Femina.cz » Magazín » Móda » Zrcadlo, zrcadlo, kdo je nejkrásnější

Zrcadlo, zrcadlo, kdo je nejkrásnější

Zrcadlo, zrcadlo, kdo je nejkrásnější

Magazín: Móda | autor: Zuzka | vydáno 25. 09. 2006

Blahořečená i zatracovaná, taková je plastická chirurgie.


Sáhněme si na srdce a upřímně řekněme, kdo z nás si už alespoň jedno či dvakrát nepohrával s myšlenkou plastické operace. Tu by se hodilo vylepšit nosánek, vyhladit vrásky, mít plnější rty, větší poprsí nebo menší objem pozadí.

Zkrátka chyb na sobě člověk dokáže každý den odhalit nespočet. Plastická chirurgie je pojem, bez jehož reálných výsledků by nedokázala žít pěkná řádka domácích nebo světových celebrit, které se touží přiblížit vysněnému ideálu krásy.

Ale proč vlastně bylo toto nesmírně lukrativní lékařské odvětví puštěno do světa Chápu pozitivní přínos, který estetické operace pro pacienta mohou mít. Jde-li o člověka, který trpí hlubokými depresemi a jeho sebevědomí se po zákroku zvýší, pak je taková „oprava“ jedině chvályhodným krokem. Pokud ale jde jen o vrtochy marnivé osoby, pak je to spíš zbytečná práce, která nevede ke spokojenosti. Kvalitní plasticko-estetický chirurg tak není jen dobrý operatér, ale také dobrý psycholog.       

Rozhodnete-li se podstoupit plastickou operaci, opravdu si tento krok důkladně rozmyslete. Řiďte se hlavně následujícími dvěma kroky:

1)    Sežeňte si co nejvíce informací o zamýšleném výkonu a pracovišti, kde chcete zákrok podstoupit.

2)    Sepište si všechny dotazy, na které se chcete zeptat. I podle těchto odpovědí se rozhodněte, zda má operace opodstatnění.

Rozhodně není od věci se optat na názor také blízkého okolí. Samozřejmě, nejvíc záleží na pocitu toho, kdo se rozhodne operaci nakonec podstoupit, a jeho dojmu.


Informace k článku byly čerpány z knihy "Péče o pleť a vlasy" vydavatelství Grada

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
27. 01. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
27. 10. 2011 goldie ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Bruno Banani No Limits Woman - EDT

Bruno Banani No Limits Woman - EDT

Květinově-ovocná rozkoš

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 21. 10. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Ryby

23. 10. 2016 Horoskop Ryby

Máš pocit, že tvůj vztah už není, co býval? Nehledej chyby jen u partnera, zkus se také zamyslet nad tím, jak se k ně... Celý horoskop

Karta dne

Ďábel
Dnes raději odlož důležitá rozhodnutí stranou, zejména pokud jde o vztahy a finanční záležitosti. Mohla bys přijít nejen o značnou finanční sumu, hrozí ti také ztráta ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Svatební tradice, rozvody i soutěž aneb N...

Svatba - není snad ženy, která by se na ten jedinečný den v životě netěšila. Nevím, jak jsi to měla ty, ale my s kama...

Celý článek

Módní policie

TOPlist