Femina.cz » Magazín » Móda » Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?

Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?

Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?

Magazín: Móda | autor: Lucie Feiková | vydáno 17. 02. 2015

Svatební šaty jako z pohádky? To je sen každé nevěsty! Ale musí být nutně bílé či smetanové? Někteří módní návrháři jsou toho názoru, že takové už dávno nefrčí a rozšířili trend černé! Vdáte se v nich i vy?

Černé prvky na svatebních šatech dnes patří ke standardům. Třeba stuha, rukavičky, nenápadný květinový vzor na korzetu…No, proč ne? Ale aby šaty byly černé od shora dolů? Není to už trochu přes čáru? Podle některých to nosí smůlu! 

Třeba zpěvačka Iva Frühlingová si v černé róbě brala Richarda Krajča, a jak to dopadlo! Po půl roce se rozvedli. Mohl za to výběr šatů? Kdo ví. Je sice netradiční a extravagantní, ale možná je to ideální způsob, jak se vzepřít vžitým, nepsaným pravidlům. Pakliže se ani vy nebojíte jít proti proudu, pak je to něco přesně pro vás!

Černá. Je to nová bílá?

Mnoho lidí si láme hlavu nad tím, jak to všechno začalo. No jak? Na přehlídkovém mole! Tmavé róby se objevovaly v kolekcích světových značek nejprve velmi zřídka, ale hned poté, co Oscar de la Renta tmavou hodně taktně naznačil, a návrhářka Vera Wang jeho původní myšlenku dotáhla do konce, prolomila se původní bílá tabu. Na její přehlídce v roce 2011 v rámci Bridal Fashion Weeku v New Yorku nebyly ani jedny svatební šaty v klasické barvě. Všechno pohltila černá! Dlužno dodat, že její dílo slavilo nevídaný úspěch! 

Svatební šaty v růžové? Proč ne! I celebrity jí řekly ano

Svatební šaty v růžové? Proč ne! I celebrity jí řekly ano

Chystáte se říct své ano svému vyvolenému a právě teď jste zavalena hromadou módních časopisů a v...

Od té doby se takové modely vyskytují víc a víc. Samozřejmě, jiný kraj, jiný mrav, ale uniknout stereotypům a dát světu na vědomí, že se nebojíte bořit tradice a hranice? To možná stojí za pokus! Někomu přece odstíny bílé vůbec nesluší, protože mohou opticky rozšiřovat. To je mínus pro tradici, protože v temné variaci můžete vypadat o pěkných pár kilogramů lehčí. Pokud už uvažujete, že do černé půjdete, ale bojíte se pověr, podívejte se s námi naproti a proti.

Pověry. Je nutné se jich bát?

Černá barva je stále symbolem smutku. Pozůstalí ji mají nosit hlavně z důvodu, aby je přehlédl duch člověka, který zemřel a neodnesl si je na „druhý břeh“. Ale co svatba? Jedna pověra varuje před neštěstím v manželství, pokud nevěsta řekne ano v černých šatech. Takže, je to risk, zvolit je pro svůj vysněný den? Nic nebude tak horké. 

Tato stará moudra vymlouvají nevěstám i volbu modré či fialové. Šaty v těchto barvách prý způsobí fyzické násilí ze strany manžela. Lidové rčení dál praví, že by si žena neměla zkoušet před obřadem svatební oblečení včetně doplňků a prohlížet se v zrcadle. A kolik nastávajících manželek si ještě před dnem D vyzkouší, že jim šaty pořád padnou? Tisíce. Tak vidíte! 

Pokud opravdu nechcete ponechat nic náhodě a přece jen se vidíte v černé, můžete tuto temnou barvu vyvážit něčím pozitivním. Schovejte si do střevíčku malý penízek a lístek jetelíčku, do rukavičky zase zrnko cukru. To vám prý zaručí, že láska vydrží. 

Tak co, máte odvahu na černé svatební šaty? Inspirujte se v naší fotogalerii. 

Foto zdroj:Thinkstockphotos.com, pinterest.com

Další články z rubriky

Komentáře (11)

Datum Autor Nadpis
23. 11. 2015 kocka228 klasika (reakcí: 0)
16. 11. 2015 prastenec Proč ne (reakcí: 0)
22. 02. 2015 patricia077 .. (reakcí: 0)
18. 02. 2015 pepina . (reakcí: 0)
18. 02. 2015 Pucik Proč ne? (reakcí: 0)
18. 02. 2015 lucik21 ... (reakcí: 0)
17. 02. 2015 zlatnkri černá barva (reakcí: 0)
17. 02. 2015 glady ... (reakcí: 0)
17. 02. 2015 AlexandraAlexis ... (reakcí: 0)
17. 02. 2015 manislava šaty (reakcí: 0)
17. 02. 2015 Bobina1 - (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Dodává příjemný pocit hydratace...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 24. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

26. 02. 2017 Horoskop Blíženec

Jsi čerstvě zamilovaná? Pak by tě mohlo čekat nepříjemné vystřízlivění. Partner se ukáže v pravém světle a ty nebudeš... Celý horoskop

Karta dne

Paže pentaklu
Dnes můžeš očekávat příjemný a radostný den plný příznivých zpráv a nových příležitostí. Může se stát, že na ulici potkáš kamarádku, která ti sdělí skvělou informaci o...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Módní policie

TOPlist