Femina.cz » Magazín » Rodina a děti » Bavte se spolu s dětmi: Skvělé tipy na podzimní hry pro děti

Bavte se spolu s dětmi: Skvělé tipy na podzimní hry pro děti

Bavte se spolu s dětmi: Skvělé tipy na podzimní hry pro děti

Magazín: Rodina a děti | autor: Lenka Zelnitiusová | vydáno 19. 11. 2014

Je více než jasné, že děti jsou milovníci léta, protože mohou běhat po zahradě, koupat se a hrát si na písku. Podzimní počasí bohužel tyto radovánky neumožňuje a naše ratolesti se dříve nebo později začnou nudit. Jak naše miláčky zabavit i na podzim tak, aby jim to zkrátka nepřišlo dlouhé? Přinášíme vám báječný tahák a tipy na oblíbené hry pro děti.

Pokud se dítka nudí, tak co nevidět můžete počítat s nějakou lumpárnou, namísto toho zkuste děti zapojit do podzimních činností. Malá princezna vám určitě ráda pomůže v kuchyni, a vy si pak mnohem snáze najdete čas na hraní s nimi. Hry pro děti jsou nejen zdrojem nekonečné zábavy, ale především je to pořádné dobrodružství. 

Skvělý tip na hry pro děti: Postavte lesním skřítkům příbytek

Jděte spolu s dětmi na procházku, ze které si přinesete materiál na stavbu domečků z ryze přírodních materiálů jako dřívka, větvičky, mech, kůra, bukvice, zkrátka cokoli, na co cestou narazíte.

Tip: Pokud vyrazíte všichni pospolu jako celá rodina, můžete se rozdělit na dvě družstva. A tedy holky proti klukům. Zasoutěžte si o to, kdo postaví ten nejpohádkovější domeček pro lesní skřítky. Věřte tomu nebo ne, ale hry pro děti v kruhu rodinném dokáží mnohé a všem bez rozdílů vykouzlí široký úsměv na rtech, a to se počítá. 

Nuda? Vsaďte na hry pro děti: Zaskákejte si v hromadě listí

Není nic osvobozujícího a zábavnějšího, než když bezstarostně skočíte s dětmi do shrabaného listí. Vy rázem zapomenete na starosti všedních dní, jež vám kradou spánek a těm nejmenším budou jiskřit očka ještě dlouho po té. Třeba ve chvíli, kdy budou všechno vyprávět babičce s dědou. 

Nový hit mezi celebritami - selfie bez make-upu

Nový hit mezi celebritami - selfie bez make-upu

Mysleli jste si, že už nás celebrity ničím nepřekvapí? Po všech těch výzvách v polévání se vodou,...

Měli bychom si uvědomit, že místo toho, abychom dětem pořizovali počítačové hry, je mnohem lepší se jim věnovat. Z dětství si totiž všichni přinášíme ty nejkrásnější a mnohdy nejsilnější zážitky, jež nás po té provázejí celým životem. „Já třeba velmi ráda vzpomínám na to, když jsme s našima v zimě stavěli sněhuláka a pak nám mamka uvařila domácí horkou čokoládu. Hry pro děti znamenají mnohé, sama vím, jak na ně dodnes s úsměvem na rtech a se slzou v oku vzpomínám.“ Adéla, 33 let

Vymyslete si klidně originální hry pro děti podle svého

Zapojte fantazii a zrealizujte hru přesně podle vašeho plánu, sama totiž své potomky nejlépe znáte a víte, čím jim uděláte tu největší radost. Například staré a dobré Člověče, nezlob se, můžete ozvláštnit tím, že ten, kdo bude v domečku dříve, může vymyslet program na odpoledne nebo víkend. Pokud máte doma na půdě schované staré deskové hry pro děti, sneste je dolů a ukažte malým neposedům, na čem jste vyrůstali. 

Hry pro děti mají svůj význam, proto si hrajte spolu s nimi a prozařte si všední den tím nejkrásnějším způsobem, co existuje, tedy dětským smíchem.

A co se vybaví vám, když se řeknou hry pro děti? Máte nějakou oblíbenou? 

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
20. 08. 2016 Pavla Hry pro děti (reakcí: 0)
20. 11. 2014 patricia077 :-( (reakcí: 0)
20. 11. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
19. 11. 2014 kativas ... (reakcí: 0)
19. 11. 2014 glady ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Pro pocit čistoty a svěžesti po celý den!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 27. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Váhy

28. 02. 2017 Horoskop Váhy

V práci všechno šlape podle tvých představ, uvědomíš si, že jsi nepostradatelnou součástí pracovního týmu. Dnes dokáž... Celý horoskop

Karta dne

Svět
Máš příležitost zakončit složité životní období, dokončit karmické záležitosti a osvobodit se tak od svazujících vzorců minulosti. Dnes můžeš mít velmi šťastný a rados...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Módní policie

TOPlist