Femina.cz » Magazín » Móda » Zrcadlo, zrcadlo, kdo je nejkrásnější

Zrcadlo, zrcadlo, kdo je nejkrásnější

Zrcadlo, zrcadlo, kdo je nejkrásnější

Magazín: Móda | autor: Zuzka | vydáno 25. 09. 2006

Blahořečená i zatracovaná, taková je plastická chirurgie.


Sáhněme si na srdce a upřímně řekněme, kdo z nás si už alespoň jedno či dvakrát nepohrával s myšlenkou plastické operace. Tu by se hodilo vylepšit nosánek, vyhladit vrásky, mít plnější rty, větší poprsí nebo menší objem pozadí.

Zkrátka chyb na sobě člověk dokáže každý den odhalit nespočet. Plastická chirurgie je pojem, bez jehož reálných výsledků by nedokázala žít pěkná řádka domácích nebo světových celebrit, které se touží přiblížit vysněnému ideálu krásy.

Ale proč vlastně bylo toto nesmírně lukrativní lékařské odvětví puštěno do světa Chápu pozitivní přínos, který estetické operace pro pacienta mohou mít. Jde-li o člověka, který trpí hlubokými depresemi a jeho sebevědomí se po zákroku zvýší, pak je taková „oprava“ jedině chvályhodným krokem. Pokud ale jde jen o vrtochy marnivé osoby, pak je to spíš zbytečná práce, která nevede ke spokojenosti. Kvalitní plasticko-estetický chirurg tak není jen dobrý operatér, ale také dobrý psycholog.       

Rozhodnete-li se podstoupit plastickou operaci, opravdu si tento krok důkladně rozmyslete. Řiďte se hlavně následujícími dvěma kroky:

1)    Sežeňte si co nejvíce informací o zamýšleném výkonu a pracovišti, kde chcete zákrok podstoupit.

2)    Sepište si všechny dotazy, na které se chcete zeptat. I podle těchto odpovědí se rozhodněte, zda má operace opodstatnění.

Rozhodně není od věci se optat na názor také blízkého okolí. Samozřejmě, nejvíc záleží na pocitu toho, kdo se rozhodne operaci nakonec podstoupit, a jeho dojmu.


Informace k článku byly čerpány z knihy "Péče o pleť a vlasy" vydavatelství Grada

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
27. 01. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
27. 10. 2011 goldie ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Weleda Rozmarýnové rostlinné mýdlo

Weleda Rozmarýnové rostlinné mýdlo

Jemně vyživuje a oživuje pleť...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 23. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

23. 01. 2017 Horoskop Panna

Pokud narazíš na škarohlída, který se ti bude snažit zkazit jinak báječný den, nemilosrdně mu zabouchni před nosem a ... Celý horoskop

Karta dne

Tři poháry
Máš nejvyšší čas začít slavit a věnovat se alespoň na malou chvíli jen sama sobě a svým potřebám. Máš pocit, že žádné nemáš? Omyl! Samozřejmě, že máš a jako žena si mů...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, láska i módní přešla...

Taky ti připadá, že to všechno nějak moc letí? Leckdo ještě ani nestihl odstrojit vánoční stromeček a už nám startuje...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist