Femina.cz » Magazín » Problematická pleť » Perfektní maskování: Tipy pro mastnou pleť

Perfektní maskování: Tipy pro mastnou pleť

Perfektní maskování: Tipy pro mastnou pleť

Magazín: Problematická pleť | autor: Pavlína Brettová | vydáno 22. 04. 2011

Chystáte se na důležitou schůzku a víte, že tentokrát musíte vypadat naprosto bezchybně. Jak to udělat, aby make-up vydržel krásný celý den nebo dlouhou noc?

Strávíte několik dlouhých chvil v koupelně před zrcadlem se všemi kosmetickými proprietami a nakonec – tadááá - vypadáte perfektně! Make-up se vám povedl, pleť je naprosto bezchybná a vy doslova záříte. Jenže na jak dlouho? Díky mastné pleti make-up dokáže jakoby „roztát“ a „sjet“ z obličeje. Takže dokonalé maskování a hodiny strávené před zrcadlem byly k ničemu.

Připravili jsme pro vás několik tipů, abyste už netrávila váš drahocenný čas před zrcadlem zbytečně a vaše pleť vypadala fantasticky.

Příprava na make-up
Před tím, než sáhnete po své kosmetické tašce plné magických přípravků, připravte svou mastnou pleť tak, aby byla čistá a svěží. Důvod je zcela logický. Pleť přijme make-up snáze a hlavně bude mnohem lépe vypadat.

Očista
Opakování je matka moudrosti. Proto opakujeme: Čistit, čistit a zase čistit. Mastná pleť to vyžaduje. Neužívejte však produkty, které jsou velmi agresivní a odebírají pleti její přirozenou vlhkost. Jakmile používáte čistící gel nebo vodu s vysokým obsahem alkoholu, pleť je vysušená a spouští svůj obranný mechanismus v podobě nadměrné produkce mazu. Z toho plyne: Čím více takovýmto způsobem čistíte, tím více se pleť bude mastit. Také se vyhněte výrobkům, jež jsou velmi krémové a husté. Zanechávají na pleti zbytky, díky kterým pleť vypadá mastně a leskne se.

Vyberte si jemný čistící gel nebo tonikum, které vás zbaví zbytků make-upu, nečistot a nadměrné mastnoty. Můj tip je Hloubkový čistící gel Normaderm od Vichy. Nakonec si obličej opláchněte studenou vodou, čímž dokončíte očistný rituál.

Hydratujeme
Jakmile je pleť čistá. Musíme jí dodat vláhu. Hydratace je důležitým faktorem v přípravě pleti na bezchybný make-up a slouží jako prevence vzniku vrásek. Vláhu pleti dodejte hydratačním krémem, který nanášejte směrem od středu obličeje ven. Pro mastnou a problematickou pleť je skvělý další produkt od Vichy, Normaderm TriActiv - nedám na něj dopustit! Aby byla vaše pleť vláčná, nestačí však pouze hydratační krém, ale musíte dodržovat i pitný režim. O tom jaké množství tekutin byste měla během dne vypít, se můžete dočíst v článku: Hydratujte pleť zevnitř.


Nanášíme make-up

Podkladová báze
Pleť už je hydratovaná a vy se můžete pustit do zkrášlující fáze. Před tím, než použijete make-up nebo krycí tyčinku, je dobré nanést podkladovou bázi, která pleť krásně zjemní a vyrovná. Tenkou vrstvu báze aplikujte pomocí tampónu nebo houbičky. Vyvarujte se užití prstů, jež mohou na pleti zanechat mastnotu a bakterie. Také se ujistěte, zda je houbička čistá. Každý týden byste ji měla vyprat, abyste neinfikovala čistou pleť.

Korektor a pudr
Naneste korektor, který je o jeden odstín světlejší, než je vaše pleť, na místa, která potřebujete zakrýt. K aplikaci opět použijte houbičku a jemnými ťukavými pohyby jej vpracujte do pleti. Pokud zrovna máte velmi viditelné kruhy pod očima, použijte korektor se žlutými pigmety mající lepší maskovací účinky.

Poté můžete použít make-up v barvě vaší pleti. Na mastnou pleť se hodí make-upy s lehkou texturou. Díky nim pleť může lépe dýchat a není tolik zatížená olejnatými částečkami. V redakci se nám osvědčil make-up Matte Morphose o Loreal. Aby byl vzhled pleti dokonalý a vy jste se neleskla, použijte pudr. Ten nanášejte pomocí štětce, kterým přejedete několikrát po celém obličeji.

Ruměnec
Hlasy mužů mluví jasně:“Milujeme přirozenost.“ Takže co ještě potřebujete k té přirozenosti? :-) Tvářenku. Co totiž rozhodně nevypadá přirozeně, je jednobarevný obličej. Na mastnou pleť použijte sypkou tvářenku místo krémové. Tu nanesete tak, že se zpříma postavíte před zrcadlo, našpulíte rty jako ryba, čímž vám vystoupí lícní kosti, na které pak tvářenku jemným tahem štětce nanesete.

Oční stíny
Jedním z nejčastějších problémů, kterým čelí ženy s mastnou pletí, je to, že oční stíny velmi rychle mizí, rozmazávají se, a oči tak vypadají špinavě. Proto nejprve oční víčka zapudrujte, a pak naneste oční stíny podle potřeby. Opět je nutné, abyste si pořídila kvalitní sypké oční stíny. Nejsou výrazně mastné a oční víčka tak nezatěžují. Pro denní líčení používejte světlé tóny.

Péče o rty
Rty mají zřídkakdy problémy s mastnotou. Je to díky tomu, že nemají mazové žlázy, proto se nemusíte bát použít jakoukoli rtěnku nebo lesk. Využijte je ve svůj prospěch, odvedou pozornost k vašim rtům!

Vyzkoušejte tyto tipy a vaše pleť bude mnohem zdravější a hlavně, make-up vám vydrží v perfektním stavu mnohem déle!

Další články z rubriky

Komentáře (15)

Datum Autor Nadpis
22. 06. 2011 synapse hm (reakcí: 0)
22. 06. 2011 sotek mastná pleť (reakcí: 0)
22. 06. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
22. 06. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
21. 06. 2011 vivi100 mastna plet (reakcí: 0)
21. 06. 2011 lijan maskování (reakcí: 0)
16. 06. 2011 sportinka1 doporučujem (reakcí: 0)
29. 03. 2011 denca plet (reakcí: 0)
06. 03. 2011 sukyna heřmánek (reakcí: 0)
06. 03. 2011 ivetinkav - (reakcí: 0)
05. 03. 2011 Nikkinkka Typy (reakcí: 1)
03. 03. 2011 kocicanda Báze (reakcí: 0)
02. 03. 2011 janne8 . (reakcí: 0)
28. 02. 2011 betha a (reakcí: 0)
13. 12. 2010 Sunny Bodkladová báza (reakcí: 3)

Testy kosmetiky

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Smyslná vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 28. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Ryby

28. 03. 2017 Horoskop Ryby

Partner tě velmi příjemně potěší, nejen, že ti hned ráno vysekne pochvalu, jak moc ti to sluší, ale ještě zajistí rom... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Jsi postavená před důležitou konfrontaci, do života ti přichází starší žena, která se nebojí nahlas říct svoji pravdu. Nepřemýšlí nad tím, jestli někoho zraní a bez ob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist