Femina.cz » Magazín » Rodina a děti » Chceš krásné fotografie svých dětí? Víme, jak na to!

Chceš krásné fotografie svých dětí? Víme, jak na to!

Chceš krásné fotografie svých dětí? Víme, jak na to!

Magazín: Rodina a děti | Komerční prezentace | vydáno 15. 08. 2016

Momentky či plánované fotografie. Vzpomínky, které ti nikdy nikdo nevezme. Jenže: Jak zajistit, aby výsledek tvého snažení byl co nejlepší? A jak zklidnit malé rošťáky? My to víme.

Každý rodič touží po momentkách a snímcích, které mu budou připomínat dobu, kdy jeho ratolest byla hodná a sladká. Ideálně je tedy fotit děti pouze ve fázi spánku, protože od doby cca tří měsíců věku děti komíhají před obličejem ručičkami, žmoulají si oči, a čím jsou starší, tím méně spolupracují. Jenže děti rostou jako z vody a většina z vás doma již spinkající novorozené miminko nemá. Pokud se chceš spolehnout sama na sebe a ulovit ty nejkrásnější záběry i těch největších rošťáků, měla bys mít na paměti následující: 

 1. Na to, aby sis pořídila opravdu krásné snímky svého dítěte, budeš kromě kvalitního fotoaparátu potřebovat také dostatek trpělivosti. Nepočítej s tím, že se ti zadaří na první dobrou. 
 2. Nepoužívej automatické režimy. Nauč se pracovat s fotoaparátem a využívej jeho funkcí ve prospěch snímku, který pořizuješ. Z automatu, ani chytrého telefonu nikdy nedostaneš tak kvalitní fotografie, jak si myslíš.
 3. Než si vybereš místo, kde budeš fotit, mrkni na něj přes objektiv fotoaparátu a odstraň vše, co by tě na snímku rušilo. 
 4. Pokud chceš mít opravdu pěknou fotografii své ratolesti, musíš si k ní kleknout. Nefoť ze své výšky, ale buď objektivem v rovině očí dítěte. Tento úhel je pro snímek jediný lichotivý. 
 5. Pokud chceš mít fotky dětí opravdu krásné, vyhni se používání blesku. Ten skvěle funguje, pokud fotíš děti na přímém slunci, pokud budeš fotit za denního světla doma, klidně jej nech vypnutý. Snímky budou měkčí. 
 6. Nenech dítě rozplakat tím, že mu budeš brát hračku a snažit se vsunout mu do záběru jinou. Raději si počkej na okamžik, kdy si po fotogenické hračce sáhne samo.
 7. Děti rády pózují - jakmile si všimnou, že jsou v záběru, přehrávají. Ideální proto je, pokud se ti dítě podaří fotit v okamžicích, kdy o tom nemá ani zdání.
 8. Pokud malý neposeda nedokáže pochopit, že by měl sedět na pohovce a nehýbat se alespoň pikosekundu, pak ti zbývá jediné. Vzít ho do přírody. Fotografie pořízené mimo čtyři stěny mají skvělou atmosféru, dítě mnohdy ani neví, že jej fotíš… A je mnohem hodnější.

„Pokud fotíte malé miminko, hodí se k němu pastelové barvy, něžné doplňky. Vždy se snažte fotografovat ho „z oka do oka“, takže u batolat počítejte s tím, že se před svým potomkem budete plazit na břiše – a tak ulovíte ty nejkrásnější snímky," radí fotograf Martin Matějíček, www.fotoprome.cz. "Snímky v interiéru jsou náročné a je lepší je nechat do ateliéru, osobně mám raději venkovní focení, vynikne během něj dětská přirozenost. A poslední rada? Jakmile vnímáte, že fotografování vaše dítě nebaví, odložte celou akci na jindy. Snímky, na kterých se dítě tváří otráveně, nebo dokonce pláče, váš rodinný archiv opravdu neobohatí a dokonce ani retuš na dětské slzy nefunguje!“

Podívej se do galerie, kde najdeš opravdu krásné ukázky toho, jak skvěle se dají děti nafotit.

Foto: Fotoprome.cz

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
15. 08. 2016 IVANKA294 ... (reakcí: 0)
15. 08. 2016 Viky17 - (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Mary Kay Intenzivní hydratační krém

Mary Kay Intenzivní hydratační krém

Pro pocit úžasné hebkosti a měkkosti...

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 20. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

20. 01. 2017 Horoskop Panna

Jaké si to uděláš, takové to máš, a to pro tebe dnes platí dvojnásob. Pokud budeš od rána protivná a budeš na každého... Celý horoskop

Karta dne

Král poháru
Skvělý den naplněný radostnými událostmi a pocity, můžeš se těšit na skvělou spolupráci s muži narozenými ve znamení Ryby, Raka nebo Štíra. Ty, která toužíš po lásce a...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
 • Duchovno
 • Výklad tarotů
 • Magické obrázky
 • Andělské karty
 • Výklad pomocí kamenů
 • Partnerské vztahy
 • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist