Femina.cz » Magazín » Rodina a děti » Jak na zdravé kosti tvých dětí? My to víme!

Jak na zdravé kosti tvých dětí? My to víme!

Jak na zdravé kosti tvých dětí? My to víme!

Magazín: Rodina a děti | Komerční prezentace | vydáno 30. 05. 2016

Jsou tvoje děti, jak z hadích ocásků? Věnují se pravidelně pohybovým aktivitám a prokládají je zdravou svačinkou? Skvěle! Mají nakročeno tím nejlepším směrem! Nebo se tvá rodina podobá spíše té naší, kde se pohybem myslí „datlování“ na klávesnici a slovo zelenina se v jejich slovníku vůbec nevyskytuje? Nezoufej, i pro tebe máme řešení, jak jim zajistíš zdravé kosti!

Klíčem je vápník

Věděla jsi, že dle odhadu pouze 20 % dívek a 50 % chlapců od 9 do 19 let přijímá optimální množství vápníku (kalcia)? To je poměrně zarážející, když si uvědomíš, že vápník je nejpodstatnějším minerálem v těle zodpovědným za růst a vývoj kostí i zubů.  Navíc je prokázané, že 90 % kostní hmoty se tvoří do pouhých 17 let! Dohlédni na to, aby tvým dětem v budoucnu nechyběl!

Ach, ta strava…a ten pohyb

Některé z vás asi nepotěšíme, ale základní přísun vápníku by měl skutečně pramenit z pestré skladby jídelníčku. Ale nevzdávej se, pokud tvé děti zrovna nepatří mezi fanoušky vyvážené stravy a upřednostňují méně zdravý typ pochutin. Návyky lze měnit pomalými kroky, stačí jedna až dvě změny týdně a zdraví tvé rodiny bude do roka vypadat jinak – lépe! Zařaď do jídelníčku ryby, mléčné produkty, tmavou listovou zeleninu či luštěniny a máš napůl vyhráno. 

Aby se tvému dítěti zvýšila svalová flexibilita a kost se zpevnila, potřebuje pohyb, nejlépe pravidelný. Je-li tvoje dítě nadšený sportovec, podporuj ho. Samozřejmě přiměřeně! Máš-li však doma spíš „pohodlného“ jedince, pomoz mu vyvinout nějaké úsilí – choďte na procházky, vyrazte na kola či pěší výlety. Děti i dospívající bývají soutěživí, vymysli nějaké zábavné pohybové hry a zapoj celou rodinu!

Doplněk stravy pro čiperky i kliďase

Ať už jsi rodičem jakkoliv (ne)aktivní ratolesti, množství přijímaného vápníku na něm nepoznáš. Nenech nic náhodě a dopřej jeho tělu, co v tak náročném období skutečně potřebuje. Dostatečný příjem kalcia a také 9 nejdůležitějších vitamínů (A, B1, B2, niacin, B6, B12, C, D, E) tvému dítěti zajistí Floradix Kindevital. 

Kindervital je komplexní doplněk stravy, jenž poskytuje dětskému organismu ideální poměr jednotlivých složek, které napomáhají správnému vývoji pevných kostí a silného imunitního systému.

Floradix Kindervital se vyrábí z přirozeného potravinového základu – směsi koncentrátů ovocných džusů (hroznové víno, jablko, meruňka, mučenka, ananas či citron) a rostlin s vysokým obsahem minerálů jako je potočnice lékařská, kopřiva nebo špenát. Obsahuje vybrané bylinné výtažky, např. anýz, heřmánek či koriandr, které stimulují trávení a chuť k jídlu. Jeho pH je vyváženo tak, aby byla zajištěna správná kyselost dětského žaludku.  

Na rozdíl od mnoha jiných dětských přípravků v něm nenajdeš žádné škodlivé přísady! Je bez potravinářských barviv, pesticidů, umělých konzervačních látek a dokonce bez přidaného cukru. Neobsahuje laktózu ani lepek.

Navíc skvěle chutná! Je totiž na bázi přírodního ovocného džusu, což uvítají mladší i starší rošťáci. Další výhodou je tekutá forma doplňku Kindervital, která zaručuje nejlepší vstřebání vápníku i ostatních živin. A bez složitého užívání tablet!  

Začni s dětmi doplňovat vápník už dnes, ať mají pořádnou zásobu i za pár let! 

Další články z rubriky

Komentáře (0)

Tento článek ještě nikdo nekomentoval.

Testy kosmetiky

XPel Hydratační mýdlo na ruce Coconut Water

XPel Hydratační mýdlo na ruce Coconut Water

Intenzivně hydratuje...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 17. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Ryby

19. 02. 2017 Horoskop Ryby

Snaž se kolem sebe šířit lásku a pohodu a tak se ti potom bude vracet zpět. Než bys vypustila jedovaté slovo vůči dru... Celý horoskop

Karta dne

Devět pohárů
Život k tobě začíná být velmi láskyplný, sny se ti pomalu ale jistě začínají plnit a tvé srdce bije radostí s touhou sdílet šťastné chvíle s ostatními. Tvé vztahy s ro...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Týden ve znamení lásky na Femině!

Ať už se ti to líbí nebo ne, už v úterý nás čeká Valentýn. Jedni tento svátek milují a nedají na něj dopustit, druzí ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist