Femina.cz » Magazín » Rodina a děti » Jak vyvolat porod !

Jak vyvolat porod !

Jak vyvolat porod !

Magazín: Rodina a děti | autor: Renata | vydáno 31. 05. 2008

Některé maminky s přibližujícím se termínem porodu pociťují touhu „tomu nějak pomoci“.


Důvodů mohou mít tisíce a úspěšnost těchto metod je sporná. O okamžiku zrození si totiž dítě rozhoduje samo tím, že spustí v těle matky hormonální reakci, která způsobí stahy. A bohužel nerozlišuje, jestli si počítáme svůj 36. týden nebo 42. týden.

Začnu třemi způsoby, které sice nevyvolávají porod přímo, přesto pokud si chcete ulehčit porod, stojí za zvážení.

1) čaj z maliníkového listí - pije se od 34-36. týdne, 2-3x denně spaříme 1 polévkovou lžíci bylinky na ¼ l vody a necháme 15 minut vylouhovat. K této metodě jsem objevila také informaci, že může vyvolat dost silné kontrakce, takže se nedoporučuje pití dřív než před termínem porodu.

2) lněné semínko – jeho konzumace zhruba od 34. týdne změkčuje stolici, čímž uvolňuje porodní cesty a zvláčňuje hladké svalstvo, čím také napomáhá lepšímu otevírání děložního hrdla při porodu. Ideální v kombinaci s maliníkovým čajem.

3) masáž hráze, prováděná též od 34-36. týdne ulehčí průchod hlavičky dítěte a značně sníží riziko natržení nebo nástřihu.

Tyto tři metody ve vzájemné kombinaci lze považovat za poměrně spolehlivé a spousta maminek na ně nedá dopustit.

Další, které můžeme vyzkoušet, ale spíše v pozdější fázi těhotenství:

4) sedací parní lázeň z květů bylinky senny. Používá se od 38. týdne, změkčuje tkáně, uvolňuje pánevní dno. Senné květy se přelijí horkou vodou v hrnci, který postavíme do wc či na jiné vhodné místo, tak, aby se dalo nad párou sedět a sedíme, dokud se v hrnce kouří. Lze použít na počátku porodu, mělo by porod urychlit.

Pozn.: Balancovat s velkým břichem nad lavórem horké vody, no nevím, jak bych u lékaře vysvětlovala rudé pozadí !!!!

5) stimulace bradavek - masírování bradavek od 39. týdne může dle porodních asistentek účinně nastartovat silné kontrakce. Tato stimulace totiž vede k vyplavování oxytocinu a může vyvolat porod. V některých porodnicích dokonce doporučují tuto stimulaci provádět v případě slabých kontrakcí, aby se podpořily kontrakce silnější a porod se urychlil.

Tyto další techniky domácího vyvolání porodu jsou spíše tradiční povídačky a úspěch není zaručen - ale ani vyloučen:

6) pohlavní styk – sperma obsahuje podobné látky, které se zavádějí ženě do pochvy ve formě vaginální tablety v porodnici při umělém vyvolání porodu. Změkčí a uvolní děložní hrdlo a tím ulehčí otvírání.

7) dlouhá chůze, chůze do schodů, mytí podlah… prostě fyzická námaha. Doporučují i gynekolové ale nejsem sijsem si jistá, jestli bych se chtěla zbytečně vyčerpávat před takovou zátěží, jakou porod jistě je.

8) sklenička červeného vína - ale vážně jen jedna sklenička !!! Jít lehce ovíněná na radnici se dá přežít, ale do porodnice, to už asi ne…  Mimochodem jsem praktikovala svařák a mimču se pravidelné dávky alkoholu patrně zamlouvaly, protože to nezabralo napoprvé, ale až když jsem tu láhev dopíjela.

9) jedna dávka ricínového oleje. Způsobuje prý silné střevní křeče a průjem a fakt nevím, jestli je to to pravé ořechové, co zažívat těsně před porodem. Jet pod vlivem projímadla do porodnice…

Foto: thenaturallounge.com, keepcalmanddoityourself.blogspot.com, health.thefuntimesguide.com, massage-wisdom.co.za, yogakulaleeds.co.uk, bellamama.co.nz, theforgeclinic.com, ehowtoinducelaboryourself.com, gourmetrecipe.com, compassteas.com, whatafy.com, vitalearthtraditions.com, wellingtonregional.com, parenthoodandkids.com, mariethemidwife.blogspot.com, optimalchiro.ie

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
02. 10. 2012 Bobina1 - (reakcí: 1)
24. 03. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
24. 11. 2011 goldie ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Smyslná vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 28. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Štír

29. 03. 2017 Horoskop Štír

Už dlouho se snažíš uskutečnit svůj velký sen a stále se ti nedaří? Pak dnes máš velkou šanci uspět. Měla by k tobě p... Celý horoskop

Karta dne

Blázen
Možná se ocitáš v těžké životní situaci, kdy je změna jediným řešením, proto vše, co se ti děje, přijímáš jako výzvu a nepřízni čelíš se vztyčenou hlavou. Můžeš si být...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist