Femina.cz » Magazín » Móda » Vrásky kolem očí

Vrásky kolem očí

Vrásky kolem očí

Magazín: Móda | autor: Renata Petříčková | vydáno 09. 10. 2008

Vrásky kolem očí jsou hezké, když se smějete, ovšem tento názor nemusí sdílet každý. Pokožka kolem očí je totiž velmi citlivá a tenká a tak nám stárnutí otiskne své první známky většinou právě zde.


Jemné vějířovité vrásky, které jsou viditelné i ve chvíli, kdy se zrovna neusmíváte jako sluníčko, na vás mohou zaútočit klidně ve dvaceti. Většinou je však věk, kdy začíná být péče o citlivé oční okolí téměř povinností, dán hranicí 30 let. Tehdy už viditelné bývají.

Životní styl

Extrémně tenká a citlivá pleť kolem očí reaguje negativně hlavně na náš životní styl. A vráskám ke vzniku pomáhá zejména kouření, protože cigaretový kouř pokožku poškozuje. Dobré není ani mhouření očí, takže v létě si raději nasaďte tmavé brýle. Stejně tak si nepomáháte, pokud nenosíte ty správné dioptrické brýle a oči mhouříte. Popravdě, mohli bychom tu psát celkem dlouhý seznam a dojít k závěru, že vrásky podporuje sám život a dokonce i obyčejné mrkání.
Prostě jim neujdeme a tak je třeba se s nimi smířit, ale podporovat jejich vznik taky nemusíme.

Krémy a séra

Nejpozději kolem 30. roku života obyčejně pocítíte touhu udělat se mladší a poohlédnete se po přípravku, který může vznikající vrásky aspoň trochu zpomalit. Pleť kolem očí je však odlišná než pleť obličeje, takže je nutné pořídit si speciální přípravek. Bývají to velmi jemné krémy, gely nebo výživná séra určené přesně k péči o oční okolí. Oecně se nedoporučuje používat na oční okolí běžný pleťový krém.

Opuchlá víčka, tmavé kruhy nebo váčky pod očima

Nejen vrásky mohou trápit naše oči. Zatímco vrásky se zvýrazňují veselou náladou, opuchliny a tmavé kruhy jsou spíš známkou špatného životního stylu, přepracování či nevyspání. Pomůže nám od nich také množství kosmetických přípravků určených pro péči o citlivé oční okolí, ale nejvíce nám prospěje právě změna životního stylu a dostatek spánku.

Z přírodních přípravků můžete použít například obklady z černého či zeleného čaje. Vyluhovaný sáček na chvíli uložíme od chladničky a pak studený přiložíme na oči. Pokud nakonec přece jen sáhnete po krému, volte takový, který se dobře vstřebává a nezanechává mastný či lepkavý pocit.

Plastická chirurgie

Injekčně kyselina hyaluronová nebo botulotoxin může vzhled pokožky kolem očí značně vylepšit. Stojí-li vám to za to...
Lifting či vytažení pleti, odstranění přebytečné kůže v případě povislých víček či podlitin a váčků, to jsou další možnosti, jak si rozzářit pohled.

I když já si pořád myslím, že nejlépe rozzáří pohled úsměv – a je jedno, jestli je vrásčitý.

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
30. 10. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
25. 01. 2012 goldie ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Weleda Rozmarýnové rostlinné mýdlo

Weleda Rozmarýnové rostlinné mýdlo

Jemně vyživuje a oživuje pleť...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 23. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

23. 01. 2017 Horoskop Panna

Pokud narazíš na škarohlída, který se ti bude snažit zkazit jinak báječný den, nemilosrdně mu zabouchni před nosem a ... Celý horoskop

Karta dne

Tři poháry
Máš nejvyšší čas začít slavit a věnovat se alespoň na malou chvíli jen sama sobě a svým potřebám. Máš pocit, že žádné nemáš? Omyl! Samozřejmě, že máš a jako žena si mů...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, láska i módní přešla...

Taky ti připadá, že to všechno nějak moc letí? Leckdo ještě ani nestihl odstrojit vánoční stromeček a už nám startuje...

Celý článek

Módní policie

TOPlist