Femina.cz » Magazín » Móda » Zrcadlo, zrcadlo, kdo je nejkrásnější

Zrcadlo, zrcadlo, kdo je nejkrásnější

Zrcadlo, zrcadlo, kdo je nejkrásnější

Magazín: Móda | autor: Zuzka | vydáno 25. 09. 2006

Blahořečená i zatracovaná, taková je plastická chirurgie.


Sáhněme si na srdce a upřímně řekněme, kdo z nás si už alespoň jedno či dvakrát nepohrával s myšlenkou plastické operace. Tu by se hodilo vylepšit nosánek, vyhladit vrásky, mít plnější rty, větší poprsí nebo menší objem pozadí.

Zkrátka chyb na sobě člověk dokáže každý den odhalit nespočet. Plastická chirurgie je pojem, bez jehož reálných výsledků by nedokázala žít pěkná řádka domácích nebo světových celebrit, které se touží přiblížit vysněnému ideálu krásy.

Ale proč vlastně bylo toto nesmírně lukrativní lékařské odvětví puštěno do světa Chápu pozitivní přínos, který estetické operace pro pacienta mohou mít. Jde-li o člověka, který trpí hlubokými depresemi a jeho sebevědomí se po zákroku zvýší, pak je taková „oprava“ jedině chvályhodným krokem. Pokud ale jde jen o vrtochy marnivé osoby, pak je to spíš zbytečná práce, která nevede ke spokojenosti. Kvalitní plasticko-estetický chirurg tak není jen dobrý operatér, ale také dobrý psycholog.       

Rozhodnete-li se podstoupit plastickou operaci, opravdu si tento krok důkladně rozmyslete. Řiďte se hlavně následujícími dvěma kroky:

1)    Sežeňte si co nejvíce informací o zamýšleném výkonu a pracovišti, kde chcete zákrok podstoupit.

2)    Sepište si všechny dotazy, na které se chcete zeptat. I podle těchto odpovědí se rozhodněte, zda má operace opodstatnění.

Rozhodně není od věci se optat na názor také blízkého okolí. Samozřejmě, nejvíc záleží na pocitu toho, kdo se rozhodne operaci nakonec podstoupit, a jeho dojmu.


Informace k článku byly čerpány z knihy "Péče o pleť a vlasy" vydavatelství Grada

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
27. 01. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
27. 10. 2011 goldie ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Astor Omlazující korektor 3v1 Lift Me Up

Astor Omlazující korektor 3v1 Lift Me Up

Stroj času pro vaši pleť!

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 02. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Ryby

04. 12. 2016 Horoskop Ryby

Využij volný den k odpočinku a péči o své tělo. Dopřej si relaxační koupel, promasíruj celé tělo a pak si udělej poho... Celý horoskop

Karta dne

Dva poháry
Máš před sebou nádherný den naplněný radostí a láskou. Přestože jsi sama, budeš velmi intenzivně řešit vztahy kolem sebe a také své srdíčko. Jestli toužíš po lásce, má...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Šikana, zlozvyky i rozchody aneb Nový týd...

No, podle nadpisu to nevypadá na moc veselý první adventní týden na Femině, ale rozhodně se nemusíš bát. Zas tak drsn...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist