Femina.cz » Magazín » Rodina a děti » Jak rozvíjet dovednosti předškoláků, aby je to bavilo? Zkus stolní hry

Jak rozvíjet dovednosti předškoláků, aby je to bavilo? Zkus stolní hry

Jak rozvíjet dovednosti předškoláků, aby je to bavilo? Zkus stolní hry

Magazín: Rodina a děti | Komerční prezentace | vydáno 07. 12. 2015

Dětské slovní hry do posledního písmene naplňují úsloví „kdo si hraje, nezlobí.“ A hrát si už dnes může skutečně každý, včetně těch úplně nejmenších – doslova od kolébky. Se svým dva roky starým potomkem si můžeš zahrát třeba chytrou hru Kde je Peppa? na motivy populárního dětského pořadu.

Hra obsahuje figurku prasátka Peppy, která mluví. Rodič prasátko někam schová a z připravených karet vytvoří nápovědu, kde Peppu hledat. Peppa pak malému hledači pomáhá tím, že se občas ze svého úkrytu ozve. Kde je Peppa? by se dala připodobnit ke hře na schovávanou bez rizika, že se ztratí dítě (nebo rodič), což je rozhodně vítaným bonusem.

Až nám malý hráč trochu povyroste, a budou mu třeba tři roky, můžeme s ním začít hrát Pohádkohraní. V něm nalezneš návody na nejrůznější hry, spoustu hádanek nebo otázek na oblíbené pohádky. V Pohádkohraní jsou jednotlivé aktivity odstupňované podle věku a najde se tak něco skoro pro každého. 

A až se protočí čtyři roční období a potomek oslaví čtvrté narozeniny, třeba mezi dárky najde nějakou hru v kostce – Moje první obrázky, aby si procvičil paměť, Abecedu, aby se učil písmenka. Hry v kostce se zaměřují na krátkodobou paměť – hráč má vždy několik sekund, aby si zapamatoval co nejvíce věcí na obrázku, a následně musí odpovědět na otázku, která se obrázku týká. Mezi jejich přednosti patří zejména svižná hratelnost a krátká herní doba, při níž se dítě ani nestihne začít nudit.

S kamarády si pak může zahrát třeba Párty alias junior, dětskou variaci na známou hru Párty alias, kde děti pro svoje spoluhráče popisují, předvádějí nebo malují zadaná slova, jak z běžného života, tak z říše pohádek. Prostřednictvím Párty alias junior tak děti rozvíjí nejen svoje vyjadřovací schopnosti, ale i slovní zásobu a fantazii.

A za další rok se může malý princ či princezna zabavit u hry Ubongo junior. Ta se zaměřuje na prostorovou představivost a schopnost se rychle rozhodovat, když dává malému (ale i velkému) hráči za úkol skládat různorodé dílky se zvířaty do obrazců na kartách. Za úspěšně vyřešené hlavolamy poté hráči získávají barevné drahokamy, protože co by to bylo za úspěch, kdyby za něj nebyla pořádná odměna? Celá stovka hlavolamů vám nějakou tu chvíli vydrží, a kromě toho Ubongo je k dispozici i ve verzi pro starší hráče, která se dá s juniorskou kombinovat.

Hry, stejně jako láska, zkrátka kvetou v každém věku a zábavně strávené chvíle u stolních her si zajisté se svými potomky užiješ, i v případě, že ještě nechodí ani do školy.

Další články z rubriky

Komentáře (1)

Datum Autor Nadpis
12. 01. 2016 Iva Hry (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Goldwell Lak na vlasy pro objem Stylesign Volume

Goldwell Lak na vlasy pro objem Stylesign Volume

Maximální fixace a dlouhotrvající objem!

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 09. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Beran

09. 12. 2016 Horoskop Beran

Jen tak mezi řečí ve společnosti prohodíš vtipný slogan a zaslechne ho člověk z branže. Nabídne ti super práci. Bude ... Celý horoskop

Karta dne

Císař
Situace, kterou právě nyní řešíš, bude potřebovat logické myšlení, které je spíš vlastní mužům. Bylo by dobré, abys využila veškerou sílu a energii na dořešení a nebál...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Výklady karet, láska i Vánoce aneb Nový t...

Taky už tě tak stresuje, jak nezadržitelně se Vánoce blíží? Začínáš panikařit, protože ještě nemáš nakoupené všechny ...

Celý článek

Stojí za hřích

Bydlete lépe s Living.cz

TOPlist