Femina.cz » Magazín » Plastická chirurgie » Jak probíhá plastická operace očních víček

Jak probíhá plastická operace očních víček

Jak probíhá plastická operace očních víček

Magazín: Plastická chirurgie | autor: redakce | vydáno 11. 07. 2011

Po úpravě svého zevnějšku pomocí plastické chiurgie sahají stále více i muži. Například pan Karel, takřka šedesátiletý ekonom z Prahy. Jeho problém spočíval v povislých očních víčkách, díky nimž se mu kazil zrak. Dalším nedostatkem byly obrovské vaky pod očima- I tento problém však vyřešil zásah plastického chirurga.

S postupujícím věkem ochabovala kůže horních víček a převisy, které se objevily, začaly panu Karlovi působit velké zdravotní potíže. Problémy s viděním se zhoršovaly, prohluboval se pocit únavy z těžkých víček a stupňovala se bolest hlavy. Jakoby neustále oteklý obličej ho velice trápil. Začaly se také objevovat výrazné „pytle“ pod očima, což mu také nepřidalo na výrazu tváře, který neodpovídal jeho věku ani kondici.

Navštívil proto svého lékaře a ten se rozhodl celkem rychle. Podle jeho názoru by bylo řešením využít možnosti plastické chirurgie. Horní víčka se redukují pomocí celkem jednoduché kosmetické operace - na dolních víčkách se odstraní ze spodu tlačící tukové váčky, které způsobují typické vyklenutí a vějířky vrásek.

První kontakt s plastickou chirurgií proběhl v Lékařském domě v Praze 7. Během samotné konzultace mu pan doktor Topinka vše podrobně vysvětlil a zvolil pro pana Karla ideální operační postup. Zdůraznil, že problém s dolními víčky je opravdu akutní a je třeba ho řešit. Zvolil tedy kombinovaný zákrok, provedený v celkové narkóze. Pomocí nákresů a ilustračních obrázků mu ukázal, jak bude při zákroku postupovat. Nejprve podle značek na horních víčkách provede nářez, kterým odstraní přebytečné tukové „prolapsy“ a části kůže. Bude pravděpodobně redukovat i části uvolněného kruhového očního svalu.

K vyřešení problému na dolních víčkách doporučil použít novou techniku využívající k odstranění vrásek i tukových váčků laser. Sdělil panu Karlovi, že po zákroku bude potřeba, aby strávit jednu noc na klinice a poté docházel na kontroly a převazy. Výsledek by měl být znát do jednoho měsíce. Pan Karel byl ihned rozhodnut. Domluvili si termín operace a nutného předoperačního vyšetření. To proběhlo asi 4 dny před výkonem a skládalo se z odběru krve, natočení EKG a měření krevního tlaku. Získané hodnoty nakonec posoudil lékař-internista a souhlasil s tím, že pan Karel může podstoupit operaci v celkové narkóze. Tím, že vše probíhalo tzv. pod jednou střechou, se pro důchodce maximálně zvýšila komfortnost a nenáročnost přípravy k zákroku.

Jak problíhal samotný zákrok očima pana Karla?
Na ambulanci jsme vše s panem doktorem Topinkou ještě jednou krátce probrali, podepsal jsem nezbytný souhlas se zákrokem a sestřička mě odvedla na lůžkové oddělení. V šatně jsem se převlékl a byl uveden do příjemně zařízeného pokoje, k dispozici byla TV+DVD, toaleta byla hned za dveřmi. Celkově na mě působilo prostředí na lůžkovém oddělení velmi uklidňujícím dojmem. Ještě se mnou promluvila paní doktorka-anestezioložka. Objasnila mi vše ohledně narkózy, jak bude probíhat a co mě zhruba čeká po probuzení. Pak už jsme mohli začít. Na sále mi úplně bezbolestně zavedli kanylu do žíly, s panem doktorem jsme si popřáli štěstí a usnul jsem. Probuzení bylo celkem příjemné a bez bolesti, sestřička mi pravidelně měnila chladivé obklady. Asi po dvou hodinách jsem se mohl trochu napít a dojít si s doprovodem na toaletu. Zbytek dne jsem víceméně strávil odpočinkem na lůžku. Ráno mě pan doktor na ambulanci převázal a informoval mě o průběhu operace. Ukázal mi i fotografie na nichž bylo jasně vidět, že množství nadbytečného tuku ve váčcích pod očima bylo opravdu značné.
Péče o oči v domácím prostředí nebyla nijak náročná. Dostal jsem speciální krém, kterým jsem pravidelně potíral oblast dolních víček a samozřejmě neustále chladil celou operovanou oblast.Za týden jsem se dostavil na kontrolu, aby mi pan doktor vyndal stehy z horních víček. Pooperační otok tou dobou již celkem opadl a já se cítil čím dál lépe. I kůže v oblasti dolních víček se hojila dobře. Zarudnutí způsobené aplikací laseru mizelo rychle. Úlevu od potíží, kvůli kterým jsem hlavně zákrok podstoupil, jsem pociťoval záhy. Zmizel pocit těžkých víček, ustoupily bolesti hlavy. Ale hlavně celková proměna mého obličeje, kterou okamžitě zaregistrovalo mé okolí, byla zásadní a jednoznačně pozitivní. Cítil jsem se jako znovuzrozený, což myslím dokládají i přiložené fotografie. Za měsíc veškeré stopy po zákroku zmizely a já se plně zapojil do normálního života.

S odstupem času mohu konstatovat, že využití možností plastické chirurgie bylo v mém případě velkým přínosem. Až do doby mého zákroku jsem žil mylně v domnění, že plastická chirurgie je estetická záležitost, kterou vyhledávají především ženy. Můj zdravotní stav, který mě přivedl k výše popisovanému zákroku, mě však z tohoto omylu vyvedl, a v duchu děkuji lékařům, kteří mě o této správné cestě přesvědčili. Plastická chirurgie totiž řeší jak estetickou stránku věci, tak i zdravotní stav pacienta. Svou nezastupitelnou roli sehráli samozřejmě i špičkoví odborníci, kteří se o mě starali. Všem, kteří o tomto zákroku uvažují včele doporučuji pana dokrota Topinku.

Operaci provedl MUDr. Hubert Topinka, Lékařský dům Praha 7.

Další články z rubriky

Komentáře (17)

Datum Autor Nadpis
27. 04. 2012 lucik21 ... (reakcí: 0)
19. 04. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
15. 02. 2012 grizlinka + (reakcí: 0)
12. 01. 2012 aknela11 plastika (reakcí: 0)
23. 10. 2011 Lydia001 Plastika (reakcí: 0)
08. 10. 2011 Mishka7 perfektos (reakcí: 0)
08. 10. 2011 Werushka7 :) (reakcí: 0)
12. 09. 2011 Zuzana2403 Plastická operace (reakcí: 1)
09. 09. 2011 jajapetrovic ... (reakcí: 0)
16. 08. 2011 helenadon operace (reakcí: 0)
13. 07. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
11. 07. 2011 pegonela Au, (reakcí: 0)
11. 07. 2011 kralicek plastika (reakcí: 0)
11. 07. 2011 weronika9 operace (reakcí: 0)
11. 07. 2011 atabka aaa (reakcí: 2)
11. 07. 2011 Lafik plastika (reakcí: 1)
11. 07. 2011 doublefantasy operace (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Intenzivně hydratuje pokožku...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 29. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

30. 03. 2017 Horoskop Panna

Nezadaná má šanci potkat novou lásku. Vyraž na večírek nebo kamkoliv jinam do společnosti, pokud budeš sedět doma, se... Celý horoskop

Karta dne

Císařovna
Jsi připravená na to, abys mohla výrazně zlepšit svůj dosavadní život, může se stát mnohem lepším a veselejším. Neboj se přijmout nabídku od své kamarádky či nadřízené...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist