Femina.cz » Magazín » Móda » Žehlení vlasů - Aneb jak vybrat žehličku…

Žehlení vlasů - Aneb jak vybrat žehličku…

Žehlení vlasů - Aneb jak vybrat žehličku…

Magazín: Móda | autor: Renata Petříčková | vydáno 26. 06. 2008

Dnešní žehličky na vlasy při správném používání vlasy neničí, rozhodně se nedočkáte do černa spálených vlasů, jako to dokázaly kulmy našich maminek…

 

Pojďme se ale na ně podívat blíž, není totiž lehké se rozhodnout pro tu správnou.


Moderní žehličky vlasy narovnají, navlní, některé i vyfoukají, ovšem stále je to práce s velmi žhavou plochou, při které je třeba dodržovat jistá pravidla. Jen tak zabráníme poškození vlasů.

Zásady používání

Vlasy žehlíme suché a čisté bez použití stylingových přípravků, které by se horkem mohly připalovat či reagovat s teplem a poškozovat vlasové vlákno. Tužící přípravky použijeme až po konečné úpravě.

Vlasy takto tepelně upravujeme jen po nezbytně nutnou dobu, nepřehříváme je a použití se doporučuje maximálně 1-2x týdně.

Samozřejmě větší pozornost musíme pak věnovat regeneračním přípravkům, kvalitnímu šamponu a regeneračnímu zábalu, vlasy jsou v každém případě více namáhané. Někteří výrobci doporučují speciální ošetřující a regenerační přípravky.

Jsou opravdu horké…


Maximální teplota,kterou žehličky umí, je opravdu vysoká. Některé typy docílí je až 200°C, ale nejčastěji se žehličky ohřívají na 100°C či na 180°C. Zahřívání trvá podle modelu půl minuty až minutu a nejlepší jsou modely s nepřilnavým keramickým či teflonovým povrchem, díky kterému se plocha lehce pohybuje po vlasech a nevznikají na nich extrémně žhavá místa. Žehličky s kovovým povrchem jsou krajně nevhodné, špatně žehlí a poškozují vlasy.

Ještě jedna malá připomínka, vybírejte raději tu s užší pracovní plochou, například 3-4 cm, protože se s ní lépe manipuluje.

Bezpečnost především


Při vybírání správného výrobku se zaměřte i na bezpečnostní prvky. Rozhodně je žádoucí funkce časového spínače, která zvýší bezpečnost používání.

Dejte si také pozor na délku kabelu, některé výrobky ho mají celkem krátký, standart je od 1,5-3m.

Některé modely nabízejí speciální žáruvzdorné cestovní pouzdro, jiné teplu odolné krabičky či pouzdra, závěsné poutko nebo třeba instruktážní DVD, které vás naučí se žehličkou správně pracovat.

Funkce navíc?


Například možnost volby teploty, novinkou jsou ionizující žehličky, které eliminují tvorbu statické elektřiny a tak jsou vlasy hladší a lesklejší a celkově je výsledek lepší a hlavně vám zabere méně času, než jej docílíte.

Ceny

I za 500,-Kč lze pořídit žehličku na vlasy, lépe je však sáhnout do střední cenové kategorie okolo 1.000,-Kč či lehce přes, kde najdeme dobrý poměr mezi kvalitou a cenou. Rozhodujte se podle kvality žehlící plochy a bezpečnostních prvků.

Další články z rubriky

Komentáře (8)

Datum Autor Nadpis
30. 05. 2015 JohankaDl Žehlička na vlasy (reakcí: 0)
30. 10. 2014 Petra Vlasy (reakcí: 0)
26. 02. 2013 V.K. Výběr Žehličky (reakcí: 0)
28. 01. 2012 magic11 - (reakcí: 0)
22. 01. 2012 goldie ... (reakcí: 1)
24. 05. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
16. 03. 2011 Reesie Žehličky na vlasy (reakcí: 0)
13. 03. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Gliss Kur Ultimate Color dvoufázový elixír

Gliss Kur Ultimate Color dvoufázový elixír

Pro dlouhotrvající ochranu barvy a zářivý lesk...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 25. 10. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

25. 10. 2016 Horoskop Vodnář

Pokud chceš změnit práci, ještě chvilku vydrž. I když máš lákavou nabídku na novou, není pro tebe tou pravou. Raději ... Celý horoskop

Karta dne

Sedm pohárů
Zpráva, která k tobě přichází, tě velmi nemile překvapí. Budeš postavena přes složité a náročné rozhodování. Nic neuspěchej, dopřej si dostatek času na odpověď a pořád...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Halloweenský týden i výklady karet na Fem...

Nový týden bude nejen o den kratší, protože nás v pátek čeká svátek, ale také u nás na Femině ve znamení Halloweenu. ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist