 17. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

17. 01. 2017 Horoskop Vodnář

Vylézt z postele pro tebe bude dnes nadlidský úkol. Tvé tělo odmítne poslouchat a ty budeš muset chtě nechtě zůstat c... Celý horoskop

Karta dne

Kolo štěstí
Důvěřuj v přirozený běh života, jedno náročné období je u konce, možná ještě necítíš úlevu a stále jsi ve vleku smutných událostí, ale věř, že zlepšení již přichází. Z...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist