Femina.cz » Magazín » Rodina a děti » Chceš krásné fotografie svých dětí? Víme, jak na to!

Chceš krásné fotografie svých dětí? Víme, jak na to!

Chceš krásné fotografie svých dětí? Víme, jak na to!

Magazín: Rodina a děti | Komerční prezentace | vydáno 15. 08. 2016

Momentky či plánované fotografie. Vzpomínky, které ti nikdy nikdo nevezme. Jenže: Jak zajistit, aby výsledek tvého snažení byl co nejlepší? A jak zklidnit malé rošťáky? My to víme.

Každý rodič touží po momentkách a snímcích, které mu budou připomínat dobu, kdy jeho ratolest byla hodná a sladká. Ideálně je tedy fotit děti pouze ve fázi spánku, protože od doby cca tří měsíců věku děti komíhají před obličejem ručičkami, žmoulají si oči, a čím jsou starší, tím méně spolupracují. Jenže děti rostou jako z vody a většina z vás doma již spinkající novorozené miminko nemá. Pokud se chceš spolehnout sama na sebe a ulovit ty nejkrásnější záběry i těch největších rošťáků, měla bys mít na paměti následující: 

 1. Na to, aby sis pořídila opravdu krásné snímky svého dítěte, budeš kromě kvalitního fotoaparátu potřebovat také dostatek trpělivosti. Nepočítej s tím, že se ti zadaří na první dobrou. 
 2. Nepoužívej automatické režimy. Nauč se pracovat s fotoaparátem a využívej jeho funkcí ve prospěch snímku, který pořizuješ. Z automatu, ani chytrého telefonu nikdy nedostaneš tak kvalitní fotografie, jak si myslíš.
 3. Než si vybereš místo, kde budeš fotit, mrkni na něj přes objektiv fotoaparátu a odstraň vše, co by tě na snímku rušilo. 
 4. Pokud chceš mít opravdu pěknou fotografii své ratolesti, musíš si k ní kleknout. Nefoť ze své výšky, ale buď objektivem v rovině očí dítěte. Tento úhel je pro snímek jediný lichotivý. 
 5. Pokud chceš mít fotky dětí opravdu krásné, vyhni se používání blesku. Ten skvěle funguje, pokud fotíš děti na přímém slunci, pokud budeš fotit za denního světla doma, klidně jej nech vypnutý. Snímky budou měkčí. 
 6. Nenech dítě rozplakat tím, že mu budeš brát hračku a snažit se vsunout mu do záběru jinou. Raději si počkej na okamžik, kdy si po fotogenické hračce sáhne samo.
 7. Děti rády pózují - jakmile si všimnou, že jsou v záběru, přehrávají. Ideální proto je, pokud se ti dítě podaří fotit v okamžicích, kdy o tom nemá ani zdání.
 8. Pokud malý neposeda nedokáže pochopit, že by měl sedět na pohovce a nehýbat se alespoň pikosekundu, pak ti zbývá jediné. Vzít ho do přírody. Fotografie pořízené mimo čtyři stěny mají skvělou atmosféru, dítě mnohdy ani neví, že jej fotíš… A je mnohem hodnější.

„Pokud fotíte malé miminko, hodí se k němu pastelové barvy, něžné doplňky. Vždy se snažte fotografovat ho „z oka do oka“, takže u batolat počítejte s tím, že se před svým potomkem budete plazit na břiše – a tak ulovíte ty nejkrásnější snímky," radí fotograf Martin Matějíček, www.fotoprome.cz. "Snímky v interiéru jsou náročné a je lepší je nechat do ateliéru, osobně mám raději venkovní focení, vynikne během něj dětská přirozenost. A poslední rada? Jakmile vnímáte, že fotografování vaše dítě nebaví, odložte celou akci na jindy. Snímky, na kterých se dítě tváří otráveně, nebo dokonce pláče, váš rodinný archiv opravdu neobohatí a dokonce ani retuš na dětské slzy nefunguje!“

Podívej se do galerie, kde najdeš opravdu krásné ukázky toho, jak skvěle se dají děti nafotit.

Foto: Fotoprome.cz

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
15. 08. 2016 IVANKA294 ... (reakcí: 0)
15. 08. 2016 Viky17 - (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Goldwell Lak na vlasy pro objem Stylesign Volume

Goldwell Lak na vlasy pro objem Stylesign Volume

Maximální fixace a dlouhotrvající objem!

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 09. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

09. 12. 2016 Horoskop Rak

Slevy tě budou dnes lákat jako můru světlo. Nech se klidně zlákat, bude se ti totiž dařit. Narazíš na samé opravdu vý... Celý horoskop

Karta dne

Císař
Situace, kterou právě nyní řešíš, bude potřebovat logické myšlení, které je spíš vlastní mužům. Bylo by dobré, abys využila veškerou sílu a energii na dořešení a nebál...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
 • Duchovno
 • Výklad tarotů
 • Magické obrázky
 • Andělské karty
 • Výklad pomocí kamenů
 • Partnerské vztahy
 • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Výklady karet, láska i Vánoce aneb Nový t...

Taky už tě tak stresuje, jak nezadržitelně se Vánoce blíží? Začínáš panikařit, protože ještě nemáš nakoupené všechny ...

Celý článek

Stojí za hřích

Bydlete lépe s Living.cz

TOPlist