Femina.cz » Magazín » Rodina a děti » Jak být po porodu co nejdříve fit

Jak být po porodu co nejdříve fit

Jak být po porodu co nejdříve fit

Magazín: Rodina a děti | autor: Marie Vendelbergerová | vydáno 25. 06. 2014

Pohled na zdravé, krásné miminko je nenahraditelný. Ale co vy? Cítíte se také krásná? Nabraná kila během těhotenství nebo popraskaná kůže.... Víme, jak i vy můžete být co nejdříve ta nejkrásnější maminka. Chce to ovšem trpělivost.

Na diety pozor!

Nejvíce ženy po porodu trápí nadbytečná kila přibraná během těhotenství. Je důležité si uvědomit, že kila jste nabíraly 9 měsíců, takže vůbec by vám nemělo vadit, dostat se za tu samou dobu zpět na vaši váhu. Maminky, které kojí by měly rozhodně zapomenout na diety. Potřebují vitamíny a minerály pro miminko a díky dietě by mohly chybět. Útěchou může být, že jen pouhým kojením jdou kila dolů a neustálým pobíháním kolem miminka taktéž. Pokud chcete přeci jenom upravit svůj jídelníček, jezte pravidelně, dopřávejte si více ovoce a zeleniny a vyhýbejte se smaženým a tučným jídlům. Některé ženy mají tu výhodu, že se vrátí z porodnice a mají svoji původní váhu, jiné bohužel takové štěstí nemají. V této první fázi je důležité užívat si zdravého miminka a mít trpělivost, která se zaručeně vyplatí.

Se cvičením začínejte pomalu

Bříško krásně rostlo, miminko je venku, ale nám po něm zbude malý nebo někdy velký pupíček, větší zadek a stehna. Jak docílit zase krásné postavy? Za větší bříško může roztáhlá děloha a my se musíme snažit ji opět dostat do původního stavu. Již v porodnici zkuste ležet co nejčastěji na bříšku nebo noste stahovací kalhotky. Pokud se cítíte dobře, můžete již několik dní po porodu začít s posilováním na bříško. Počkat s ním musejí ale všechny maminky, které prodělaly císařský řez.

12 bylinek pro krásné vlasy

12 bylinek pro krásné vlasy

Vlasy jsou naší pýchou. Každá žena je chce mít krásné, lesklé, pružné a zdravé. Ne vždy se to ale...

Nejsnadnější způsob, jak se dostat zpět do formy jsou každodenní procházky. Nezapomeňte, že v šestinedělí musíte hlavně odpočívat, a proto i s procházkami začínejte pomalu a postupně si je prodlužujte. Už i s malým miminkem můžete navštěvovat různá cvičení, kde se také budete hýbat. Opět je důležité mít trpělivost a nechtít hned mít postavičku jako před otěhotněním.

A co strie a celulitida?

Tím, že nám v těhotenství roste bříško a nabíráme kila, naše kůže se napíná, což mnohdy vede ke vzniku strií a také celulitidy. Abychom jejich vzniku zamezily, je dobré začít již na začátku těhotenství dostatečným promazáváním, a to hlavně na zadečku, stehnech, bříšku a ňadrech. Můžete používat krémy určené pro těhotné, ale výborný je i olivový olej nebo sádlo. Proti celulitidě je nejlepší sprchování střídavě studenou a teplou vodou, masáže a hlavně dodržování pitného režimu. Když se nám strie přeci jen vytvoří, nelze se jich zbavit. Můžeme je ale zmírnit, a to opět dostatečným promazáváním, masážemi nebo kosmetickým zákrokem, který vyhladí kůži.

Jak jste se vy po porodu dostaly opět do formy? Podělte se s námi o vaše zkušenosti v diskuzi.

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
26. 06. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
26. 06. 2014 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Smyslná vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 28. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Štír

29. 03. 2017 Horoskop Štír

Už dlouho se snažíš uskutečnit svůj velký sen a stále se ti nedaří? Pak dnes máš velkou šanci uspět. Měla by k tobě p... Celý horoskop

Karta dne

Blázen
Možná se ocitáš v těžké životní situaci, kdy je změna jediným řešením, proto vše, co se ti děje, přijímáš jako výzvu a nepřízni čelíš se vztyčenou hlavou. Můžeš si být...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist